Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir coin sistemidir


Ethereum ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir coin sistemidir. Genel olarak bir alt coin statüsünde görülse de Ethereum esasında Blockchain teknolojisinin gelişmesini ve daha fazla alanda kullanım sağlanmasını amaçlayan bir yenilikçi sistemdir.

Ethereum kısaca, güç kaynağı olarak Ether (ETH) Kripto para sistemidir. Amaç Bitcoin’inde bağlı olduğu blockchain sistemi üzerinde kullanıcıların bu sistem üzerinde yeni keşfedilmiş yazılımları oluşturup uygulamasını sağlamaktadır. Ethereum’un kullanıcılara sağladığı bu özgürlük sayesinde birçok alt coin’in öne çıkmasını ve alt coin piyasasını canlandırmışıtır.

Ethereum sistemi ile çalışan amaçlanan, kişisel veriler gibi bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından depolanmasını ve farklı amaçlar için kullanılmasını engellemek ve önüne geçmektir. Bugün neredeyse internetten yaptığımız bütün işlemler veriler halinde data banklarda kayıt altına alınmaktadır ve bu bilgiyi herkesin bildiği söylenemez. Bu bilgilerin hangi amaçlar doğrultusunda kullanılacağı hala belirsizliğini korumaktadır.

Ethereum sistemi ile bu işlemler tamamen dağınık ve belli olmayan bir şekilde bir çok farklı cihaz üzerinde saklanmaktadır. Böylece bu bilgilere erişim imkanı olmayan bir hale gelir ve merkezsiz bir sistem meydana çıkar.

ETHEREUM FİYATI 


Anlık olarak Ethereum fiyatı değişse dahi şuan şuan fiyat olarak yükselişe geçmiştir.

Ethereum Grafiği 

Şuan grafiği yükseliş olarak görülmektedir. Fakat anlık değişimler her zaman olabilir. Şuan ki grafiği alınıp yükselişin sonunda satılacak bir grafik seyretmektedir. ETH coin piyasasında geleceği kesinleşmiş coinlerden biridir. Bu sayede en yüksek fiyattan dahi alsanız ileride yapacağınız yarımının işe yaradığını görmüş olacaksınız. Güvenliği işlem kolaylığı olarak en üst sıralarda olan ETH yatırımcılar için  büyük bir fırsattır. Bu fırsatı kullanıp değerlendirecek olan yatırımcılar ileride yaptıkları yatırımın ne kadar doğru olduğunu görmüş olacaklar.


Ethereum Yorumu 

Ethereum’un dağıtılmış bir sistem üzerinde kodları çalıştır edildiğinden kısaca söz etmiştik. Dolayısıyla dış partiler programlar üzerinde oynama ve düzenleme yapamazlar. Bu kodlar Ethereum’un veritabanına eklenir ve üzerinde değişiklik yapılmayacak gibi programlanabilir. Buna ek olarak veri tabanı herkes tarafından görüntülenebilir olarak düzenlenmiştir. Böylece kullanıcılar yatırımcılar bir kodla etkileşime girmeden önce bu kodu kontrol edebilir. Bu özellikleri sayesinde de öne çıkar. Yatırımcıların gözüne çarpıp alım satım olarak kendini kullandırabilir.