Waves Coin (WAVES) Nedir?

Waves, açık kaynaklı blok zinciri platformu üzerine kurulmuş merkezsiz bir kripto para borsasıdır


Waves, açık kaynaklı blok zinciri platformu üzerine kurulmuş merkezsiz bir kripto para borsasıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, Waves kripto para birimi, Waves Blockchain Platformunda kullanılan token’dır. Waves, bir blok zinciri üzerine kurulu olduğu ve yalnızca dijital varlıkların değişimi için değil, aynı zamanda ICO’lar aracılığıyla kitle fonlaması için kullanıldığı için diğer çoğu kripto para borsasından farklıdır. Waves platformu, 2016 yılında Sasha Ivanov tarafından geliştirildi ve o zamandan beri blok zincir teknolojisi üzerine kurulu çalışan tek merkezsiz bir borsa haline geldi.

Haziran 2016’da ilk madeni para tekliflerinden (ICO’lar) biri ile piyasaya sürülen Waves, başlangıçta kullanıcı dostu bir şekilde artan hız ve fayda sunarak orijinal blok zincirlerini iyileştirmeyi amaçladı. Proje o zamandan beri yeni özellikler ekledi ve çeşitli değişiklikler yaptı. Şimdi odak noktası, düşük karbon ayak izi ile işlemleri işlemek için Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsünü kullanan merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için açık kaynaklı bir platform sağlamaktır.


Güvenilirlik

Şimdiye kadar WavesDEX, kripto para ticareti için güvenilir bir borsa olduğunu kanıtladı. Yatırımcıların fonları, normal kripto para borsalarından daha güvenli olarak kabul edilir, çünkü fonlar, merkezi bir borsa veritabanından ziyade kişisel kripto para cüzdanlarında tutulur. Ayrıca platform sorunsuz çalışmaktadır.

Borsa, merkezi olmayan yapısı nedeniyle oldukça güvenlidir. Sunucuları dünyanın dört bir yanına dağılmıştır, bu nedenle bilgisayar korsanlarının tüm sunucuları ele geçirmesi ve sistemi tamamen hacklemesi neredeyse imkansızdır. Birisi sunuculara girmeyi başarsa bile, kullanıcılarla ilgili hassas bilgilere erişemezler. Bunun nedeni, merkezi olmayan borsaların bir hesap açmaları için kullanıcılardan kişisel bilgiler gerektirmemesidir. İşlem doğrudan iki kullanıcı arasında yapıldığından, Waves işleme katılmadığından kimlik veya adresi doğrulaması gerekmez.

Waves Coin’in Fiyatı Nedir?

29 Mart 2022 itibariyle, Waves 48,28 dolar fiyatla satılmaktadır. Waves’in Türk Lirası cinsinden değeri ise 715,36 TL’dir. 107,86 Milyon dolar dolaşım arzıyla kripto piyasasında 32. sırada yer alıyor. Piyasadaki değeri 5,21 Milyar dolar ve tamamen seyreltilmiş değeri ise 5,21 Milyar dolardır.

Fiyat Tahminleri

Waves’in 2022’nin geri kalanı için fiyat tahminlerinde farklı görüşler var. PricePrediction.net 27,3715 dolara gerileme bekliyor. TradingBeast yıl sonuna kadar Waves’in 26,792 dolara gerileyeceğini öngörüyor. WalletInvestor’dan uzmanlar ise, Waves’in Aralık ayında 43,896 doları bulacağını öne sürüyor. 2023 için yapılan tahminlerde birbirinden farklı. WalletInvestor’s, 2023 için kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 57,127 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. PricePrediction.net, Waves fiyatının 58,5329 dolara ulaşacağını söyleyerek daha fazla büyüme bekliyor. Aksine, TradingBeast, Waves fiyat düşüşünü tahmin etmeye devam ediyor ve 2023 sonunda yaklaşık 24,86 dolarlık fiyat tahmininde bulunuyor.


Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi Digital Coin Price’ın fiyat tahmin sisteminde Waves’nin fiyatının 2030’a kadar 250 dolara yaklaşacağı öngörülüyor.