Etherparty (FUEL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Etherparty (FUEL) Nedir

Etherparty-FUEL-Nedir-temel-rehber

Etherparty (FUEL) Nedir?

Etherparty: Temel Bilgiler

Etherparty, kullanıcılarının, belirli programlama dili Solidify’ı öğrenmek gibi Ethereum ile ilişkili karmaşıklıklar olmadan akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyan bir platformdur.

Amacı, kullanıcıların yalnızca Etherparty kullanarak güvenli, esnek ve yasal olarak bağlayıcı akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlamaktır. Kullanıcıların akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için Geth, Meteor veya Mist gibi üçüncü taraf yazılımları yüklemelerini gerektirmez, çünkü Etherparty platformunun kendisinde yürütülmesine olanak tanır.

Etherparty (FUEL) Geliştirme

Etherparty, 5 yıldan fazla süredir faaliyet gösteren bir blockchain danışmanlık şirketi olan Vanbex’in, onu blockchain tabanlı bir firmanın alabileceği kadar deneyimli hale getiren bir projesidir.

Etherparty web sitesi, kurucusu Lisa Cheng ve CEO’su Kevin Hobbs tarafından yönetilen ekibindeki 24 üyeyi listeler.

Lisa Cheng, iş geliştirme ve strateji alanlarında bir geçmişe sahip olan Ar-Ge’nin kurucusu ve başkanıdır. Daha önce SAP ve ADP’de çalışmış olan Vanbex Group’u kurdu. Ayrıca Mastercoin’e de dahil oldu.

Vanbex grubunun ve Etherparty projesinin CEO’su Kevin Hobbs, Genisys Projesini kurdu. Bunlara ek olarak Ensign Energy Services, FIRMA Foreign Exchange ve DealSoftware’de çalıştı.

Diğer üyeler arasında  Erin Tomlinson, Kreatif Direktör Brandon Kostinuk ve Ürün Tasarımcıları, Geliştiriciler ve Yöneticiler dahil diğerleri yer alıyor.

Etherparty’nin Faydaları Nelerdir?

Etherparty (FUEL) Teknolojisi

 1. Etherparty platformu, platform aracılığıyla yayınlanan tüm akıllı sözleşmelerin izlenmesine yardımcı olan akıllı sözleşme şablonlarının yanı sıra AI modülleriyle birlikte gelir. Dahili EVM, platformdaki akıllı sözleşmelerin emanetlerini ve talimatlarını işlemek için ek olarak kullanılabilir.
 2. Platform ayrıca şirketlerin mevcut altyapılarını değiştirmeden akıllı sözleşmelere dönüştürmek için kendi belgelerini platforma yüklemelerine ve entegre etmelerine olanak tanır.
 3. Etherparty’nin abonelik modeli, özelliklere sınırlı erişim ve ayda bir veya iki sözleşme ile başlayan kademeli bir modeldir. İkinci kademe daha yüksek bir sözleşme sınırına sahipken, üçüncüsü daha yüksek sınırlara ve ek işlevler reklam entegrasyonlarına sahiptir.
 4. Platformdaki herhangi bir işlem için ve sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılan para birimi, Etherparty’nin yerel ERC20 tokenı olan FUEL’dir.
 5. FUEL fiyatı dalgalanabileceğinden, sözleşmeler ABD doları cinsinden sabit bir miktara sabitlenmiştir. Bu nedenle ödenen gerçek miktar yerine yalnızca FUEL tokenlarının sayısını değiştirmeye ihtiyaç vardır.
 6. Mevcut uygulama web formlarını doldurarak çalışıyor, ancak ekip, sürükle bırak arayüzlü bir API sunmayı planlıyor. Etherparty arka uçtaki akıllı sözleşmeler, Ethereum’un programlama dili Solidity kullanılarak hala inşa edilmektedir.
 7. Kullanıcıların platforma akıllı sözleşmeler yerleştirmeden önce geçmeleri gereken dahili bir inceleme süreci de vardır. Bu süreç, yanlış kullanımı önlemek içindir.
 8. Etherparty için kullanıcı kimlik doğrulaması, ek güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan, iyi bilinen bir açık kaynak kimlik ve erişim yönetimi platformu olan Keycloak tarafından sağlanır.
 9. Etherparty, izin verilen parametrelerin dışında şüpheli aktivite sergileyenler için hesap kilitlemelerini de destekleyecektir. Ek güvenlik özellikleri, kullanıcılara her zaman görüntülenecek kullanıcı oturumları için zaman günlüklerini içerecektir.

Etherparty Kullanım Durumları

Akıllı sözleşmelerin uygulamaları yaygındır. Etherparty’nin de akıllı sözleşmeleri bankacılık, sağlık hizmetleri, tedarik zinciri yönetimi, sigorta, döviz ticareti, dijital kimlikler ve çok daha fazlası gibi çeşitli sektörleri hedeflemektedir. Kullanım durumları şunları içerir:

 • Dönüm noktası tabanlı ödemeler ve emanet hizmetleri için finansal hizmetler.
 • Tedarik zinciri yönetimi ve ticaret finansmanı için üretim.
 • Bir iş kurma, kurumsal dosyalama, temettüler, gözetim zinciri ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaları vardır.
 • Eşler arası işlemler, yüklenici sözleşmeleri, yürütülebilir koşullara sahip sözleşmeler ve kayıt tutma gibi sektörler arası uygulamalar için kullanılabilir.
 • Ayrıca, ICO oluşturma, kitle fonlaması, token oluşturma ve bir ICO veya tokenın ilerlemesini izlemek için de kullanılabilir.

Etherparty (FUEL) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

FUEL Satın Alma

Etherparty’nin yerel ERC20 tokenı olan FUEL, Binance, Gate.io, HitBTC, ACX, ForkDelta, Idex ve Radar Relay dahil olmak üzere birçok platformda takas edilebilir. Bu borsalar çoğunlukla Bitcoin veya Ether’i kabul eder, ancak bazıları FUEL tokenleri karşılığında WETH, Tether ve diğerlerini de alır.

FUEL Depolama

Ethereum blok zincirinde bulunan FUEL, Ethereum ve diğer ERC20 tokenlerini destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

Donanım cüzdanları en güvenli olanıdır ve Ledger Nano S ve Trezor ERC20 tokenleri için çalışır.

Exodus ve Mist, Ethereum ve tokenleri blok zincirinde depolayan masaüstü cüzdanlardır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur.

Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx, Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdanın yanı sıra Chrome ve Firefox uzantıları aracılığıyla bir web cüzdanı olarak işlev görerek onu en çok yönlü cüzdanlardan biri haline getiriyor.

MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır ve ETHAdress, ERC20 tokenlarını depolayan kağıt cüzdanlardan biridir.

Etherparty (FUEL) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Etherparty’nin birincil avantajı, kullanıcıların platformu kullanmak ve hazır şablonlar kullanarak blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak için herhangi bir önceki programlama diline ihtiyaç duymamasıdır.

Platform ayrıca, platformda oluşturulan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinde hızlı işlemler sayesinde yüksek hız vaat ediyor. Ayrıca sözleşmeye girenlerin herhangi bir anlaşmazlık durumunda üçüncü taraf bir arabulucuya erişim sağlamasına izin verdiği için kullanıcılara esneklik sağlıyor.

Etherparty’yi diğer akıllı sözleşme kripto para birimlerinden ayıran bir diğer şey, kullanıcıların platformda oluşturdukları akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için üçüncü taraf yazılımları yüklemelerine gerek olmamasıdır.

Etherparty’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

FUEL tokenleri, değerleme ve piyasa değeri söz konusu olduğunda kripto pazarında ortalamanın altında bir iş yapıyor. Piyasada dolaşan çok sayıda kripto para olmasına rağmen, piyasa değeri sıralamasında oldukça düşük sıralanır.

Ancak, Etherparty’nin kripto dünyasında hala nispeten yeni olduğu unutulmamalıdır; bu yüzden sıralaması gerçekten o kadar düşük değil. Aynı zamanda, bazıları deneyim eksikliğine bir sorun olarak işaret edebilir.

Akıllı sözleşmeler, işletmelerin geleceğidir ve yakın zamanda ortadan kalkması muhtemel olmayan yükselen bir eğilimi temsil eder. Aslında, zaman geçtikçe, giderek daha fazla işletme ve diğer taraflar akıllı sözleşmeler kullanıyor, bu da Etherparty’yi sadece umut verici değil, aynı zamanda son derece önemli hale getiriyor. Sonuçta, herkesin bir sözleşme yapıp yürütebilmesi için karmaşık bir programlama dili öğrenmesi beklenemez.

FUEL’in bireysel fiyatının düşük olması, caydırıcı olmaktan çok bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Çünkü çok fazla para harcamadan önemli sayıda token satın alınabilir. Genel halka akıllı sözleşmeler getirme potansiyeli ve hedefleri nedeniyle, FUEL cazip bir uzun vadeli yatırım seçeneği olabilir.