Altcoin Nedir & Nasıl

Raiden Network Token (RDN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Raiden Network Token-RDN-Nedir-temel-rehber

Raiden Network Token (RDN) Nedir?

Raiden Network Token: Temel Bilgiler

Raiden Token (RDN), Raiden Ağının yerel para birimidir. Ethereum’u tamamlaması amaçlanan bir protokoldür ve hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir Ethereum token transferleri sunar.

Ölçeklenebilirlik, kripto para birimlerinin karşılaştığı başlıca zorluklardan biridir ve kripto paraların istediği kadar hızlı kitleler tarafından benimsenmemelerinin nedenidir. Raiden Network burada devreye giriyor. Düşük ücretli ve neredeyse anında işlemler sağlamak için ölçeklenebilirlik sorununun üstesinden gelmek için zincir dışı işlemleri kullanır.

Raiden Network Token (RDN) Geliştirme

Raiden Network Token, blockchain protokolünün geliştirilmesine adanmış Almanya merkezli bir yazılım şirketi olan Brainbot Technologies AG tarafından geliştirilmiştir. Şirket, 2000 yılında Heiko Hees tarafından kuruldu. Heiko Hees aynı zamanda Ethereum’un çekirdek geliştiricisidir ve bu nedenle kripto paraların dezavantajlarını anlamak için iyi bir konumdadır.

Geniş ürün yelpazesi üzerinde çalıştıkları için, RDN şu anda web sitelerinde listelenmemektedir. Ayrıca, Aralık 2017’den bu yana Raiden Network hakkında herhangi bir geliştirme güncellemesi de yapılmadı.

Raiden Network Token’ın Faydaları Nelerdir?

Raiden Network Token (RDN) Teknolojisi

 1. Raiden Network, Ethereum blok zincirinin üstündeki altyapı katmanıdır. Fikir basit olsa da uygulama oldukça karmaşıktır.
 2. API’leri (Uygulama Geliştirme Arayüzü) ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Bu ayrı katman, Ethereum’un çerçevesi ve Raiden Ağı arasında işbirliğine dayalı bir birlik oluşturur.
 3. Şirkete göre, Raiden Network ” tüm işlemlerin blok zincirindeki paylaşılan defterde isabet ettiği bir modelden, kullanıcıların küresel bir fikir birliği protokolü içermeden özel olarak mesaj alışverişinde bulunarak token transfer edebilecekleri bir modele geçecek ve aynı zamanda güvenlik ve garantileri de beklendiği gibi koruyacak.
 4. Ölçekleme yeteneğini azaltan küresel fikir birliğine duyulan ihtiyaç (blok zincirine yapılan eklemeleri onaylayan her bir düğüm), Raiden Ağı tarafından da ortadan kaldırılır.
 5. Her işlem için blok zinciri yer almıyor, bu da hızı ve güvenliği artırıyor. 1 saniyeden daha kısa işlem sürelerine ulaşılır ki bu da diğer çoğu kripto para biriminden çok daha yüksektir.
 6. Zincir dışı ödeme kanalları kullanılır, bu da kullanıcıların ilk olarak zincirde yapılan bir peşinatı yatırdıktan sonra işlem yapmalarına olanak tanır.
 7. İşlemler tek bir düğüm yerine birden çok düğüm üzerinden geçirilir, bu da daha hızlı onay ve aktarımlara olanak tanır.

Raiden Network Token Kurumsal Kullanım

 • Perakende Ödemeler: Raiden Network, Ethereum tabanlı ödemeleri geliştirmek için önemli bir yapı taşı olabilir. İşlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik kitlesel benimsemede önemli bir rol oynadığından, Raiden Network bunu mümkün kılacaktır.
 • Mikro Ödemeler: Mikro ödemeler API’lere, bant genişliğine, bilgi işlem gücüne ve depolamaya ayrıntılı erişim sağlamak için kullanılabilir. Bu nedenle, Raiden Network gibi blok zincirleri ve teknolojiler, ödeme altyapısı olma konusunda en güçlü rakiplerdir.
 • Anında Token Takası: Ödemelerden sonra, blok zincirleri en çok tercihen farklı token transferleri için kullanılır. Raiden Network ile tokenler neredeyse anında minimum işlem ücreti ile transfer edilebilir.
 • P2P Nakit: Daha fazla ülke nakitsiz bir ekonomik sisteme geçtikçe, Raiden Network gibi ölçeklenebilir blok zinciri ağları, yeni neslin beklentilerini karşılarken nakit paranın merkezi olmayan doğasını korumaya yardımcı olabilir.

Raiden Network Token (RDN) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Raiden Network Token Satın Alma

Raiden Network Token (RDN), Kasım 2017’de önceden mayınlanmış tokenların ICO’su aracılığıyla başlatıldı, bu da RDN madenciliğinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.

ICO, Houbi, Gate.io ve Binance gibi çeşitli kripto para borsalarından satın alınabilen yaklaşık 50 milyon tokenı satışa sundu.

RDN Depolama

RDN bir ERC-20 tokenı olduğundan, saklamak için ayrı bir Raiden Network Token cüzdanına ihtiyacınız yoktur.

Trezor, Ledger Nano S gibi donanım cüzdanlarında kolayca saklanabilir. Bunları saklamak için en iyi cüzdanlardan biri MyEtherWallet (MEW).

Raiden Network Token (RDN) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

 1. RDN ile diğer kripto para birimleri arasındaki en önemli fark, ölçeklendirme yeteneğidir. Zincir dışı işlemler sayesinde, Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine kıyasla saniyede çok sayıda işlem gerçekleştirebilir.
 2. Saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebildiğinden, hız diğer tüm kripto para birimlerinden daha yüksektir.
 3. Zincir dışı işlemler ve yüksek hız sonucunda işlem ücreti de oldukça düşüktür.
 4. Global muhasebede görünmeyen özel işlemlere izin verir, bu da mahremiyete odaklandığını gösterir.
 5. Bitcoin ve diğer en iyi kripto para birimlerinin aksine, aynı zamanda mikro ödemeler (küçük ücretlerle küçük işlemler) de sunar.

Raiden Network Token’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

RDN geliştirme ekibi, bu projeyi oluştururken yaklaşımlarında tedbirli davrandı.

 1. Geliştiriciler, Ethereum’da bir çatal oluşturmak yerine, Ethereum blok zincirini onunla rekabet etmekten çok tamamlayarak yatırımcılara RDN’ye yatırım yapma fırsatı verdi.
 2. Kayıtlı başarılı projeler geçmişine sahip bir ekip tarafından geliştirilen, en azından geçmiş kayıtlara dayalı olarak kabul edilmeye hazırdır.
 3. Raiden Network’ün düşük gecikme süresi ve yüksek aktarım hızı, RDN kripto para birimini, diğer birçok kripto para biriminden çok daha fazla ölçeklenebilirlik potansiyeli ile ilginç kılar.

Halihazırda dolaşımda olan RDN madeni paraları ve beraberinde getirdiği avantajlarla, RDN dikkate almaya değer ilginç bir varlık gibi görünüyor.

Yorum Yap