Galatasaray Fan Token (GAL) Nedir? Yorum, Grafik, Nasıl Alınır

Fan tokenler, sahiplerine kulüp kararları, ödüller, ürün tasarımları ve çeşitli konularda fikir beyan etme, oylama gibi ayrıcalıklar ve üyelik avantajlarına erişim sağlayan bir kripto para çeşididir


Fan tokenler, sahiplerine kulüp kararları, ödüller, ürün tasarımları ve çeşitli konularda fikir beyan etme, oylama gibi ayrıcalıklar ve üyelik avantajlarına erişim sağlayan bir kripto para çeşididir. NFT’lerin aksine, fan tokenler tamamen “değişebilir” veya değiştirilebilir. Bu, tıpkı itibari para veya nakit para gibi, tokenlerin spor kulübü ürünleri, VIP hizmetleri ve başka ürünlerle değiştirilebileceği anlamına gelir.


Galatasaray Fan Token (GAL) Nedir?

Galatasaray Fan Token (GAL), Galatasaray Spor Kulubü’nün blok zinciri tabanlı hayran etkileşim platformu Socios.com ile anlaşarak 4 Şubat 2020’de piyasaya sürdüğü fan token’ıdır. Android ve iOS’ta beta web uygulaması ve akıllı telefon uygulaması olarak sunulan Socios, taraftarlar ve kulüpler arasındaki tüm etkileşimlerin gerçekleştiği platformdur.

Avantajları Neler?

Taraftar tokenine sahip olmak, yalnızca bir seyirci olmanın ötesinde, kişiyi yatırım yapan bir hayrana dönüştürür. Böylece taraftar, en sevdiği takımın finansal açıdan da destekçisi olur.

Utility özelliği taşıyan tokenin öne çıkan hedefi de kulübün taraftarlarının seslerinin duyulmasını sağlamak ve takım ile taraftar arasında etkileşim kurulmasını gerçekleştirmektir. Galatasaray Taraftar Tokeni, kulüp ile taraftarları arasında kişisel bir bağlantı oluşturacak bir araç olarak görülmektedir. Tokenin, bir mobil oylama platformu aracılığıyla kulübün taraftar katılımı stratejisini geliştirecek ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarını bir araya getirecek bir işlevi vardır.

Galatasaray Fan Token Nasıl Alınır?

1. GAL tokeni almak içib Paribu ‘da hesap açmalısınız.

2. Paribu’nun Web sitesinden istenilen bilgileri girip ücretsiz hesap sahibi olabilirsiniz.

3.  Paribu’daki hesabınıza para transfer ettikten sonra kripto para satın al kısmından GAL Tokeni TL ile alabilirsiniz.

Galatasaray Fan Token Grafik


GAL Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 GAL Coin 122,50 TL’den işlem görüyor. GAL Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 7.79% değişim gösterdi. GAL Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 16,404,257 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 438,355,108 dolar seviyesinde.

GAL Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 GAL Coin $ 3.80 dolardan işlem görüyor.

Galatasaray Fan Token Yorum

Galatasaray kulübü 4 Şubat 2020’de piyasaya sürdüğü GAL ile dünyaya açılma hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Bybit’te mevduat, alım ve satım işlemleri için listelenmeye başlaması GAL için önemli bir sıçrama olarak değerlendiriliyor.