HempCoin (THC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

HempCoin (THC) Nedir

hempCoin-nedir-temel-rehber

HempCoin (THC) Nedir?

HempCoin: Temel Bilgiler

HempCoin, tarım ve çiftçilik sektörüne likidite sağlamak için özel olarak geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Dünya çapındaki çiftçiler ve distribütörler arasında küresel işlemler için bir platform görevi görür. Bu merkezi olmayan ödeme platformunun temel amacı, dünya çapında trilyon dolarlık tarım endüstrisini desteklemektir.

HempCoin Geliştirme

İlk olarak 2014 yılında geliştirilen 30 kripto para biriminden HempCoin, tarım ve çiftçilik gibi endüstriler için geliştirilen Bitcoin kaynaklı kriptolardan biriydi.

2017’nin 4. çeyreğinde, bu kripto para, tütün ve küresel tıbbi tarım gibi diğer endüstriler arasında kullanımını genişletti. Şirketin şu anki CEO’su Tim Renzetti, HempCoin’in yaratılmasında kredilendirildi.

HempCoin’in Faydaları Nelerdir?

HempCoin Teknolojisi

HempCoin, masternodlarda çalışır. Minimum 50.000 THC fon ile kullanıcılar, masternodlar aracılığıyla ek güvenlik, gizlilik ve işlem seçeneklerinden yararlanabilir. Kullanıcıların fonu, masternod sahipleri için teminat görevi görecek ve süreçte hiçbir ödün verilmemesini sağlayacaktır.

Platform, ödülleri kullanıcıları arasında dağıtmak için Proof of Stake (PoS) mekanizmasını kullanıyor. THC paralarınızı çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla yatırabilirsiniz. Para yatırma işlemi, cüzdanın kilidi açıldığında ve çevrimiçi olduğunda kendi başına gerçekleşecektir.

Hempcoin sert çatallarla çalışır. Hard fork, bir kripto paranın mevcut kodunu değiştirir ve onu iki versiyona böler. Protokol, bir kripto parayı çatallayarak, blok zincirindeki daha önce geçersiz olan blokları doğrular.

Aynı zamanda, HempPay aracılığıyla yapılan işlemler için bir eşler arası ağ ile birlikte Satış Noktası sistem entegrasyonunu kullanır. Satıcı işleme yazılımını HempPay sistemiyle entegre eden platform, kredi kartlarınınki gibi satış noktası işlemleri sunar. Ana düğümler anında eşler arası işlemleri etkinleştirir.

HempCoin Kurumsal Kullanım

HempCoin’in birincil kullanımlarından biri tarım ve çiftçilik sektörü içindir. Çiftçilerin, ithalatçıların ve ihracatçıların karşılaştığı zorlukları para birimi dönüştürme ve parasal işlemler açısından ele almayı amaçlamaktadır. HempCoin, Yasal Esrar endüstrisi gibi diğer endüstriler için kullanımını teşvik etmektedir. Esrarın yasal ve tıbbi kullanımındaki artışla birlikte, endüstri bir patlama evresine girdi. HempCoin, Kenevir ve Kenevir satın alımını kolaylaştıran bir kripto para birimi olarak gelir. Kenevir, birden fazla kullanıma sahip önemli bir tarım ürünüdür. Büyüyen bir endüstriye sahip dünyanın 30 ülkesinde yetiştirilmektedir. HempCoin, Kenevir endüstrisi için işlem hizmetleri sunmaktadır. Tütün endüstrisi aynı zamanda kripto para birimi için bir hedef pazar.

HempCoin Ana Özellikleri

PrivateSend: Bu özellik, fonların kaynağından itibaren tam işlem gizliliği sağlar. HempCoin, tüm işlemleri izlenemez hale getirmek için bir kullanıcının girişlerini diğer iki kullanıcının girişleriyle birleştirmek için benzersiz bir protokol kullanır.

InstantSend: Merkezi bir otoritenin herhangi bir rolü olmaksızın HempCoin, satış noktası sistemini kullanarak anında ödemelere izin verir. Kredi kartıyla aynı şekilde çalışır.

Yönetim: Merkezi olmayan bir proje olarak HempCoin, her masternod sahibine bir oy hakkı verir. Böylelikle yönetişimle ilgili tüm kararlar oylama yoluyla alınır.

Bütçeleme: HempCoin’in bütçesi, masternodlar aracılığıyla finanse edilir ve projede çalışan katılımcıları tazmin etmek için kullanılır.

HempCoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

HempCoin (THC) Satın Alma

THC, CoinGecko, CoinCodex ve Bittrex gibi borsalarda satın alınabilir.

HempCoin (THC) Depolama

THC coinleri ERC-20 uyumludur ve MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Diğer depolama seçenekleri arasında Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları bulunur. Exodus ve Jaxx aynı zamanda THC için depolama cüzdanlarıdır.

HempCoin’in Geleceği Nedir?

HempCoin, 2014 yılında ortaya çıktı ve kısa bir süre içinde önemli ölçüde büyüdü. Önümüzdeki yıllar için iyi hazırlanmış bir yol haritasına sahiptir.

THC masterndoes için kullanılabilirliği artırmayı ve HempPay ile birlikte çalışacak İzci Dispanserleri geliştirmeyi amaçladı. İleriki yıllarda, THC coinlerini manuel olarak satın alınabilir hale getirmeye yönelik gelişmeleri de içeriyor.

THC’yi büyük kripto değişim platformlarında listelemek projenin en büyük hedeflerden biriydi. Böylece HempCoin kullanımı için küresel bir marka bilinirliği yaratmayı hedefliyor. Ayrıca, platformun kodlama tabanını iyileştirmeye çalışacak. HempPay Kart’ın bu aşamada uygulamaya geçmesi beklenmektedir.

HempCoin’in iç mekan tarımı için kullanımını keşfetmeye odaklanırken, aynı zamanda madeni paranın tarım endüstrisindeki kullanımını genişletiyor. Aynı zamanda THC kripto paralarının kullanımına yönelik dispanserlerin geliştirilmesine de başlayacak.

HempCoin (THC) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

HempCoin, niş bir pazarın kripto para birimi ihtiyaçlarını karşılar. Çeşitli özellikler HempCoin’i PotCoin ve DopeCoin gibi rakiplerinden ayırır.
HempPay, ana akım kullanıcılar arasında benimsenmeyi teşvik etmek için geliştirilmiş ticari markalı ödeme seçeneğidir. Ödeme platformu, THC aracılığıyla işlemleri kolaylaştırmak için telefonda, masaüstünde ve kartta mevcuttur. HempPay, kendisini bir ödeme seçeneği olarak tanıtmak için çevrimiçi ağ geçitleri ve popüler e-ticaret hedefleriyle ortaklıklar kuruyor.
HempCoin’e özgü bir özellik, The HempCoin Ambassadors programıdır. Proje, yerel buluşmalara ev sahipliği yapmak ve HempCoin’i hem çevrimiçi hem de çevrimdışı yollar aracılığıyla tanıtmak için dünya çapında büyükelçiler kullanıyor.

HempCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Niş bir pazara, özellikle genişleyen bir pazara yemek servisi, HempCoin kripto para birimine çok fazla ağırlık verir. Ancak THC’nin kendi alanında karşı karşıya olduğu rekabet, kitlesel olarak benimsenmesi için zorludur.
HempCoin, büyük oyuncuların üstesinden gelmek için çeşitli özellikler başlattı. Mobil, masaüstü ve kartta bulunan HempPay tesisi, ona rakiplerine göre bir avantaj sağlayabilir.
Büyükelçi programı da kitleler arasında popülerleşmesine katkıda bulunuyor.