LoMoCoin (LMC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

LoMoCoin (LMC) Nedir

lomoCoin-nedir-temel-rehber

LoMoCoin (LMC) Nedir?

LoMoCoin: Temel Bilgiler

LoMoCoin, ticareti desteklemek için artırılmış gerçeklik ile gerçek haritaları birleştiren, blockchain üzerine inşa edilmiş bir Çin eğlence uygulamasıdır.

Çevrimdışı mağazaların insan trafiğine olan talebini, blockchain ve dijital para birimini kullanarak eğlence ve teşviklerle bir araya getiren bir mobil uygulamadır.

LoMoCoin, LoMoCoin’in para birimi LMC biçiminde heyecan verici indirimler ve teşviklerle birlikte müşterilere eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim sunarken aynı zamanda çevrimiçi mağazalara trafik getirmeyi amaçlamaktadır.

LoMoCoin Geliştirme Ekibi

LoMoCoin web sitesi, para birimi için altı üyeli bir çekirdek ekibi listelemektedir. Ancak geliştiricileri, ürün yöneticilerini, pazarlama ekibini ve diğerlerini dahil ettiğimizde, LoMoCoin ekibi yaklaşık 20 üyeyi bulmaktadır.

CEO, Xiong Lijian, programlama ve yönetimde birkaç yıllık deneyime ve blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerinde 5 yıldan fazla deneyime sahiptir. 2013 yılında Bitcoin endüstrisinde bir iş kurdu ve dünyanın ilk Gridseed Litecoin madencisi için Ar-Ge’nin bir parçasıydı. Ayrıca Wiibox’u yarattı ve açık kaynak yazılımını başlattı ve Li Xiaoli ve diğerleriyle SFARDS’ı kurmak için çalıştı.

LoMoCoin çekirdek ekibinin diğer üyeleri arasında CTO ve ortak Wang Xiaodong, CMO Zou Taoji, Ürün Direktörü Zhu Guiliang ve kurucu ortaklar Wen Gebin ve Xu Yang bulunmaktadır.

LoMoCoin’in Faydaları Nelerdir?

LoMoCoin Teknolojisi

LoMoCoin, şu anda Çin’de mevcut olan Android ve iOS telefonlarla uyumlu bir mobil uygulamadır. LoMoCoin LBS (konum tabanlı hizmetler) ve O2O (çevrimiçi ila çevrimdışı) tabanlı dijital bir para birimidir. Ayrıca türünün ilk örneği ve bugüne kadar var olan tek platformdur.

Hizmet, uygulamayı, hizmetin kendisini, diğer katmanları birbirine bağlayan bir ara katmanı ve ardından hizmetleri ve işlemleri sağlamak için çekirdek blok zinciriyle etkileşime giren bir cüzdan katmanını içeren çok katmanlı bir mimariden oluşur. Kullanıcı işlemlerinin gerçekleştirildiği, oyunların ve hizmetlerin yürütüldüğü uygulama katmanındadır.

Teknik incelemesinde belirtildiği gibi, SDK katmanı “harici uygulamalara uygulama sunucusu tarafından etkinleştirilen mevcut arayüzler sağlamak için blok zinciri ve cüzdan teknolojilerine dayalı bir dizi API sunar. Ayrıca, uygulama sunucusu geliştiricilerinin, blok zinciri teknolojisinin çoğunu bilmek zorunda kalmadan ilgili iş mantığını tamamlamasına ve bunları LoMoStar uygulaması, sunucu ve temeldeki blok zincirine entegre etmesine olanak tanıyor.

Cüzdan katmanının kendisi 3 bölüme ayrılmıştır:

– soğuk cüzdan,

-sıcak cüzdan

-kullanıcı cüzdanının kendisi

Katman, kullanıcı fonlarının ek güvenliğini sağlamak için çok bölümlü protokoller kullanır.

LoMoCoin Ana Özellikleri

1.Uygulama, müşterilere eğlenceli ve ödüllendirici bir deneyim sunarken, çevrimdışı mağazaya giden insan trafiğini artırmayı amaçlamaktadır. Bir bakıma, son zamanlarda popüler olan “Pokemon Go” ya benzer. Yalnızca LoMoCoin uygulaması aracılığıyla sağlanan teşvikler gerçek indirimler veya dijital para birimi (LoMoCoin’in yerel LMC tokenları) biçimindedir.

2.Şimdiye kadar uygulanan 3 O2O iş modeline sahiptir:

  • LoMoCoin, gerçek haritaları kullanarak bir hazine avı deneyimi aracılığıyla insanları tanıttığı çevrimdışı mağazalara yönlendirecek. Mağaza sahipleri, müşterileri LoMoCoin’in para birimi olan LMC cinsinden ödüllendirecek. Oyuncular böylece gerçek avantajlar ve indirimler elde edecek ve LMC kazanacak, mağazalar ise böylece trafik alacak.
  • LoMoCoin yetkilileri, insanların normal rotalarında hazine avlayabilecekleri popüler yerlerde LMC’ler kurabilir. Büyük markalarla ortaklıklar, reklamlarla LMC ekosistemine katkıda bulunacaktır.
  • Tur rehberleri, LoMoCoin uygulamasını turistlere yönlendirerek LMC kazanabilir, bu turistler de uygulamayı yukarıda belirtilen şekillerde kullanabilir.

3.LoMoCoin kripto para birimi, Proof of Stake modelinde çalışır ve kullanıcı tarafından tutulan LMC sayısına bağlı olarak belirli bir faiz oranı verir.

4.Daha önce Proof of Work modeline dayanan LoMoCoin artık sadece 60 saniyelik bir blok süresine sahip ve gelecekte bunu daha da azaltmayı hedefliyor.

5.Biri Android, iOS ve WeChat için H5 olmak üzere 3 mobil uygulama sürümüne sahiptir. H5 sürümü, Nisan 2016’da beta olarak piyasaya sürüldü ve ardından, büyük uygulama mağazalarında bulunan Android ve iOS sürümlerinin piyasaya sürülmesi izledi.

6.Uygulamayı indirdikten sonra, oyuncular yakındaki coğrafi konumlarda LMC hazine sandıklarını bulabilir ve kripto paraları almak için onlara doğru yürüyebilirler.

7.Mağaza sahiplerinin LMC ile hazine sandıkları ve müşterileri çekmek için indirim kuponları oluşturmalarına ek olarak, oyuncular arkadaşlarının bulup kullanmaları için kendileri sandıklar oluşturabilirler.

LoMoCoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

LoMoCoin (LMC) Satın Alma

LMC tokenlerini Bitcoin ödeyerek Bittrex, CoinExchange ve Allcoin’den satın alabilirsiniz. Ayrıca BCEX üzerinde LMC için CNET takas edebilirsiniz. Bunlar sadece LOMOCOIN coin satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz platformlardır, ancak fiyatlar farklı marjlara sahiptir.

LoMoCoin (LMC) Depolama

LoMoCoin tokenleri (LMC), Windows, Linux ve Mac İşletim Sistemleri ile uyumlu bir masaüstü cüzdanı olan yerel cüzdanı LoMoCoin Core cüzdanında saklanabilir.

LoMoCoin resmi cüzdanı, web sitesinden indirilmeye hazırdır.LoMoCoin mobil uygulaması Android ve iOS ile uyumludur ve ayrıca WeChat için bir H5 sürümü de vardır.

LoMoCoin (LMC) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

LoMoCoin, LBS ve O2O’ya dayanan, kullanıcıları teşvik eden ve onlara doğru trafik çekerek çevrimdışı mağazalardan yararlanan ilk ve tek kripto para birimidir.
Platform aynı zamanda, benzerleri arasında, ekibin eşzamanlı olarak 3 sürüm (WeChat H5, Android ve iOS uygulamaları) geliştirmek için çalıştığı ve başarılı olduğu ve platformun lansmanından sonra üç sürümü de arka arkaya yayınladığı tek proje olma rekorunu kırdı.

LoMoCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Bu kripto paraya yatırım yapmak, gelişimine ve dolayısıyla değerinin takdir edilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ucuzdur, çünkü LMC tokenın yeterince düşük bir maliyeti vardır ve önemli sayıda satın almak bile cebinize bir zarar vermez.