Hollandalı Yargıç: Bitcoin Transfer Edilebilir

J.W


J.W. de Vries isimli Hollandalı bir çalışan vatandaş Koinz Trading BV’ye karşı açtığı davayı kazandı. Kendisine şirket yetkilisi tarafından ödenmesi gereken 0.591 BTC‘nin ödenmediğini belirten adam, bununla ilgili olarak dava açtı. Hollandalı yargıç tarafından ise dava incelendi ve sonucunda 0.591 BTC’nin değeri olan bir mülkiyet olduğunu ve davacının davayı kazandığını açıkladı.

Hollandalı yargıç tarafından alınan bu karara itiraz edebilecek hiçbir kurum, yetkili ve siyasi bulunmazken, yargıç tarafından verilen karara uyulmaması durumunda faizi ile birlikte ödemelerin yapılması gerekecek. Ödemeler davacıya yapılmaması durumunda yargıç tarafından alınan karar kapsamında sürekli olarak artan BTC‘nin düşük riskine karşı ödemelerin belirli bir süre içerisinde yapılma zorunluluğu bulunuyor.

Hollanda ve G20 Ülkeleri Tanımıyor

G20 ülkeleri ise Bitcoin ve diğer kripto paraları tanımıyor. Zira Hollanda siyasetinden geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada ”Bitcoin ve kripto paralar” ile ilgili takip edilmesi ve gerekirse engellenmesine yönelik sözler kullanılmış, hemen ardından Google tarafından getirilen engelleme sonucunda Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto paralar değer kaybı yaşamıştı.