Hshare-Hcash (HSR) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Hshare (HSR) Nedir

hcash-nedir-temel-rehber

Hshare (HSR) Nedir?

Hshare, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para birimine girmesinin ardından kripto meraklılarını cezbeden nispeten yeni başlatılan kripto para birimlerinden biridir. Kripto paranın boğa koşusu, teknik üstünlüğünden geliyor gibi görünüyor, bu yüzden Ethereum’un rakibi olması da bekleniyor.

Hshare: Temel Bilgiler

Hcash, hem blok tabanlı hem de bloksuz tabanlı blok zincirleri için değer aktarımlarına izin veren karma bir platformdur. Kripto para birimi HSR sembolü ile gösterilir ve toplam 84 milyon token arzına sahiptir. Başlangıçta Hshare olarak adlandırıldı, ancak adı bazı borsalarda Hcash olarak değiştirildi.

28 Haziran 2017’de ICO dağıtımından sonra 2 Ekim 2017’de piyasaya sürüldü. Tüm Hshare’lerin Hcash’e geçişi, 1 Hshare = 1 Hcash oranında 2018’e kadar tamamlandı. Hcash, açık kaynaklı bir çapraz platform ve dağıtılmış defter sistemidir. Blockchain ve DAG sistemlerini entegre eder. Platformlar arasındaki bilgi akışı, Hcash’in bilgi akışını iyileştiren kendi platformu üzerinden sağlanır.

Hshare’nin Faydaları Nelerdir?

Hshare Geliştirme

Hshare, Dallas Brooks, Khal Achkar ve Andrew Wasylewicz‘den oluşan bir ekip tarafından geliştirildi. Silikon Vadisi’nin deneyimli geliştiricileri Mo Sen ve John Woeltz tarafından yönetilen yeni bir geliştirme ekibi vardır.

Yaklaşan gelişmeler, daha yüksek verimli akıllı sözleşme işlevselliği ve bir mutabakat sisteminin uygulanması için olacaktır. Ekibi teknik yollarla tüm Hshare’leri yok edecek.

Hcash’i daha verimli ve güvenli hale getirmek için Avustralya’nın Monash Üniversitesi, Şangay Jiao Tong Üniversitesi (SJTU) ve Hong Kong Polytechnic University gibi uluslararası üniversitelerle birlikte çalışmaktadır.

Hong Kong Polytechnic University, Hcash için merkezi olmayan bir anonim kimlik bilgisi sistemi ve daha hızlı ödeme sistemi kuracak. Bu, Hshare kullanıcılarının platformun kimliklerini kanıtlarken gizliliklerini korumalarına izin verecektir.

Hshare Teknolojisi

Sıfır İspat Bilgisi: Bu teknolojinin tanımlanabilir kullanıcı bilgilerine ihtiyacı yoktur. İki yönlü şifreleme kullanarak işleme dahil olan tarafların kimliğini gizler. Kullanıcılar, işlem gizliliğini artıran işlem ayrıntılarını açıklarken kimliklerini maskeleyebilirler.

Hibrit PoW ve PoS madencilik mekanizması: Proof of Work veya Proof of Stake, yeni blokların doğrulanması ve oluşturulması için kullanılır. Kullanıcı katılım ağının bilgi işlem gücü, hibrit PoW / PoS sistemi aracılığıyla en üst düzeye çıkarılır. PoW, madencileri bilgi işlem gücüne katkıda bulunmaları için motive ediyor.

Dinamik gerçek zamanlı seçim sistemi: Gelir kullanımına hissedarlar tarafından dinamik bir gerçek zamanlı seçim sistemi ile karar verilir. Oylama gücü, hissedarların ağ hesaplama gücüne göre belirlenir. Merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO), bir hiyerarşiyi gözlemlediği için karar vermeyi kolaylaştıran Hcash’i yönetir.

Hshare Özellikleri

Çapraz platform değişimleri: Hcash hissedarları, kendi Hcash cüzdanlarıyla genel veya özel adrese sahip olabilen iki farklı platform arasında değer aktarabilir. Hcash, eşzamanlı blok zincirleri ve DAG ağları geliştirir. Bu, blockchain ve DAG tarafından sunulan birlikte çalışabilir adreslerle Hcash cüzdanındaki diğer kripto para birimlerini göndermek ve almak için kullanılabilir.

Gizlilik: Sıfır bilgi geçirmez teknolojinin kullanılması, işlem ayrıntıları kimlik ifşa edilmeden doğrulanabildiğinden kullanıcıların gizliliğini sağlar. Dolayısıyla Hcash, işlemlerde anonimlik arayan kullanıcılar için bir cennettir.

Kuantum Direnci: Kuantum direnci, Hcash kodunda yerleşiktir ve onu kuantum bilgisayarların saldırılarına karşı korur. Kuantum bilgisayarlar, çok güçlü olmalarına rağmen, yeni işlem imzaları ve yinelemeli hashler kullanarak ağı üzerinde etki sahibi olamazlar.

Merkeziyetsizlik: DAO yönetişim sistemi, merkeziyetsizlik ve sürekli canlılık sağlayacaktır. Merkezi olmayan defter sistemi, bilgileri farklı blok zincir sistemleri arasında serbestçe dolaştıracaktır.

Hshare Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Hshare nasıl satın alınır?

Hshare nispeten yakın zamanda piyasaya sürüldü ve Binance, Okex, Bit-Z, Gate.io, Hypex vb. Borsalardan satın alınabilir.

Hshare Depolama

HSR tokenları, aşağıdakilerden herhangi birinde özel bir anahtarla saklanabilen Paylaşılan cüzdanda saklanabilir:

-Ledger Nano S,

– Ledger Blue

– Windows 7 + / macOS 10.8+

– Linux

Hshare’in Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Bu yazıda daha önce tartışıldığı gibi, Hshare, onu diğer çoğu kripto para biriminden benzersiz kılan çok sayıda öne çıkan özelliğe sahiptir.
  • Hcash cüzdan, ikili zincir olarak çalıştığı için yakında çeşitli para birimleri göndermek ve almak için kullanılabilir. Bu özellik Bitcoin ve Ethereum’da mevcut değildir.
  • Hshare (HSR) sahibi, Hshare’nin hibrit yapısı nedeniyle karar alma sürecine katılabilir. Mutabakat algoritması, mevcut teknolojiden daha iyidir. Hibrit PoW ve PoS, topluluk çapında karar almaya olanak tanır.
  • Çift yönlü özelliği hem DAG hem de blockchain sistemlerine hitap eder ve farklı etkileşimi kolaylaştırır.
  • Kullanıcıların kimliği her zaman gizlidir.
  • Sınırlı blok boyutu ile sınırsız Hcash transferleri yapılabilir. Transfer hızı ve miktarı, Hcash cüzdanının transferini kesintiye uğratmaz, bu da onu kullanışlı kılar.

Hshare’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Hshare, kullanıcıları kaynak kodlarının kırılmasına karşı koruyabilen kuantuma dirençli bilgi işlem kurma üzerinde çalışıyor. Yani özel ve güvenlidir. Çok uyumlu ve çok işlevli yazılım, farklı kripto teknolojilerinin bir kombinasyonunun birlikte çalışmasını sağlar.
Hibrit teknolojisi, verileri düzenlemek, depolamak ve aktarmak için kullanılabilir ve Nesnelerin İnterneti için kullanılabilir. Ayrıca finansal verimliliği artırabilen Fintech’i de yakalayabilir. Bu, ona gelecekteki gelişmeler için istikrarlı bir temel sağlayacaktır.
Hshare, platformlar arasında kolayca aktarılabildiği için yeni bir değer standardı haline gelebilir. Hcash’ın çeşitli alanlarda devrim yaratma potansiyeli muazzamdır ve yatırımcılar tarafından ona bir boğa koşusu daha vermek için kullanılabilir.