İstanbul Blockchain Haftası ile Web3 Devleri Türkiye’ye Geliyor

Günümüzde Web3, oldukça geniş bir kavram olmakla birlikte hem şirketlerin hem de projelerin birincil odağı hâline gelmiş durumda


Günümüzde Web3, oldukça geniş bir kavram olmakla birlikte hem şirketlerin hem de projelerin birincil odağı hâline gelmiş durumda. Bir tarafta bu alan üzerinde yoğun bir mühendislik çalışması yürütülürken, diğer tarafta yatırımların ardı arkası kesilmiyor. Elbette bu noktada en önemli konulardan biri de düzenlenen etkinlikler. Bir dönem sadece niş bir kitle tarafından takip edilen bu Web3 ve Blockchain odaklı etkinliklere, günümüzde binlerce kişi akın ediyor. 14 Kasım’da Türkiye’de düzenlenecek olan İstanbul Blockchain Haftası da bu etkinliklerden biri.

İstanbul Blockchain Haftası, Web3 Devlerini Ülkemizde Ağırlayacak

Hilton Bomonti Otel‘de gerçekleştirilecek İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da NFT Günü ile başlayacak. Etkinlikte NFT’lerden kriptolara, metaverse’den düzenlemelere kadar birçok konuya yer verilirken birbirinden değerli konuşmalar sektörden önemli detayları katılımcılar ile paylaşacak. Bu noktada konuşmacı listesine sürekli olarak yeni isimlerin eklendiği ve etkinlikte Kriptomeda CEO’su Eray Dengiz, Elixxir CEO’su David Chaum, MasterCard Türkiye Başkan Yardımcısı Eren Özkan ve Troy CSO’su Efe Bulduk gibi isimler de yer aldığını belirtelim.

Ancak etkinlik sadece konuşmacıların panellerinden ibaret değil. Öyle ki etkinlikte proje geliştiricilerinden Web3 girişimlerine kadar birçok ekip, projelerini yatırım ve rehberlik alabilecekleri Satış Konuşması Yarışması’na katılabilecekler. Tüm bunlara ek olarak katılımcıları NFT günü özel galerisiyle NFT dünyasını geniş bir pencereyi deneyimleme şansı da bekliyor olacak.

Etkinliği Düzenleyen EAK Digital’in CEO’su Erhan Korhaliller ise etkinlik hakkında şunları kaydetti:

“Web3’ün Türkiye’de benimsenmesi son derece umut verici. Bu etkinlik Türkiye’nin kendisini bu alanda lider olarak konumlandırması için heyecan verici bir fırsatı temsil ediyor. Türkiye’nin sektöre sunması gereken tutku ve yeteneği dünyaya sergilemeyi ve uluslararası projeleri Türk toplumu ile tanıştırıp, ortak olmak ve onlarla birlikte çalışmak için bu heyecan verici fırsatı sunmak için sabırsızlanıyoruz”