Nedir & Nasıl

Juventus Fan Token (JUV) Nasıl Alınır? JUV Satın Alma Rehberi

Juventus Fan Token (JUV)  Juventus Futbol Kulübü  taraftarlarına Socios uygulamasını ve hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üzerinde tokenize edilmiş bir etki payı veren bir tokendir. Token Socios platformu ortaklığıyla piyasaya sürüldü. Socios, Chiliz tarafından desteklenen spor ve eğlence organizasyonları için blockchain tabanlı bir hayran etkileşimi ve ödül platformudur.

JUV Ethereum üzerine kurulu bir Proof-of-Authority yan zinciri olan Chiliz Zincirinde bir yardımcı tokendir ve esas olarak şu amaçlar için kullanılır:

 • Yönetim: JUV sahipleri, Juventus tarafından yayınlanan çeşitli bağlayıcı “taraftar kararı” anketlerinde akıllı sözleşme yoluyla oy kullanabilirler.
 • Ödüller: JUV sahipleri Socios’taki etkileşimlerden ödüller kazanabilir.
 • Staking: Gelecekte JUV, Fungible Token (NFT) ödülleri kazanmak için stake edilebilir.
 • JUV’nin toplam 20.000.000 token arzı vardır ve bunun 1.315.907’si başlangıçta bir Taraftar Token Teklifi yoluyla kulüp hayranlarına dağıtılmıştır. Kalan tokenler Juventus tarafından tutuluyor ve topluluk faaliyetlerine ve Binance Launchpool’a katılarak ve doğrudan borsalardan satın alarak elde edilebilir.

JUV nedir?

Juventus Taraftar Tokeni (JUV), Juventus taraftarlarına Socios uygulamasını ve hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üzerinde etki yaratma şansı veriyor. Token kullanıcıların özel ödüller, kulüp buluşmaları ve daha fazlası için rekabet etmelerini sağlayan bir üyelik kanıtı gibi görev görür. JUV token sahipleri, Juventus tarafından yayınlanan çeşitli “taraftar kararı” anketlerinde akıllı sözleşme yoluyla oylarıyla katılabilir. Juventus, sözleşmeye bağlı olarak anket sonuçlarına göre hareket etmekle yükümlüdür. Token sahipleri Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlere oy verme, yarışmalarda ve kısa sınavlarda rekabet etme, benzer düşünen kullanıcılarla bağlantı kurma/sohbet etme vb.) ve aşağıdaki ödülleri kazanabilir:

 • Maç biletleri.
 • Özel deneyimler.
 • Resmi çevrimiçi mağazalardan geri ödeme teklifleri.
 • Uygulama içi CHZ bonusları.
 • Dijital rozetler.
 • Kulübe özel NFT’ler.

Gelecekte JUV tokenleri şu alanlarda genişlemeye imkan tanıyor:

 • VIP mal ve hizmetlerini kullanmak için JUV tokenleri harcamak.
 • JUV erişimini ortak uygulamalara/sitelere entegre etme.
 • JUV’yi NFT ödülleri için stake etmek.
 • Pure Collectibles (nadir estetik varlıklar).
 • Oyunlaştırılmış Yardımcı Program (Blockchain tabanlı oyunlar için NFT’ler).
 • Gerçek Dünya Yardımcı Programı (sahipliği, malların gerçek dünyadaki mülkiyeti, stadyumlara VIP erişimi, maç günü biletleri vb. anlamına gelen NFT’ler).

JUV’nin toplam 20.000.000 token arzı vardır ve bunun yaklaşık 1.315.907’si bir Taraftar Token Teklifi yoluyla kulüp hayranlarına dağıtıldı. Kalan tokenler Juventus tarafından tutuluyor ve topluluk faaliyetlerine ve Binance Launchpool’a katılarak veya doğrudan borsalardan satın alarak elde edilebilir. Juventus tarafından tutulan JUV tokenlerinin, Nisan 2020’den başlayarak yılda 2.500.000 JUV jetonunun serbest bırakıldığı 8 yıllık bir aylık doğrusal hak kazanma programı bulunuyor.

Chiliz, Socios ve Juventus, JUV tokenlerini kulübün dijital pazarlama stratejisine, küresel taraftar katılımı stratejisine ve e-ticaret projelerine dahil etme çabalarına devam edecek. Juventus Taraftar Tokeni için mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içeri arasında token sahipleri için yönetim oylama anketleri geliştirilmeye devam ediyor. Kulüp ve platform sosyal kanallarda toplulukla sürekli etkileşimde bulunuyor. Ek olarak ana akım medya kuruluşları aracılığıyla JUV tokeni ile ilgili makaleler yayınlanması planlanıyor.

İlerleyen zamanlarda JUV’yi kulübün resmi başvurularına ve çevrimiçi mülklerine entegre edilmesi söz konusu. JUV tokenini tanıtmak için Juventus oyuncularından da yararlanılacak. Başta Asya ve Latin Amerika olmak üzere tüm dünyada Ticket Season ve hayran kulüpleri gibi mevcut veri tabanları ile çapraz pazarlama yapılacak. Maç biletleri, imzalı formalar ve token sahipleri için özel deneyimler kazanmak için düzenli promosyonlar başlatılacak. Bununla bağlantılı olarak Socios platformuna daha fazla dil desteği eklenecek. Futbol ünlüleriyle kriptoyla ilgili daha fazla etkinliğe ev sahipliği yapılarak tokenin reklamı yapılacak.

Socios mobil uygulaması üzerinden JUV tokenleri kullanılabiliyor.

JUV Nasıl Satın Alınır?

JUV tokenleri Socios.com web ve mobil uygulaması üzerinden satın alınabilir. Ya da merkezi borsalar üzerinden diğer kripto paralar karşılığında alınabilir. Bunun için öncelikle farklı kripto paraları alarak satın alım yapacağınız borsaya aktarmanız gerekebilir.

JUV Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Borsalar üzerinden satın alım yapmak için ilgili borsada bir üyeliğiniz bulunması gerekiyor. Eğer yoksa üyeliğinizi kısa süre içerisinde oluşturup satın alma işlemine geçebilirsiniz.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsanızda JUV tokenlerini aratarak işlem çiftlerini bulabilirsiniz. Ardından satın alımı yapacağınız kripto parayı borsanıza yatırınız. Size uygun işlem çiftini seçtikten sonra miktar ve fiyat belirleyerek satın alma işlemini tamamlayınız.

JUV Nereden Alınır?

JUV tokenlerini listeleyen borsaları aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz.

Borsaİşlem ÇiftleriToplam Yaklaşık İşlem Hacmi
BinanceJUV/USDT JUV/BTC JUV/BUSD%29,32
ParibuJUV/TRY%19,85
UpBitJUV/BTC%2,20

Genel Bakış

JUV tokenleri hakkında genel bilgileri aşağıdaki tablomuzda listeledik. Fiyat verileri değişikliğe uğrayabilir.

Coin SembolüJUV
Toplam Arzı20,000,000
Dolaşımdaki Miktarı1,315,932
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih18 Mayıs 2021
En yüksek Fiyatı$26,22
EndüstriTaraftar tokeni, spor
Token kullanım alanıÖdüller, staking, özel ödüller
Bulunduğu AğChilliz

Yorum Yap