Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alınabilen Siteler

Kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in benimsenme oranı arttıkça insanlar, bu varlıklara daha fazla yönelmeye başladı

Kredi kartı ile Bitcoin almak

Kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in benimsenme oranı arttıkça insanlar, bu varlıklara daha fazla yönelmeye başladı. Bu da haliyle yeni satın alma alışkanlıklarını ortaya çıkardı. Son zamanlarda sıklıkla “Kredi kartıyla Bitcoin satın alma”, “Kredi kartıyla nasıl BTC satın alabilirim?” ve “Kredi kartıyla Bitcoin alınabilen siteler” konuları araştırılmaya başlandı. Hem dünyada hem de ülkemizde birçok kripto para meraklısı tarafından bu sorunun cevabı merak ediliyor.

Biz de hazırladığımız bu yazıda kredi kartı ile Bitcoin alma, kredi kartıyla kripto para alma gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alımı

Günümüzde birçok önemli kripto para borsası üzerinden Bitcoin satın almak mümkün. Üstelik bu borsalar, kullanıcılarına farklı birçok ödeme yöntemi sunuyor. Kredi kartıyla Bitcoin alma da bu ödeme yöntemlerinden birisi. Borsalar günümüzde kripto para dünyasına yeni girenlerden kurumsal alıcılara kadar herkese farklı ve geniş ödeme yöntemleri sunuyor. Dünya çapında önemli olan bu borsalar, çoklu ödeme seçenekleri ve 7 gün 24 saat deste ile çalışmalarını istikrarlı bir biçimde devam ettiriyor.

Kredi kartı ile güvenilir bir biçimde Bitcoin ve kripto para satın almak için bu önemli borsalara üye olabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde birçok kripto para borsası birkaç yıldır kullanıcılarına ödeme yöntemi olarak kredi kartı kullanma imkanı vermektedir. Öte yandan her sene farklı borsalar bu ödeme yöntemini kendi sistemlerine de eklemektedir.

kredi kartı btc

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartları, genellikle ayda bir faturalandırılan faizsiz bir kredi (kredi) hattı sunar. Kredi kartları genellikle kişisel bir banka hesabına değil, kartı veren başka bir banka veya finans kuruluşuna bağlıdır. Banka kartları, aksine her zaman bir banka hesabına bağlıdır ve bir işlem gerçekleştiğinde hesaptan para çekilir. En popüler kredi kartı ağları MasterCard, VISA ve American Express’tir.

Neden Tüm Borsalar Kredi Kartı Kabul Etmiyor?

Kredi kartları, trader’lar için bazı riskler içermektedir. Kredi kartı ödemelerine kolayca itiraz edilebilir ve geri ödeme alınabilir, bu da satıcı için büyük zorluklara neden olabilir. Ayrıca, borsa veya komisyoncunun kripto para birimi satın alımını kendi fonları veya banka kredili mevduatları ile önceden ödemesi gereken ödemelerin çözülmesi birkaç gün sürebilir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Avantajları Nedir?

Çoğu durumda, kredi kartları Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerini satın almanın en kolay ve en hızlı yoludur. Borsalar ve aracılar, ödeme Visa veya Mastercard tarafından onaylandıktan hemen sonra paralarınızı hesabınıza aktarırlar.

Kredi kartı ile Kripto Bitcoin Almanın Dezavantajları

Kripto para birimi işlemleri genellikle geri döndürülemezken, kredi kartı ödemeleri, bir işleme itiraz edilirse ve ters ibraz talep edilirse müşteriye paranın geri çevrilmesine izin verir. Bu nedenle, kripto para birimi komisyoncuları ek ücret karşılığında kredi kartı ödemeleri sunar.

Kredi Kartıyla Hangi Kripto Para Birimlerini Satın Alabilirim?

MasterCard ve VISA ile şu kripto para birimlerini satın alabilirsiniz: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Dash, Monero. Daha fazla bilgi edinmek için borsaların sayfalarına bakabilirsiniz. Her borsada komisyon oranları farklılık göstermektedir. Ayrıca gün geçtikçe farklı borsalar bu ödeme seçeneği eklemekte ve farklı kripto para birimlerini satın almak için aktif hale getirmektedir.

kredi kartı btc

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Günümüzde kredi kartı ile BTC satın alma imkanı sunan birçok borsa bulunmaktadır. Bu borsaların büyük çoğunluğu güvenli ödeme yöntemleri sunsa da bazıları maalesef sancılı durumlara neden olur. Örneğin kredi kartı bilgilerinin çalınması bu sancılı süreçlerinden önemli bir tanesidir. Bu sebeple kredi kartı ile BTC almadan evvel kullanacağınız borsayı iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Güvenli bir biçimde kredi kartı ile BTC alabileceğiniz siteler şu şekildedir:

  • CoinGate
  • Bitcoin.com
  • Cex.io
  • Conitral
  • Binance
  • Bitpanda
  • Coinbase
  • LocalBitcoins
  • Bitstamp

Hangi Borsayı Kullanacağıma Nasıl Karar Vermeliyim?

Bitcoin’lerinizi satın almak için en iyi platformun hangisi olduğuna karar vermek biraz zor olabilir. Size göre hangi  borsanın kullanımı daha rahatsa ona yönelebilirsiniz. İlk adımı attığınızda, bir borsada gerçekte neye değer verdiğinizi fark etmeye ve seçimlerinizi buna göre ayarlamaya başlayacaksınız.

Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Almak Güvenli midir?

Kredi kartıyla alışveriş yapmak hiç şüphesiz herkesin keyifle yaptığı şeydir ve alışkanlık haline gelmektedir. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin günlük hayatımızdaki önemi her geçen gün artıyor. Hızla değişen pazarda zamanın çok değerli olduğu gerçeği, kripto para birimlerine daha hızlı ve daha kolay erişim ihtiyacını doğurdu. Bunun için en uygun çözümlerden biri de kredi kartı kripto satın alımıdır. Öyleyse, kredi kartıyla kripto para satın almak güvenli midir? Ya da kredi kartıyla kripto para satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

SSL Sertifikasına Dikkat Etmek

SSL sertifikası olmayan siteler güvenli kabul edilmez. Bu tür sitelerden kredi kartı ile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satın alınması önerilmez. Bunun nedeni, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalma olasılığıdır.

3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online alışverişlerde kredi kartı güvenliği için 3D Secure ile ödeme yapılırken, kullanıcının ekranında 3D Secure ödeme ekranı görüntülenir.