Marinade (MNDE) Coin Nedir?

Marinade (MNDE) coin, Solana (SOL) tabanlı bir altcoin olarak dikkat çekiyor


Marinade (MNDE) coin, Solana (SOL) tabanlı bir altcoin olarak dikkat çekiyor. Solana ağında inşa edilen Marinade (MNDE), temel olarak bir tür stake işlem protokolüdür. Bu protokol sayesinde hem Solana (SOL) coin hem de Marinade (MNDE) coin stake işlemine tabi tutulabiliyor. Bu staking operasyonu sonucunda da Marinade Staked SOL Price (MSOL) coin doğuyor.

Marinade (MNDE) coin protokolü bir yanıyla da Solana (SOL)’nın merkezi olmayan (DeFi) bir yapıya bürünmesine de ortam hazırlıyor. Marinade (MNDE) coin, bu bağlamda Marinade Staked SOL Price (MSOL) coin ile paralellik gösteriyor. Bir anlamda kripto para birimi, geleceğini Solana’nın geleceğine endeksliyor. Marinade (MNDE) protokolünün, Solana’yı merkezi olmayan bir yapıya kavuşturmak için 400’den fazla bağımsız doğrulayıcıya yetkilendirme stratejisiyle hükmettiğini de ilave edelim.

Marinade (MNDE) Coin Nasıl Çalışır?

Marinade (MNDE), Marinade Staked SOL Price (MSOL) coin bir anlamda yaratıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Marinade (MNDE) protokolünün temel görevleri arasında; Solana ekosistemine stake etmek, güvence altına almak ve katılmak için en iyi araçlarla güçlendirmek gibi misyonlar da yer alıyor.

Öte yandan yerelleştirmeyi de destekleyen Marinade (MNDE), zahmetsiz bir şekilde kurulmak için tasarlanmıştır. Otomatik staking stratejilerinden güç alması bu zahmetsiz programın en güçlü yanlarından biri olarak görülüyor. Ayrıca yetkilendirme stratejisi sayesinde de 400’ün üzerinde bağımsız doğrulayıcı yön vermesi bir başka artı faktör.

Bir likit staking protokolü olan Marinade (MNDE), DAO yönetimi de sunuyor. Bunun için Marinade (MNDE) coinleri 30 gün boyunca kilitlemek ve bir Chef NFT basmak gerekiyor. 30 günün sonunda ise NFT sahibi token’larını geri almak için NFT’yi yakabilir.

Marinade (MNDE) Coin Bilgileri

Marinade (MNDE) Coin, Solana ağını daha güçlü kılmak ve merkeziyetsiz bir yapı sağlamak adına görev üstlenen bir protokoldür. Hali hazırda güncel bilgiler ışığında Marinade (MNDE) Coin incelendiğinde piyasa değeri sıralaması açısından 575. sırada konumlandığı görülüyor. Coinin piyasa değerine bakıldığında ise 22.273.530 dolarlık bir fiyat sizi karşılıyor.

17 Ekim 2022 tarihinde 0,00198339 dolar ile dip seviyesini gören Marinade (MNDE) Coin, 8 Ekim 2021 tarihinde ise 2,54 dolarlık fiyatıyla zirve yapmıştı. Son olarak Marinade (MNDE) Coin dolaşımdaki arzının 140 milyon, toplam arzının ise 1 milyar coin olduğunu belirtelim.