Metal (MTL) Nedir? Metal (MTL) Nereden Alınır?

Metal, kripto para sektörüne yabancı olan ve mesafeli durmayı tercih eden kişileri ekosisteme dahil etmek için ideal bir dijital para birimidir


Metal, kripto para sektörüne yabancı olan ve mesafeli durmayı tercih eden kişileri ekosisteme dahil etmek için ideal bir dijital para birimidir. Mobil uygulamasını kullanarak alışveriş yapan herkese yüzde 5 oranında MTL token ödemesi yapan coin bu yönüyle hayli cazip. Öyle ki daha çok ABD genelinde yaygın olan MTL ile ödeme kabul eden işyerlerine 100 dolar üzeri ödeme yapan herhangi birisi 5 doları MTL tokeni olarak geri alabiliyor.

Bu arada MTL’den MTL hesabına 20 bin dolara kadar komisyonsuz ödeme gönderilebiliyor. Toplam üretilecek MTL coin adedi ise 66.6 milyon. Gelin MTL’yi daha yakından tanıyalım.

Metal (MTL) Nedir?

Metal, insanların hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde mikro ödemeler yapmalarına olanak sağlayan bir ödeme uygulamasıdır. Ayrıca, kullanıcıları cüzdanla harcadıklarında ödüllendirecekleri kendi tescilli kripto para birimlerine sahipler

Metal, sadece nakit harcamak veya fiat’ı kripto para birimine dönüştürmek için sizi ücretsiz MTL tokenlarıyla ödüllendirmek istiyor. Metal Pay uygulamasında para harcadığınızda, gönderdiğinizde veya aldığınızda, MTL tokenlarında %5’e kadar geri kazanabilirsiniz. Örneğin, Metal Pay uygulamasıyla 100$ harcarken, hem siz hem de alıcı MTL’de 5$ ‘a kadar kazanabilirsiniz. Bu tokenleri likit Metal olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü bunlar borsalarda diğer kripto para birimleri ile kolayca takas edilebilir veya uygulama içinde nakite dönüştürülebilir. Bununla birlikte, sadece Metalinizi tutmak istiyorsanız, bunun için de ödüller var. Metal, kripto para dünyasına kolay erişim sağlarken ödeme süreçlerini basitleştiriyor.

MTL Dev Teknoloji Şirketleriyle İrtibat Halinde

Halen daha geliştirme sürecinin alfa fazında olan Metal’in 2016 yılından bu yana aktif işlem gördüğü biliniyor. Şirketin CEO’su ise Marshall Hayner isimli birisi. VISA, American Express ve Apple başta olmak üzere ödeme sektörünün devleriyle yakından dirsek teması kuran Metal’in MetalPay isimli uygulaması bir da mevcut, ancak şimdilik sadece iOS platformunda çalışıyor.

Kişiden kişiye para gönderiminin yanı sıra MTL’i diğer para birimleriyle takas edebilmek veya üye işyerlerine ödeme yapabilmek de bu uygulama ile mümkün.

MTL Nasıl Satın Alınır?

Binance, Upbit, Bithumb, Huobi, Bittrex, Kyber, Livecoin, Tidex ve IDEX başta olmak üzere yabancı birçok borsa üzerinden Metal (MTL) alım satımı yapılabiliyor.

Metal Vault Nedir?

Metal, Bitcoin, Ethereum ve ERC20 tokenları için bir web cüzdanı olan Metal’in ilk uygulaması olan Metal Vault ile başlayalım. Gelecekte Litecoin ve Monero gibi daha fazla coin ekleme planları var. Bu cüzdanda depolanan madeni paraların çeşitliliğinin yanı sıra, Metal Vault’a FDIC sigortalı banka hesapları ekleme planları da var. Bir banka hesabıyla, Metal Vault içinde Metal satın alabilir ve bu süreçte daha fazla Metal kazanabilirsiniz.

Metal Pay Nedir?

Metal Pay’i rakiplerinden ayıran birkaç temel özellik vardır. İlk olarak, arkadaşlarınıza nakit para göndererek veya hatta onları uygulamaya davet ederek MTL tokenları kazanırsınız. İkincisi, uygulama nakit yerine MTL göndermenize izin verir. Üçüncüsü, kazandığınız MTL, Metal Pay uygulaması içinde kolayca nakite dönüştürülebilir. Sadece arkadaşlarınıza nakit göndermek için herhangi bir ücret yok, aynı zamanda bu süreçte ikiniz de aslında MTL kazanıyorsunuz. MTL’nizi hemen nakite çevirmek veya bir borsada takas etmek cazip gelse de, uygulamada belirli miktarlarda Metal tutmanın faydaları olacaktır, ancak bu özellikler şu anda belirtilmemiştir.

İnsanlar arkadaşlarına para göndermek için zaten ödeme uygulamalarını kullanıyor, ancak bu süreçte neden ücretsiz kripto para kazanmıyorlar? Ev sahibinizi kirayı Metal Pay aracılığıyla göndermenize izin vermeye ikna ettiğinizi hayal edin. Her ay 1000$ gönderirseniz, bu süreçte ikiniz de 50$ MTL kazanırsınız. Metal Pay, insanları ekosistemlerine getirdiği için projenin geleceğinin gerçekten de can alıcı noktasıdır. Kripto para birimine tamamen aşina olmayan kişiler bile uygulamaya katılabilir ve uygulamanın keyfini çıkarabilir. 

Metal (MTL) Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Metal Pay ekibi 2016 yılında San Francisco’da geliştirilmeye başladı. CEO ve kurucu Marshall Hayner tarafından yönetiliyorlar.  Hayner’ın Metal Pay beklentisi yüksek görünüyor. Hayner’a ek olarak Apple’dan Sid Parihar, iOS uygulamasının tasarımını yönetmek için ekibe katıldı. Ekip, çok sayıda başka mühendis, tasarımcı, yatırımcı ve danışmandan oluşmaktadır.

Para Arzı ve Sürdürülebilirlik

Ethereum token standardı ERC20 üzerine inşa edilmiş 66.588.888 MTL token vardır. Yaklaşık 3,8 milyonu çalışanlar ve danışmanlar için ayrılmıştır. İki milyonu ise Metal Vakfı tarafından tutulmaktadır . Metal Projesi’nin işletme havuzunda yaklaşık 13,3 milyon kişi bir yıllığına kilitlendi. Ve 21 milyon token, 26 milyonu PoPP aracılığıyla dağıtım için ayrılmış olarak dolaşımda.

Sonuç: Metal (MTL)

Dünya nüfusunun büyük çoğunluğu hala herhangi bir kripto para birimini anlamıyor veya sahip değil. Ancak, mobil ödeme uygulamaları giderek daha yaygın hale geliyor. Metal (MTL), ikisi arasındaki hayati köprüyü oluşturabilir. Ücretsiz MTL sunarak, insanlar kripto para birimlerinin avantajlarını keşfetmeye başlayabilir. Ödül vermeyen çok sayıda uygulama ile %5 ödül sunan uygulama arasındaki seçim göz önüne alındığında, karar kolaydır. Ödeme uygulaması başladığında, uygulamayı denemenin ve işlenmiş ödeme kanıtı aracılığıyla ücretsiz MTL toplamanın hiçbir dezavantajı yoktur. Ve asla bilemezsiniz, belki bir kez PoPP yaparsanız, duramazsınız.