Kripto Para

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Son Durum Ne?

Bitcoin (BTC) madencilik gelirleri, 18 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra yeniden tırmanmaya başladı. Madenciler için sıkıntılı bir yıl geride kalırken Şubat ayında madencilik gelirleri 2017 yılının Ağustos ayındaki seviyeye kadar geriledi. Hatırlatmakta fayda var 2017 yılının Ağustos ayında kripto para piyasası boğa koşusuna başlamak üzereydi.

Bu yılın Ocak ayında 210 milyon dolar olan Bitcoin madencilik gelirleri Şubat ayında 195 milyon dolara kadar düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesinde hareket ettiği 2017 yılının son çeyreğinde bu rakam 951 milyon dolardı.

2018 yılının son iki ayı madenciler için maddi açıdan oldukça kötü geçti. Kasım ayının ortasında kripto para piyasası yaklaşık yüzde 50’lik ani bir düşüş yaşadı. Bu da kripto para madencilik sektöründe bir kaos yaratmaya yetti.

Cointelegraph madencilik gelirlerinin yeniden yükselişe geçtiğini doğruladı ve Bitmain’in Antminer S9’unu kullananların brüt kar marjlarının bir ay öncesine göre arttığını belirtti. Kripto para madencilik devi Bitmain, sektördeki kötü gidişatın da etkisiyle küçülmeye giden en önemli şirketlerden biriydi.

Yorum Yap