Kripto Para

JP Morgan & Chase’in Ethereum Üzerinde Çalışacağı İddiası Gündemde

JP Morgan & Chase’in Ethereum Blockchain’inde yeni bir protokol test ettiği iddiası gündemde. JP Morgan & Chase’in kripto para topluluğunu yakından ilgilendiren yeni bir duyurusu var. JPM Coin’i piyasaya süreceğini duyurmasının ardından, finans endüstrisinde öne çıkan JP Morgan & Chase, şimdi ise özel işlemler için yeni bir gizlilik protokolünü test etmeye hazırlanıyor.

Zero-Knowledge Proofs (ZKP) adı verilen yeni protokol, Londra merkezli Blockchain şirketi AZTEC tarafından geliştirildi. Zero-Knowledge Proofs (ZKP) Blockchain verilerini daha düşük bir maliyetle verimli bir şekilde şifrelemeyi amaçlıyor.

Askrypto’ya göre, ZKP protokolü “verileri açıklamaksızın bir veri kümesinin geçerliliğini kanıtlamalı ve düzenlenmiş şirketlerin paylaşılan dijital defterleri kullanma konusundaki gizlilik endişelerini ele alma potansiyeline sahip” olmalı.

Testin amacını daha da ayrıntılandıran JP Morgan & Chase, şu anda ZKP’lerin kendi Ethereum Blockchain ağı Quorum için kullanılmasını araştırıyor.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, son beş yıldır kripto para dünyasının en büyük eleştirmenlerinden biriydi. Bu bariz düşmanlığa rağmen, Finans devi kendi dijital parası JPM Coin’i geliştirdiğini duyurdu. Şimdi asıl sorulması gereken soru şu JP Morgan & Chase’in CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri değişti mi?

Yorum Yap