Metaverse Coinler Neledir, Hangileri? Metaverse Coinler Listesi 2022

Metaverse, sanal bir evreni ve o sanal evrenin zaman zaman gerçeklik ile benzenmiş atmosferini ifade ediyor


Metaverse, sanal bir evreni ve o sanal evrenin zaman zaman gerçeklik ile benzenmiş atmosferini ifade ediyor. Genel olarak metaverse coinleri de metaverse evrenine dair projeler üreten ve ileriye yönelik teknolojik gelişmeler vadeden şirketlerin kripto para birimleri olarak biliniyor. Metaverse evreninin son birkaç yılda ilgiyi üzerinde toplaması bu alandaki conilerin de sayısını arttırmış gibi görünüyor. Uzayıp giden metaverse coinleri listesinde yatırımcılar doğru coine yönelmekte zorluk çekiyor. Bu noktada size rehberlik edebilecek en iyi metaverse coinler listesi sizinle… 

Decentraland (MANA) 

Decentraland veya kısa adıyla MANA, metaverse coin’leri listesinin belki de en popüler olanı. 2018 yılından kripto para piyasalarında varlık gösteren MANA, sanal bir evrende arazi alım satımına zemin hazırlıyor. Etkileşime ve birçok özelleşmeye de imkan veren MANA bu nedenle fazlasıyla ilgi görüyor. 

The Sandbox (SAND)

2012 yılından beri oyun piyasasında yer alan The Sandbox (SAND) kendisine “play-to-earn” yani Türkçe karşılığı olarak “oyna – kazan” modelini benimsiyor. Kullanıcılarına NFT oluşturma, 3D oyunlar yaratma gibi imkanlar tanıyan The Sandbox (SAND) aynı MANA gibi geleceğin coinleri arasında görülüyor. 

Battle Infinity (IBAT)

En iyi metaverse coinleri arasında gösterilen Battle Infinity (IBAT), NFT’leri zengin bir metaverse evrenine entegre etmesiyle dikkat çekiyor. Battle Infinity’de bulunan tüm itemler böylelikle alınıp, satılabiliyor. 

Axie Infinity (AXS)

Esin kaynağı Pokemon olan Axie Infinity (AXS)’de evcil hayvanlar ediniyor, onları besliyor ve savaşa hazırlıyorsunuz. Axie Infinity (AXS), “play-to-earn” modeliyle birlikte kullanıcılarına staking yapma imkanı vererek de pasif gelir elde etmelerine olanak tanıyor. 

Ontology (ONT)

Geleceğin coini olarak da tanımlanan Ontology (ONT), Web3 ağına gizlilik ve güvenlik getirme misyonu üstlenmiş olmasıyla dikkat çekiyor. Gelecek vadeden bir projeye sahip olan ONT, aynı zamanda kendi blokchain ağına sahip. Proje böylelikle yüksek hızlı ve düşül maliyetli bir kullanım sunuyor. 

Enjin Coin (ENJ)

Sunduğu proje ile kullanıcılarının dijital oyun öğelerini güvenli bir şekilde saklamasına ve yönetmesine imkan tanıyan Enjin Coin (ENJ), küresel ölçekli bir veri tabanı sunuyor. The Sandbox’ın platformuyla da benzer özellikler taşıyan Enjin Coin (ENJ), kullanıcılarının üretkenliğine zemin hazırlıyor ve imkan tanıyor. Bu sayede kullanıcı dostu olan bu platformda kullanıcılar NFT alım satım ve takas işlemleri yapabiliyor.