MEXC Nedir, Ne İşe Yarar?

MEXC, global ölçekte faaliyet gösteren ve diğer platformlardan farklı olarak merkezi olan bir kripto varlık alım-satım platformudur


MEXC, global ölçekte faaliyet gösteren ve diğer platformlardan farklı olarak merkezi olan bir kripto varlık alım-satım platformudur. MEXC Global olarak bilinen platform, günümüzde 170’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Platformun merkezi Singapur’dadır. Bununla birlikte platform, kripto varlık yatırımcılarıyla tanışmasının hemen ardından oldukça kısa bir sürede hedeflediği noktaya ulaşmayı başarmıştır. Günümüzde 10 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan MEXC, özelikle 2019 yılının ilk çeyreğinde genişleme oranını yükselterek çok büyük bir kitleye ulaştı. 1500’den fazla kripto para biriminin listelendiği platform, kripto varlık alım-satım işlemlerinden dünyada bir numara olmayı hedefliyor.

MEXC Nedir?

MEXC, 2018 yılında kurulan ve bir yıllık süre zarfı içerisinde hızla büyüyerek geniş bir kitleye ulaşmayı başaran Singapur merkezli bir kripto para borsasıdır. Diğer platformlardan farklı olarak MEXC, merkezidir. Kurulduğu ilk yıl olan 2018’de büyük oranda hedeflerine ulaşamamış olsa da platform bir yılın ardından hatırı sayılır ölçüde dünya çapında tanınmayı başardı.

Saniyede 1.4 milyon işleminin tamamlanabilmesini sağlayan altyapısı ve sunduğu diğer birçok avantajla ön plana çıkan MEXC, yüksek düzeyde verimliliği ve güçlü performansıyla da dikkat çekiyor. Oldukça hızlı bir şekilde kripto para alım-satım işlemlerinin yapılabildiği platform; Android, iOS ve Windows işlemcileri için uygun uygulamaya da sahiptir.

Platformun öne çıkan ve yatırımcılarda beğeni toplayan bir diğer özeliği ise çok dilli olarak destek sağlayabilmesidir. Birçok kripto borsasında olduğunun aksine MEXC’te hemen her dilde destek almak mümkündür. Ayrıca ETF endekslerini de bünyesinde barındıran platformda kullanıcılar spot işlemlerin dışında vadeli işlem yapabilme olanağına da sahiptir.

MEXC Ne İşe Yarar?

MEXC, temel olarak kripto para alım-satımı yapılan bir borsadır. Birçok yenilikçi özelliğiyle fark yaratan platform özellikle Copy Trading özelliğiyle dikkat çekmişti. Copy Trading, kullanıcının bir başka yatırımcılarının işlemini aynı şekilde takip edebilmesini sağlayan gelişmiş bir varlık yatırım uygulaması olarak tanımlanabilir.

Bu uygulama sayesinde kullanıcı, başka bir yatırımcının tüm işlemlerini, herhangi bir emir gerekmeksizin aynı şekilde takip edebilir. Ayrıca bazı kripto para projelerine entegre olsan platform, bu projelerde stake yapabilme imkanı da sunuyor. Gelişmiş, güçlü, performanslı altyapısına karşın MEXC, oldukça kolay arayüzü ve kullanım olanaklarıyla da dikkat çekmektedir.