NFT Tallinn, Kuzey ve Doğu Avrupa’nın En Kapsamlı Web3 Etkinliği Olacak

2022’deki başarılı konferansın ardından NFT Tallinn, Mayıs 2023’te Kuzey ve Doğu Avrupa’daki en önemli büyük ölçekli Web3 etkinliği olarak Estonya’nın başkenti Tallinn’de tekrar sahne alacak


2022’deki başarılı konferansın ardından NFT Tallinn, Mayıs 2023’te Kuzey ve Doğu Avrupa’daki en önemli büyük ölçekli Web3 etkinliği olarak Estonya’nın başkenti Tallinn’de tekrar sahne alacak.

NFT Tallinn, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Tallinn Creative Hub adlı bir mekanda 1.500’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak. NFT Tallinn, Estonya devlet kurumu Enterprise Estonia ve Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından destekleniyor. Etkinlik blockchain sektörünün önde gelen markalarından Wof Labs ve Estonian Web3 Chamber tarafından organize ediliyor. Wof Labs’ın kurucusu Sander Gansen, seri girişimci ve bölgedeki en aktif topluluk oluşturuculardan biri olarak göze çarpıyor. Sander Gansen şu açıklamaları kaydetti:

Blockchain’in gerçek dünyadaki kullanım alanlarını paylaşan ve kripto para sektörü için yeni geliştiriciler ve pazarlamacılar yetiştirmeye odaklanan, İskandinav ve Baltık ülkelerindeki en büyük Web3 etkinliği olan NFT Tallinn’in ortak ev sahibi olarak Estonya’ya dönmekten heyecan duyuyoruz.

2008 yılı itibariyle kamu sektöründe blockchain’i benimseyen ilk ülke olan Estonya’nın 2010’ların başında Web3 ile ilgili ilk yasaları çıkarması nedeniyle, buranın sektördeki geliştiricileri, yöneticileri, yatırımcıları ve topluluğu bir araya getirmek adına bir toplantı düzenlemek için en iyi seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Sektörde hızlı değişimler yaşanırken geleceğin teknolojilerini kucaklayan ve açık düzenlemeleri hızlı bir şekilde uygulayan daha fazla ülkeye ihtiyacımız var, Estonya’yı tam da bu yüzden seviyoruz.

Kripto para sektörünün önde gelen liderleri, geliştiricileri, yaratıcıları, yatırımcıları, yöneticileri ve kamu görevlileri network kurmak ve gündemdeki konuları tartışmak için NFT Tallinn etkinliğinde bir araya gelecek. Web3 teknolojisinin hızla geliştiği Tallinn böyle bir etkinlik için mükemmel bir tercih olarak yorumlanıyor. Katılımcılar etkinlikte Web3 teknolojisinin farklı kullanım alanları, Web2’den Web3’e geçiş senaryoları, açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve etkileşimli oturumlarının keyfini çıkaracak.

NFT Tallinn etkinliğinde konuşma yapacak 100 kişi arasında ERC-721’in baş yazarı William Entriken; BitBoy Crypto’nun sunucusu Ben Armstrong; Kristo Vaher; The Fabricant’ın CEO’su Kerry Murphy; NFT rapçisi Spottie WiFi; EY Nordic Blockchain Lideri Magnus Jones ve birçok isim yer alıyor. NFT Tallinn şu anda konuşmacı ve partnerlik başvurularını kabul ediyor.

IrishNFTgal, Magusz, Linda Kristiansen, Rosewolf, theinkedmink ve daha birçok sanatçının eserleri sanat sergisinde yer alacak. Ayrıca Wendy O, Crypto Mason, MegBZK, MineYourBiz, Tom Crown gibi birçok fenomen de NFT Tallinn etkinliğinde yer alacak.

NFT Tallinn etkinliği 8-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ancak 5-12 Mayıs tarihleri arasında bir hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek. 5-7 Mayıs tarihlerinde ETHTallinn hackathon, 9 Mayıs’ta Coinspaid Meetup, 10 Mayıs’ta DAO Morning Mixer ve Investor Dinner, 11 Mayıs’ta Policymakers Roundtable yan etkinlikleri gerçekleştirilecek. Bununla birlikte Bored Ape Yacht Club partisi (tarih yakında açıklanacak) ve Bitsquad Meetup (tarih yakında açıklanacak) etkinlikleri de NFT Tallinn kapsamında sahne alacak.

Web3 denilince akla ilk gelen ülkelerden biri Estonya ve NFT Tallinn etkinliği 2023 yılında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir Web3 etkinlikleri arasında yer alıyor. NFT Tallinn için biletler şu anda satışta ve fiyatlar 15 Nisan 2023’ten itibaren kademeli olarak artacak.