Novacoin (NVC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Novacoin (NVC) Nedir

novacoin-nedir-temel-rehber

Novacoin (NVC) Nedir?

Novacoin: Temel Bilgiler

Çoğu altcoin ve hatta BTC ve ETH gibi büyük kripto para birimleri, blok zincirleri için tek fikir birliği mekanizması olarak Proof of Work (PoW) veya Proof of Stake (PoW) kullanırken, Novacoin blockchain teknolojisini geliştirmek ve iyileştirmek için tasarlandı.

Novacoin, yenilikçi, merkezi olmayan ve teknolojik olarak gelişmiş bir kripto para birimine yol açan her iki mekanizmanın özel bir melezidir.

Novacoin Geliştirme

Novacoin, 9 Şubat 2014’te piyasaya sürüldü. Bitcointalk üzerinde geliştirici Balthazar liderliğindeki Peercoin’den bir fork olarak geliştirildi. Peercoin’e benzer şekilde, Scrypt tabanlı bir Proof of Work ve Proof of Stake Hybrid mekanizmasını kullanan ilk altcoinlerden biriydi.

Bunun nedeni, PoW’un madencilik yoluyla ağda yeni paraların üretilmesinde sağladığı kolaylıktı. Bununla birlikte, Novacoin ağı, PoW madencileri olmasa bile işlevsel olmaya devam edecek.

Novacoin’in Faydaları Nelerdir?

Novacoin Teknolojisi

Novacoin, blockchain ağının fikir birliği mekanizmasında Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) kombinasyonunu uygulayan ilk altcoinlerden biridir. Bu, NVC blok zinciri ağının tamamen PoW tabanlı bir sistemden önemli ölçüde daha az kaynak yoğun olduğu ve hibrit bir uygulama olduğu anlamına gelir. Bu hibrit mekanizma aynı zamanda tamamen PoW veya PoS sistemlerinin savunmasız olduğu çoğu saldırıya karşı dirençlidir.

Novacoin, fikir birliği mekanizması için BIP34 karma algoritmasını ve PoW’nin Scrypt tabanlı bir uygulamasını kullanır. Novacoin, Proof of Work sistemini kolaylaştırmak için hashcash yöntemini kullanır.

Blok başına ödül, PoW ve PoS uygulamaları için ödülleri hesaplamak için farklı işlevlerle dinamiktir. PoW bloklarının ödülü, her 64. zorluk seviyesi için yarıya düşürülürken, PoS bloklarına olan ilgi her 64. zorluk seviyesi için yarıya indirilir.

PoS blokları 10 dakikalık aralıklarla yerleştirilirken, PoW blokları arasındaki boşluk PoS bloklarının oluşturma hızına bağlıdır ve 10 ila 30 dakika arasında olabilir. Mevcut blok ödülleri yaklaşık 9,38 NVC’dir.

Novacoin Temel Özellikleri

Karma Konsensüs Mekanizması – Novacoin’in hibrit PoW-PoS uygulaması nedeniyle, ağın kendisi, PoW veya PoS ağlarının savunmasız olduğu çoğu saldırıya dirençli olduğu için, saf PoW veya PoS tabanlı sistemlerden çok daha güvenlidir. Bu aynı zamanda sistemi daha az kaynak ağır hale getirir.

Coin sayısında kesin sınır yok – Blok zincirinin yapısı ve gelişimi nedeniyle, üretilebilecek NVC coin sayısında kesin bir sınır yoktur. 2 milyar limit yalnızca kodlama amaçlıdır ve gerekirse gelecekte kaldırılabilir.

Scrypt Tabanlı Algoritma – Novacoin’in scrypt tabanlı PoW uygulaması, belirli bir algoritmik yapıyla (Uygulamaya Özel Entegre Devre kartları veya ASIC kartları olarak adlandırılır) kripto para madenciliği yapmak için özel olarak tasarlanmış çok sayıda makine kullanan madencilik çiftliklerinin hakimiyetine karşı dirençli olduğu anlamına gelir.

Novacoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Novacoin (NVC) Satın Alma

NVC paraları, WEX, Livecoin, YoBit, Cryptopia ve CoinEX gibi çeşitli borsalarda işlem görür ve WEX, hacim olarak en büyüğüdür. Novacoin ayrıca gerçek dünya fiat para birimi karşılığında satın alınabilir. Bir PoW / PoS hibrit olan NVC paraları, tek başına madenciler tarafından veya mevcut bir madencilik havuzuna katılarak da çıkarılabilir. CPU veya GPU işlemcileri kullanılarak madencilik yapılabilir.

Novacoin (NVC) Depolama

Novacoin istemcisi, projenin resmi Github Sayfasından indirilebilir.

Novacoin (NVC) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Novacoin’in BTC veya ETH gibi diğer kripto paralara göre en büyük avantajı, sağlam, güvenli, dinamik ve kaynaklara hafif bir sistem oluşturmak için hem PoS hem de PoW tabanlı ağların güçlü yönlerini kullanan hibrit fikir birliği mekanizmasıdır. Bu hibrit yaklaşım, saf PoS veya PoW sistemlerinin savunmasız olduğu çoğu riski azaltır.
NVC’de kullanılan ASIC dirençli scrypt tabanlı PoW yaklaşımı güçlü noktalarından biridir. Bu, solo CPU ve GPU madencilerinin bir bloğu imzalama şansına sahip olduğu anlamına gelir; bu, Bitcoin gibi daha büyük saf PoW tabanlı ağlarda artık pratik olarak imkansızdır.
Novacoin’in aktif geliştirme topluluğu ve kullanıcı ağı, piyasada sürekli talep sağlar ve daha fazla kullanıcıyı NVC ticareti ve madenciliğine katılmaya teşvik eder

Novacoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Novacoin’in kesinlikle bazı kutuplaştırıcı özellikleri var – 2 milyon tokenlık sert bir kapağa sahip olduğunu iddia ediyor, ancak bu gelecekte kaldırılabilir, bu yüzden gerçekten zor bir kapak mı? Ve bu durumda sahip olduğunuz varlıkların değeri güvende mi?
Blok zincirine hibrit bir yaklaşım uygulayan ilk yöntemlerden biri olabilir, ancak tek olmaktan uzaktır. Piyasa şimdi bu tür kripto paralarla dolu. Bunu söyledikten sonra, kesinlikle daha demokratik ve merkeziyetsiz olan ve ortalama madencilerin servetine bir miktar değer artışı sağlayabilen ASIC dirençlidir.
Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi doğal değişken doğasına tabi olsa da, Novacoin’in temel aldığı yenilikçi teknoloji, perde arkasında gerçekleşen aktif gelişme ile birlikte, yatırım yapmaya değer bir kripto para olmasını sağlar.