Paribu Coin (PRB) Nedir? Paribu Coin Nasıl Alınır? Ön Satış

Paribu daha önce yaptığı duyuruda, bağımsız blokzincir ağı Paribu Net’i ve bu ağın coin’i olan Paribu Coin’i açıklamıştı.  Paribu Coin, kısa adıyla PRB hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Paribu coin prb

Paribu daha önce yaptığı duyuruda, bağımsız blokzincir ağı Paribu Net’i ve bu ağın coin’i olan Paribu Coin’i açıklamıştı.  Paribu Coin, kısa adıyla PRB hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Paribu tarafından yapılan açıklamada “14 Şubat 2022 saat 11:00 ile 18 Şubat 2022 saat 18:00 arasında PRB Coin için alım talebinde bulunulabilecek. Eğer Paribu üyesi değilseniz alım yapmaya hazır olabilmek için Paribu mobil uygulamasını indirin ya da Paribu web sitesine giriş yapın. “Üye Ol” butonuna tıklayın. Açılan sayfada ilgili bölümleri doldurarak üyeliğinizi tamamlayın. Cüzdan bölümünden Paribu hesabınıza Türk Lirası yatırın. Talep sürecinde Paribu mobil uygulamasından ve/veya Paribu web sitesinden talepte bulunabilirsiniz.” denildi. Peki, Paribu Coin (PRB) nedir? Paribu Coin nasıl alınır? Ön satış süreci nasıl işleyecek? İşte Paribu Coin (PRB) hakkında merak edilenler…

Paribu Coin (PRB) Nedir?

PRB, Paribu Net blokzincirinde çalışacak yerel coin’dir.

PRB Coin’in maksimum arzı kaç adettir?

PRB’nin maksimum arzı 600.000.000 adettir. Dağılımı ise aşağıdaki şekilde olacak.

  • Satış süreçleri: %33,33
  • Teşvikler: %30
  • Blok Ödülleri: %16,67
  • Geliştirme Süreçleri: %13,33
  • Paribu Kullanıcı Ödülleri: %6,67

paribu coin arzı ve detaylar

Paribu Net nedir?

Paribu’nun önümüzdeki günlerde hayata geçireceği Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir ağıdır. Paribu Net’i kullanan herkes akıllı kontratlar, merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, NFT marketleri ve daha pek çok farklı uygulama geliştirilebilecek. Geliştiriciler bu ağda işlem yaparak ya da hata ayıklanmasına yardımcı olarak ödüller de kazanabilecek.

Satın aldığım PRB Coin’ler Paribu hesabıma ne zaman tanımlanacak?

Satın aldığınız PRB’ler, Paribu hesabınıza mainnet’in yani ana ağın aktif olması ile hesaplara tanımlanacaktır.

PRB’leri kendi cüzdanımda saklayabilir miyim?

Dilerseniz Metamask üzerinden kişisel cüzdanınız ile PRB işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca, yakında faaliyete geçecek Paribu Self cüzdanı ile de PRB işlemleriniz yapabilirsiniz. Metamask üzerinde işlem yapmak için Paribu’nun blokzincir bilgilerini eklemeniz yeterli olacaktır. Bunun için Metamask arayüzünde “Add Network” seçeneğini seçtikten sonra Paribu Net’in bilgilerini girip kaydetmeniz yeterli olacak.

PRB Coin alım talebinde ne zaman bulunabilirim?

14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında Paribu üzerinden PRB Coin alım talebinde bulunabilirsiniz.

PRB için kaç farklı satın alma seçeneğim var?

Paribu Coin için 2 farklı satın alım seçeneği olacak.

Seçenek 1’de alacağınız varlıkların %90’lık kısmını 15.09.2022 tarihine kadar transfer edemez ve satamazsınız. Kilitli coin’lerin alım-satım ve transfere açılmaya başlayacağı ilk tarih ise 15.09.2022’dir. Bu tarihten sonra 3 ayda bir 4 periyotta coin’leriniz eşit şekilde dağıtımla işleme açılmaya devam edecektir. Her çeyrekte %22,5’lik oran işleme açılacaktır.

Seçenek 2’de alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacak.

Seçenek 1 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim?

Bu seçenekte almış olduğunuz toplam PRB coin’lerin %10’u mainnet’in etkin olması ile birlikte hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Kalan coin’lerin ilk dağıtımı 15/09/2022 tarihinden itibaren 3 ayda bir eşit olarak 4 seferde dağıtılacaktır.

Seçenek 2 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim?

Bu seçenekten alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır.

Seçenek 2 ile aldığım PRB ile ne zaman işlem yapabilirim?

Bu seçenekten alacağınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır.

PRB Coin işlemlerimi ne zaman yapabilirim?

Seçenek 2 ile aldığınız coin’ler, mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Aynı market üzerinden alım satım işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Seçenek 1 ile alınan PRB coin’lerin %10’u mainnet’in aktif olması ile hesaplara tanımlanacak ve aynı gün PRB/TL piyasası açılacaktır. Kalan coin’ler, ilk dağıtımı 15/09/2022’de olmak üzere 3 ayda bir eşit olarak 4 periyotta dağıtılacaktır.

PRB Coin hangi blokzincir üzerinden üretilmektedir?

PRB, Paribu Net blokzincirinin yerel coin’idir. Bu ağ üzerinde üretilecek ve takip edilecek.

Talep süreci nasıl işleyecek?

Talep işlemini tamamladığınızda ilgili işlem tutarı, hesabınızda başka işlemlerde kullanılamayacak şekilde bloke edilecektir. Satın alınamayan veya onaylanmayan işlemlerdeki PRB adedine karşılık gelen miktar, TL bakiyenize kullanılabilir şekilde yansıtılacaktır.

Ayrıca ön satış takvimi aşağıdaki görseldeki gibidir.