Polygon (MATIC) Coin Nedir? Yorum, Grafik, Projesi, Geleceği

Kimilerinin eski adı Matic Network Coin olarak bildiği Polygon (MATIC) Coin, majör coinler denildiğinde akla ilk gelen kripto paralardan biridir


Kimilerinin eski adı Matic Network Coin olarak bildiği Polygon (MATIC) Coin, majör coinler denildiğinde akla ilk gelen kripto paralardan biridir. Hem yatırımcı hem kullanıcı açısından da tam bir majör coin olduğunu söyleyebileceğimiz Polygon (MATIC) Coin nedir merak ediyorsanız hemen anlatmaya başlayalım.


Polygon (MATIC) Coin Nedir?

Polygon (MATIC) Coin, Ethereum blok zinciri üzerinde ölçeklendirme ve altyapı geliştirme işlemlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak üzere geliştirilmiş bir projedir.

Temelleri, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen, modüler ve esnek bir altyapı olan Polygon SDK üzerine kurulan Polygon (MATIC) kullanılarak sıfıra yakın gecikmeli zincirler, bilgi gerektirmeyen toplama zincirleri, kendi başına çalışan zincirler veya geliştiricinin ihtiyaç duyduğu diğer herhangi bir altyapı oluşturulabilir.

Ayrıca Polygon (MATIC) Coin, Binance ve Coinbase tarafından da desteklenen bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Polygon (MATIC) Projesi

Polygon (MATIC), kendi başına bir blok zinciri çözümü olsa da aslında temel amaç başta Ethereum olmak üzere geliştiricilere zorlu blok zincirler üzerinde işlem kolaylığı sağlamaktır.

Katman-2 çözümü de diyebileceğimiz Layer-2 çözümlerinin taşıması gereken tüm özellikleri taşıyan Polygon (MATIC), ayrıca bu özellikleri olabilecek en kolay şekilde sunduğu için de öne çıkmayı başarmaktadır.

Polygon (MATIC) Coin Geleceği ve Yorumları

Birçok kripto paranın olduğu gibi Polygon (MATIC) Coin’in de geleceği fazlasıyla merak edilmektedir.

Blockchain çözümleri denilince ilk akla gelen projelerden biri olması, Binance ve Coinbase gibi tier-1 kripto borsalar tarafından desteklenmesi ve kısa zamanda elde ettiği yatırımcı desteği ve topluluğu göz önüne alınırsa Polygon (MATIC) Coin için güzel bir gelecek bizleri bekliyor diyebiliriz.

Polygon (MATIC) Coin Kaç TL ve Grafik

Polygon (MATIC) Coin, bu yazı tarih ve saatinde 22,23 TL’den işlem görmektedir.

Maksimum arzı 10.000.000.000 adet olan MATIC Coin’in dolaşımdaki arzı ise 7.696.069.521 MATIC’tir.


Tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 27 Aralık 2021 tarihinde 43,35 TL ile çıkan Polygon Coin’in tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL), 9 Mayıs 2019 tarihli 0.04466 TL olarak kayıtlara geçmiştir.