Nedir & Nasıl

QLC Chain (QLC) Nasıl Alınır? QLC Satın Alma Rehberi

QLC Chain Nedir?

QLC Chain, kendisini Hizmet Olarak Ağ (NaaS) için tasarlanmış yeni nesil genel blok zinciri olarak tanımlıyor.

Platform, NEO protokolünü temel alıyor ve entegre akıllı sözleşme işlevselliğini yönetmek ve desteklemek için sanal makineleri (VM) kullanan çok boyutlu bir mimariyi bütünleştiriyor. QLC Chain, ikili konsensüs mekanizmasından yararlanır: Delegated Proof of Stake (DPoS) ve QLC Chain ekibi tarafından geliştirilen şirket içi bir konsensüs olan Shannon Konsensüs’ü.

QLC Chain, iki konsensüs protokolü kullanarak saniyede yüksek sayıda işlem (TPS) sağlar, muazzam ölçeklenebilirlik sağlar ve NaaS ile ilgili merkezi olmayan uygulamalar (dApp) için doğal olarak merkezi olmayan bir ekosistem sağlar. NaaS dApp’leri, Sanal Özel Ağ (VPN), çok noktaya yayın protokolleri, özel yönlendirme, Geniş Alan Ağı (WAN), isteğe bağlı bant genişliği, izinsiz giriş algılama ve önleme, güvenlik duvarı ve antivirüs gibi çeşitli platformları içerebiliyor.

Basit bir ifadeyle, QLC zinciri, entegre telekom hizmeti yeteneklerine sahip çok boyutlu ve yapılı bir defterdir. Platform telekomünikasyon hizmetlerini merkezi olmayan hale getirerek merkezi telekomünikasyon şirketleri yerine diğer kullanıcılardan telekom hizmetleri satın almanıza ve satmanıza olanak tanır. QLC zinciri modeli yenilikçidir ve kullanıcıların kullanılmayan verileri başkalarına satmalarına, Wi-Fi bağlantılarına erişim satmalarına ve hücre sinyallerini çalıştırmalarına olanak tanır.

QLC ve Q-gas Tokenleri

QLC tokeni NEO protokolüne dayalı bir NEP-5 standart tokenidir. QLC, QLC zincirindeki protokol tokenidir ve piyasa işlemleri için bir ödeme yöntemi görevi görür. QLC kullanan işlemler anında blockchain’de gerçekleştirilir. Platform aynı zamanda kullanıcıların QLC’yi stake etmelerine ve iletişim hizmetleri için token oluşturma ve yayınlama, Q-Gas alma ve blockchain  geliştirmeleri için oy verme ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli avantajlara erişmelerine olanak tanıyor.

Q-Gas tokeni, gönderme/alma, şifreleme/şifre çözme, yükleme/indirme ve kodlama/kod çözme gibi bilgi süreçleri için yardımcı yakıttır. QLC sahipleri, iletişim hizmeti sağlayıcısı hizmetini A2P SMS küresel faturalandırma ve temizleme gibi Go-QLC’de dağıttığında Q-Gas gereksinimlerinden yararlanabilir. Q-Gas tüketildikten sonra yakılır ve tekrar kullanılamaz.

QLC ve Q-Gas tokenlerinin yanı sıra QLC Chain, telekom sağlayıcıları ve reklam verenler tarafından kullanılmak üzere fiat para birimlerini de destekler. Bununla birlikte, fiat işlemleri, platformda kripto kullanımlarının büyümesini desteklemek için çevrimdışı olarak gerçekleştirilir. Bu yazımızda QLC tokenleri nasıl alınır inceleyeceğiz.

QLC Nasıl Satın Alınır?

QLC tokenlerinin bütün arzı piyasaya çıkmadan önce kazıldığı için kullanıcıların QLC kazarak QLC kazanması mümkün değil. Bu sebeple QLC elde etmenin tek yolu borsalar üzerinden geçiyor. Borsa ve işlem çifti olarak çok fazla seçenek bulunmuyor. Yine de popüler borsalardan Binance ve Gate.io’da listenmiş durumda.

QLC Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Aşağıdaki listemizden faydalanarak borsa seçimi yapınız. Eğer bu borsalarda bir hesabınız yoksa hesap oluşturabilirsiniz. Borsalar kullanıcılardan genellikle kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerini talep ederler. Bu adımları tamamladıktan sonra para yatırma yönteminize göre borsanızı belirlemiş olursunuz.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsa hesabınıza QLC’yi hangi kripto para ile satın alacaksınız o kripto para birimini yatırmanız gerekiyor. Ardından borsanızın arama kısmına gelerek “QLC” yazdığınızda QLC işlem çiftlerini görebilirsiniz. Bu işlem çiftlerine tıklamak sizi al-sat sayfasına yönlendirir. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi sol alttaki satın al seçeneğini kullanarak emrinizi girebilirsiniz.

Popüler borsalardan Binance’ten bir satın alma sayfası örneği.

QLC Nereden Alınır?

QLC’nin listelendiği borsalar ve işlem çiftleri şöyle sıralanıyor:

Borsa İşlem Çiftleri Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance QLC/ETH QLC/BTC %96,55
Gate.io QLC/ETH QLC/BTC QLC/USDT %3,40
CoinDCX QLC/BTC %0,01
Bitbns QLC/INR %0,02

Genel Bakış

QLC hakkında genel bilgiler Ağustos 2021 itibariyle şöyle görünüyor:

Coin Sembolü QLC
Toplam Arzı 600,000,000
Dolaşımdaki Miktarı 240,000,000
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 9 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $1.2
Endüstri NaaS, Blockchain platformu
Token kullanım alanı Ödeme ve staking
Bulunduğu Ağ NEO

QLC Chain’in Dikkat Çekici Ortaklıkları

QLC Chain ekibi, telekom devlerini alt edemeyeceklerini ve onları doğrudan yenemeyeceklerinin farkında. Aslında QLC ekibi mevcut altyapıyı merkezi olmayan bir yaklaşım için de değerli görüyor. Bu sebeple telekom sağlayıcılarını sistemlerine entegre etmeye çalışacaklar. Çin’in önde gelen bulut iletişim hizmeti olan Montnets Group ile çoktan bir zafere ulaştılar.

Montnets Group’a hizmetler sağlayarak, Çin’deki en iyi üç telekom sağlayıcısıyla da daha yakın çalışıyorlar. Blockchain tabanlı bir çözümle sağladıkları faydalardan biri, blockchain’in güveni ortadan kaldıran doğasıdır. Geleneksel ağ geçidi hizmetleri genellikle daha az şeffaftır, bu da telekomünikasyon şirketlerinin hizmet seviyelerini veya gerçek maliyetleri belirlemesini neredeyse imkansız hale getirir.

QLC zinciri ağ geçitleri, üçüncü taraf sağlayıcıların web’ini ve kanıtlanamayan hizmet düzeyi anlaşmalarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bunun yerine blok zincirindeki akıllı sözleşmeler, şartları ve hizmet sözleşmelerini belirleyecek. Ödemeler otomatik hale getirilecek ve her şey blok zincirinde denetlenebilir olacak.

Telekom devleri, QLC Chain’in kendi etki alanlarına girmesini hemen takdir etmeyecek olsa da, blockchain ve akıllı sözleşmelerle elde edilen verimlilikler aracılığıyla gerçekleştirebilecekleri potansiyel maliyet tasarruflarını hızla görmeye başlayabilirler. Böylece sektörde büyük bir değişim yaşanabilir.

Yorum Yap