Space and Time’ın Yatırım Turunu Microsoft’un M12’si Yönetti

Merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, işletmelerin akıllı sözleşme teknolojisi aracılığıyla büyümesine yardımcı olmak için kolları sıvadı


Merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, işletmelerin akıllı sözleşme teknolojisi aracılığıyla büyümesine yardımcı olmak için kolları sıvadı. Girişim, bu hedefi doğrultusunda 20 milyon dolarlık yatırım topladı. Microsoft‘un M12’si de web3 platformunun yatırım turunu yöneten şirket olarak karşımıza çıktı.

Space and Time, 20 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Microsoft’un girişim fonu M12, web3 platformu Space and Time’ın 20 milyon dolarlık yatırım turunu yöneten şirket oldu. Yatırım turuna, Framework Ventures, HashKey, SevenX Ventures, Foresight Ventures, Polygon ve Avalanche’ın ekosistem fonu Blizzard gibi yatırımcılar da katıldı.

Konuyla ilgili konuşan Space and Time’ın kurucu ortağı ve CEO’su Nate Holiday, TechCrunch’a şunları söyledi:

“Misyonumuz akıllı sözleşmeleri daha akıllı hale getirmek ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla iş mantığının kullanım durumlarını genişletmek. Akıllı sözleşmelerin gelişmiş otomasyon yoluyla dünyanın iş mantığını işleteceği bir dünya görüyoruz”

Bu arada yazılımda iş mantığı, son kullanıcı arayüzüyle veritabanları arasındaki bilgi alışverişini yönetmeye yardımcı oluyor.

Holiday aynı zamanda Space and Time’ın geleneksel merkezi sistemlerdeki iş mantığının otomatikleştirilmesine ve doğrudan akıllı sözleşmelere bağlanmasına izin vermek için “SQL Kanıtı” şifrelemesini kullanacağını belirtti. Ek olarak, kullanıcıların blokzincir verilerine erişmeleri ve kullanmaları için de Microsoft Azure, platforma entegre edilecek.

Platform henüz halka açık değil. Ancak, DeFi ve oyun protokolleri için bu yılın sonunda sınırlı bir sürüm çıkacağı söyleniyor. Ardından, 2023 yılının bahar aylarında Proof-of-SQL aşamasına geçilecek. 2023 yılının sonbaharında ise tam üretim lansmanının başlayacağı bir testnet aşamasına geçilecek.

Holiday’e göre Space and Time, kısa vadede, web3 dApp geliştiricilerinin veri ekosistemlerini ve mimarilerini basitleştirmelerine yardımcı olacak. Uzun vadede ise iş mantığının, otomasyonun ve doğrulamanın tamamı akıllı sözleşmelerle yapılacak.

Space and Time’ın platformu Startup with Chainlink programının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.