Swarm City (SWT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Swarm City (SWT) Nedir

Swarm-city-nedir-temel-rehber

Swarm City (SWT) Nedir?

Swarm City: Temel Bilgiler

Swarm City, kullanıcılara merkezi olmayan küresel bir hizmet sağlayıcıları ve tüketiciler topluluğuna erişim sağlayan merkezi olmayan, eşler arası bir ticaret platformudur. Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir ve web tabanlı uygulama, Android ve iOS platformları olarak satışa sunulacaktır. Daha basit bir deyişle, Swarm City, herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan, herhangi birinin kendi markasını başlatmasını sağlar.

Swarm City Geliştirme

Swarm City, Aralık 2015’te merkezi olmayan bir paylaşım platformu olarak Arcade City olarak başladı. Takım 2017’de Arcade City’den ayrıldı ve Swarm City’yi kurdu. O zamandan beri geliştirme aşamasındadır.

Swarm City’nin kuruluşuna bağlı başarılı destekçileri vardır, örneğin:

Paul Puey – Popüler bitcoin cüzdan depolama şirketi Edge’in CEO’su ve kurucu ortağı. Paul Puey aynı zamanda CMS sistemleri geliştirdiği UC Berkeley’den bir bilgisayar bilimi mezunu.

Dmitry Buterin – Dmitry, seri bir girişimci, üç multi-milyon dolarlık işin kurucusu ve aynı zamanda blockchain eğitimi için en iyi web sitelerinden biri olan BlockGeeks’in kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Vitalik Buterin’in de babasıdır.

Antoine Verdon – Antoine, blockchain alanında danışmanlık ve geliştirme hizmetleri sağlayan BlockFactory AG’nin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Antonie ayrıca Proxeus ve Swiss Legal Tech Association’ın kurucu ortağıdır.

Swarm City’nin Faydaları Nelerdir?

Swarm City Teknolojisi

Uber, Amazon ve AirBnB gibi mevcut e-ticaret sistemleri, her bir tarafı doğrulayan sanal bir pazar sunarak alıcılar ve satıcılar arasındaki şeffaflık boşluğunu ortadan kaldırmaya önemli ölçüde yardımcı oldu. Ancak yukarıdaki sistemler merkezi bir sistem üzerine kurulur ve tek bir kimlikle kontrol edilir. Bu, toplumda pek çok sorun yaratır. İşte merkezi bir toplumun karşılaştığı sorunlar:

– Merkezi Sistemlerin oluşturulması ve yönetilmesi her zaman daha pahalıdır.

-Tek Doğrulayan Kimlik

-Güvenlik sistemi arızalarına ve saldırılara yatkın

  1. Swarm City, üçüncü taraf müdahalesi olmadan iletişim tabanlı merkezi olmayan bir platform oluşturarak bu sorunları çözer. Ethereum blok zinciri ve akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilen Swarm City, kanallar arası ödemeler için SWT token kullanıyor.
  2. Swarm City’nin birincil amacı, aracıları ortadan kaldırarak ve süreci güvenli hale getirerek ticareti merkezden uzaklaştırmaktır. Swarm City, herkesin kendi AirBnB ve Uber’lerini inşa etmesini sağlamaya çalışıyor.
  3. Swarm City’nin temelindeki teknoloji Akıllı Sözleşmelere dayanmaktadır, bu da Swarm City’nin bile bir işlem arasında müdahale edemeyeceği anlamına gelir.
  4. Swarm City arayüzü, iki taraf arasında iletişim kurmak için hashtag kullanacaktır. Hashtag bir MiniMe akıllı sözleşmesidir. Bir hashtag, Swarm City’nin herhangi bir vatandaşı veya kullanıcısı tarafından web arayüzüne yazarak oluşturulabilir.
  5. Örneğin, herhangi biri bir taksi rezervasyonu yapmak isterse, kullanıcı “# Pine Street’ten Elm 5SWT’ye gitmek gerekiyor” gibi bir talepte bulunabilir ve bir yanıtlayıcı, bir karşı teklifle veya teklifi kabul ederek talebe yanıt verebilir . Her iki taraf da teklifi kabul eder etmez fonlar kilitlenir, böylece hem sağlayıcı hem de tüketici talebi kabul eder. Taraflardan biri anlaşmaya uymazsa, bu onların Swarm City ağındaki itibarını etkiler ve bu da gelecekteki sözleşmelerinde onları etkiler.

Swarm’ın önünde uzun bir yol haritası var. Halihazırda Terminal’i piyasaya sürdü ve şu anda Broadwalk’u geliştirmek ve test etmek için çalışıyor.

Terminal: Terminal, Swarm City vatandaş kimliği oluşturmak için kullanılacak temel bir kasa veya cüzdandır. Her Swarm City vatandaşı cüzdanları tarafından tanınacaktır.

Broadwalk: Swarm City vatandaş kimliğinizi oluşturduğunuzda Broadwalk’a ulaşırsınız. Broadwalk, ilk anlaşmanızın yapılacağı yerdir. Yaptığınız ve onurlandırdığınız her anlaşma sizi şehrin çok daha güvenilir vatandaşı yapar.

Swarm City Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Swarm City (SWT) Satın Alma

Swarm City, 3’ten fazla uluslararası borsada ve EtherDelta gibi merkezi olmayan borsalarda işlem görmektedir. Bir Ethereum tokenı olduğu için çoğunlukla ETH ile eşleştirilir, ancak BTC eşleşmeleri için Bittrex’te de mevcuttur.

Swarm City (SWT) Depolama

SWT veya Swarm City Token’ı saklamak, herhangi bir ERC-20 token depolamakla aynıdır.

Herhangi bir kripto para birimini depolamak için en iyi seçenek bir donanım cüzdanı olacaktır. Ledger Nano S veya Trezor gibi bir donanım cüzdanına yatırım yapabilir ve kripto paralarınızı kaybetme konusunda gergin kalabilirsiniz.

Şu anda bir donanım cüzdanına yatırım yapmak istemiyorsanız, her zaman MyEtherWallet veya MetaMask gibi web cüzdanlarına veya yazılım cüzdanlarına gidebilirsiniz.

Swarm City’nin resmi web sitesinde Arcade City tokenlerinizi Swarm City Token’larına dönüştürmek veya kendi Swarm City Token’larınızı saklamak için kullanabileceğiniz bir web cüzdanı da vardır.

Swarm City (SWT) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Swarm City’nin ana ürünü, simgeden çok arayüzdür. Swarm City Token, ağ üzerinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılacaktır. İnsanlar Swarm City ağını ne kadar çok kullanırsa Swarm City Token’in değeri o kadar fazla olacaktır.
Bir ürün kataloğu tutan diğer merkezi olmayan ticaret platformlarından farklı olarak, Swarm City işlemlerin gerçekleşmesi için hizmet sağlayıcılar ve tüketiciler için iletişim tabanlı bir sistem içerir.

Swarm City’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Arcade City projesinin kurucusu, yani Christopher David, Hard fork’un kendisinin ve toplulukların proje hakkındaki görüşleriyle uyuşmadığını iddia ederek Swarm City’ye zorla çatal verdikten sonra projeden ayrıldı. Hard fork’un “hileli” olduğunu açıkça iddia etti. Swarm City, Swarm City için arka plan temeli olarak Arcade City’nin teknik incelemesini kullandıklarını söyleyerek yanıt verdi.
Swarm City hedefine ulaşırsa, yakında her insanın aracı olmadan kendi Uber ve AirBnB’si olduğunu görebiliriz.