Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

TokenCard (TKN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

token-card-nedir-temel-rehber

TokenCard (TKN) Nedir?

Kriptolar giderek daha uygun bir para biçimi olarak ortaya çıkıyor. Kartlar işlemlerimizi kolaylaştırırken, kripto para birimleri en son ödeme araçlarıdır. Bu yeni para biçiminin hızlı büyümesiyle, TokenCard onu kullanmanın uygun bir yolunu buldu.

TokenCard: Temel Bilgiler

TokenCard, kripto paralarınızı bir kart aracılığıyla işlemlerde kullanılmasına izin veren bir token-to-card platformudur. Bu kart, kripto bakiyenizi içerir ve normal bir banka veya kredi kartı gibi çalışır.

TokenCard Geliştirme

Bitcoin’in icadı, büyük bir endüstrinin başlangıcıydı. Ethereum, daha da büyük bir alana dönüşmesine katkıda bulundu.

Mel Gelderman ve David Hoggard daha sonra halka kripto para birimleriyle daha rahat ve daha hızlı bir şekilde başa çıkmak için TokenCard’ın arkasındaki organizasyon olan Monolith Card’ı yarattı. Kripto para birimleri, dik öğrenme eğrileri nedeniyle uzun süredir benimseme sorunlarından muzdaripti, bu da Gelderman ve Hoggard’ın TokenCard ile düzeltmeyi planladığı şey.

TokenCard 2016’da piyasaya sürüldüğünde, dijital para biriminin geniş ölçekte benimsenmesini engelleyen güvenlik ve dalgalanma gibi sorunlara bir çözüm olarak tasarlandı. Ethereum’un bankacılık sistemini genişletmek ve kripto para birimi kullanımını artırmak için bir katalizör olarak geliştirildi.

TokenCard ICO, yaklaşık 4,5 milyon TKN token satışı için yaklaşık 30 dakikada yaklaşık 13 milyon dolar topladığı Mayıs 2018’de düzenlendi.

TokenCard’ın Faydaları Nelerdir?

TokenCard Teknolojisi

TokenCard, Akıllı Sözleşme Cüzdanı ile çalışır. Bu cüzdan, teminatlı paraya sahip bir banka hesabıyla aynı şekilde çalışır. Bununla birlikte, yalnızca kendi ayarlı tercihlerine göre kullanıcı tarafından düzenlenir. Günlük işlemler için limit belirleyebilirler. Ayrıca herhangi bir para birimini, örneğin ETH’yi temel para birimi olarak da ayarlayabilirler. TokenCard teknolojisinin bir diğer önemli kısmı Token Uygulamasıdır. Hem Token Sözleşme Cüzdanını hem de TokenCard’ı korumak için ana platformdur. Uygulama, aşağıdakiler dahil birçok özellik içerir:

– Harcama seçenekleri,

– Harcama limitleri,

– Güvenlik işlevi,

– Kart yükleme işlevi ve daha fazlası.

Kullanıcılar TokenCard’larını kullanarak işlem yapabilir. İşlemler TKN dışında bir kriptoda yapılırsa, işlem üzerinden %1 lisans ücreti alınır ve bu işlem bir TKN Varlık Sözleşmesine yatırılır. Kullanıcılar, TokenCard ekiplerinin dediği gibi, TKN tokenlarını “Nakde Çevir ve Yak” olarak seçebilirler. Bunu yaptıklarında, TKN bakiyelerinin belirli bir miktarını kaybedecekler ve bu da imha edilecek. Karşılığında, TKN Varlık Sözleşmesinden lisans ücretlerinden orantılı bir pay alacaklar.

TokenCard İşlem Süreci

TokenCard’ın işlem süreci, bir banka hesabıyla aynıdır, yalnızca kullanıcıya daha fazla kontrole sahiptir. Token Akıllı Sözleşme Cüzdanı, birden fazla kullanıcı adresini beyaz listeye alma özelliği ile birlikte gelir. Cüzdan daha sonra, kullanıcı günlük limitin üzerinde para çektiğinde parayı bu adreslere gönderecektir. Kullanıcı, cüzdanları için itibari değerlere göre günlük bir limit belirleme seçeneğine sahiptir. Günlük işlem miktarını kısıtlamak için kullanışlıdır.

TokenCard’ın amacı, kamu bankacılığı tesisi ve platforma özel pazarlar için uygun bir ikame sağlamaktır. Ethereum depozitoları olan kullanıcılar, çeşitli platformlarda büyük işlemler için TokenCard ağı üzerinden TKN kullanabilecekler. Kurumsal sektörde, hedefleri bankaların rolünü değiştirmek ve düşük maliyetli bir ağ ikamesi sunmaktır.

TokenCard Özellikleri

Tek Varlık Harcaması: Oldukça bariz bir özellik olan TokenCard ağı, kullanıcıların TokenCard cüzdanlarına bağlı herhangi bir tek kripto para birimini kullanarak işlem yapmalarına izin verecektir.

Çoklu Varlık Harcaması: Elbette, bir kullanıcı olarak TokenCard cüzdanınızı belirli bir oranda para çekmek için yapılandırabilirsiniz. Örneğin, %80 ETH ve %20 TKN.

Dinamik Portföy Harcaması: Harcama, varlıkların fiat değerine göre yapılandırılabilir. Kullanıcılar, varlıklarının piyasa değerine bağlı olarak bu beklemeyi sürdürmek için yapılandırılan para çekme işlemleri ile bir hedef portföy ağırlığı sağlayabilir. Bu, minimum maliyet sağlayabilir.

Çoklu Kullanıcı Yönetimi: Bir kullanıcının TokenCard’ı birden çok bağlantılı hesapta harcama yapacak şekilde de yapılandırılabilir

Limitler ve Acil Durum Hesapları: Kullanıcılar ayrıca harcama limitleri veya önceden yapılandırılmış koşullar altında fonların çekilebileceği acil durum hesapları belirleyebilir.

TokenCard Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

TokenCard (TKN) Satın Alma

TKN, Bancor Network, HitBTC, IDEX, Liqui ve Livecoin gibi büyük kripto borsalarında satın alınabilir ve satılabilir. TKN satın almak için içinde kripto para bakiyesi olan bir cüzdana ihtiyacınız olacak.

TokenCard (TKN) Depolama

Token, TKN’nin depolanması ve satın alınması için kendi uygulamasını kullanır. Kullanıcılar Token Uygulamasını resmi web sitesinden bilgisayar kullanımı için indirebilirler. Ayrıca TokenCard, ERC20 coinleri üzerinde çalışır. Bu nedenle, TKN coinlerini saklamak için en uygun seçeneklerden biri myEtherWallet’tır.

Bir başka iyi depolama aracı da donanım cüzdanlarıdır. Ayrıca, çevrimiçi bilgisayar korsanlığı ve güvenlik boşlukları korkusunu da ortadan kaldırır. Ledger ve Trezor, TKN coinlerini saklamak için bazı uygun seçeneklerdir. Her ikisi de Amazon’da mevcuttur.

TokenCard (TKN) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Kripto para piyasası esas olarak oynaklık ve güvenlik eksikliği ile çevrilidir. TokenCard’ın piyasaya sürülmesiyle kripto ile yapılan işlemler kullanıcılar için çok daha kolay ve rahat hale getirildi.
Monaco ve TenX, TokenCard’ın yakın rakiplerinden bazılarıdır. TokenCard, Akıllı Sözleşme Cüzdanı ve kullanıcı kontrolünü artırmayı amaçlayan mobil ve masaüstü uygulaması ile kripto ödeme platformları arasında yarışa liderlik ediyor.

TokenCard’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Geçmişteki pazarlama başarısızlığından dolayı TKN ile ilgili bazı şüpheler var. Aynı özellikleri sunan diğer ödeme seçenekleriyle, Token’in değeri söz konusu oldu. Ancak TokenCard’a yatırım yapmak iyi bir hamle olabilir. Ekip teknolojisinde çok sayıda ilerleme kaydederken, daha fazla kullanıcı tabanına ekliyor. TokenCard ekibi, Mayıs 2018’de düzenlenen ICO’sundan aşağıdaki oranda fon tahsis etmeyi planlıyor:
– Çekirdek Geliştirme -% 30
– Operasyonel -% 25
– Pazarlama -% 40
– Hukuk ve Uyum -% 5
Temel geliştirmeden ziyade pazarlamaya yönelik daha fazla parayla, bazı yatırımcılar temkinli olabilir. ICO’nun kendisi, büyük ölçüde başarılı olsa da, bazı kullanıcılara diğerlerinden daha ucuz bir oranda TKN token verildiği keşfedildiğinde tartışmalara yol açtı.

Yorum Yap