Nedir & Nasıl

TomoChain (TOMO) Nasıl Alınır? TOMO Satın Alma Rehberi

TomoChain (TOMO) Nedir?

TomoChain, günümüzde büyük kripto platformlarının karşılaştığı birçok farklı ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yardımcı olmayı amaçlayan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir Blockchain’dir. Tomo sistemi hızlı onay süreleri sağlarken kullanıcıların düşük ücretli işlemleri kolaylaştırmasına olanak tanır. Ayrıca ekosistem yüksek düzeyde veri bütünlüğü, iç güvenlik ve bireysel gizliliği korumak için belirli “rastgeleleştirme” ve “çift doğrulama” protokollerini kullanıyor.

TOMO, Tomochain ekosisteminin kendine ait kripto para birimidir. Ağ katılımcıları tarafından ağ işlemlerini ve staking’i kolaylaştırmak için gereklidir. TomoChain coin nasıl alınır, TOMO nereden alınır göz atacağız.

TOMO Nasıl Satın Alınır?

TOMO hem merkezi hem de merkezi olmayan borsalar üzerinden satın alınabilir. Merkezi olmayan borsalar üzerinden almak isterseniz Ethereum tabanlı Uniswap, 1INCH gibi borsaları kullanabilirsiniz. Böylece aracıları ortadan kaldırır ve tokenleri doğrudan takas edersiniz.

Merkezi borsaları da tercih edebilirsiniz. Bunun için öncelikle yerel olarak kullandığınız borsaya göz atabilirsiniz. Eğer yerel borsanızda yoksa bir altcoin borsasına yatırım yapmanız gerekebilir. Altcoin borsası seçerken sizde ve yatırım yapacağınız borsada var olması gereken kripto paralara dikkat ediniz.

TOMO Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Aşağıdaki tablomuzu kullanarak alacağınız işlem çiftine, yatırım tercihine veya işlem ücretlerine göre bir borsa seçmeniz gerekiyor. Günümüzde borsalarda hesap açmak oldukça kolay bir e-posta ve kimlik bilgileri yeterli oluyor. Ancak çekim yapabilmeniz adına genellikle kimliğinizi doğrulamanız istenebilir.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

TOMO almaya karar verdiğiniz borsaya giriş yaptıktan sonra borsanın alım-satım yüzünde arama kutucuğunu bulunuz. Bu kutucuğa alacağınız tokenin sembolünü yani TOMO yazarsanız işlem gördüğü çiftleri bulabilirsiniz. Bunlardan size uygun olanı seçtikten sonra buna göre borsaya yatırım yapabilirsiniz. Aşağıda Binance borsasından bir örnek var ancak bütün borsaların ara yüzleri birbirine benzerdir.

Sağ üstte gördüğünüz boşluğa tokenin sembolünü yazarak işlem çiftlerine ulaşabilirsiniz.

TOMO Nereden Alınır?

TOMO’nun listelendiği borsaları ve işlem hacimlerini görebilirsiniz.

Borsa İşlem Çifti Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance TOMO/BTC TOMO/BUSD TOMO/USDT %77,85
Pionex TOMO/USDT  TOMO/BTC %12,73
FTX TOMO/USDT  TOMO/USD %4,68

Genel Bakış

TOMO tokenleri hakkında özet bilgileri aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz. Bu bilgiler Temmuz 2021 itibariyle geçerlidir.

Coin Sembolü TOMO
Toplam Arzı 100,000,000
Dolaşımdaki Miktarı 83,600,650
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 10 Nisan 2021
En yüksek Fiyatı $3.45
Endüstri Blockchain ölçeklendirmesi
Token kullanım alanı Yönetim ve staking
Bulunduğu Ağ TomoChain

TomoChain satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

TOMO’ya yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar aşağıdadır:

  • Hızlı ve ölçeklenebilir: TomoChain’in işlevsel performansı, toplam 150 master node içeren bir kuruluma bağlıdır. Bu master node’lar aynı zamanda çok az transfer ücreti içeren işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için bir Proof of Stake Oylama (PoSV) konsensüs modelini kullanır.
  • Yüksek verim: Bitcoin şu anda saniyede yaklaşık 5-7 işlem (Tx) işleyebilir ve Ethereum yaklaşık 20 işlem gerçekleştirebilirken, TomoChain yaklaşık 2.000 işlemlik bir işlem hızı sunduğunu iddia ediyor.
  • Sağlam geliştirici ekibi: Proje, daha önce NEM de dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli projeyle ilişkilendirilmiş olan kurucu ortak ve CEO Long Vuong tarafından yönetiliyor. Le Ho, TomoChain’in diğer kurucu ortağı ve CFO’sudur. Daha önce HSC Securities Yatırım Bankacılığı Bölümü’nde yönetici olarak görev yapmıştır. Son olarak şirket, NEO Global Capital’den Roger Lim ve Kambria’nın kurucu ortağı Thuc Vu da dahil olmak üzere bir dizi saygın endüstri liderini danışma paneline dahil etti.
  • Sharding kullanır: Ölçeklenebilirlik çabalarına yardımcı olmak için TomoChain veri kümelerinin daha sonra birbiriyle bağlantılı olarak işlenen daha küçük parçalara bölündüğü ve böylece ağ içinde daha hızlı bilgi aktarımını sağladığı sharding sistemini kullanıyor
  • Token arzı mekaniği: TomoChain projenin yaşam döngüsünün ilk 8 yılında toplam 100 milyon TOMO’nun ortaya çıkabileceği değişken bir token modelini de kullanır. Bununla birlikte, bu dönemi takiben platformun ana node’ları, para biriminin toplam arzını yılda 0,5-1 milyon token artırma seçeneğine sahiptir. (yıllık yaklaşık %0,5-1’lik bir enflasyon oranına karşılık gelir).

Yorum Yap