Utrust (UTK) Nasıl Alınır? UTK Satın Alma Rehberi

Utrust (UTK) Nedir


Utrust (UTK) Nedir?

Utrust, kripto dünyasının PayPal’ı olmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir ödeme ağı geçididir. Proje müşterilerine çeşitli merkezi hizmetler gibi finansal garantiler sağlıyor ve böylece kripto paraları daha yüksek bir güvenle harcamalarına olanak tanıyor.

UTK platformun kendine has tokenidir. Diğer fonksiyonlarının yanı sıra ücret ödemeleri veya döviz kuru yönetimi gibi çeşitli işlemlerde ödeme yapmak amacıyla kullanılabilir. Ek olarak, UTK havuzunun küçük bir kısmı rutin olarak yakılarak para biriminin toplam dolaşımdaki arzı azaltılır. Böylece uzun vadede fiyatı korunmuş olur.

Nuno Correia, Utrust’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır. Correia, 2011’den beri çeşitli B2C işletmeleri kurarak kripto para birimi endüstrisinde çalıştı. Pazarlama ve hukuk alanında geçmişi var. Roberto Machado, Utrust’un diğer kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve CPO’sudur. Utrust’tan önce Machado, Uphold, AT&T ve Airtel gibi uluslararası şirketlerle çalışmıştır.

Bu yazımızda UTK coin nasıl alınır, nereden alınır birlikte göz atacağız.

UTK Nasıl Satın Alınır?

Utrust tokenlerini almak için birkaç yol vardır. İlki Utust’un kendi mobil uygulaması üzerinden alınabilmesidir. Bunun için projenin uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. TL desteği henüz bulunmasa da diğer fiat para birimleriyle uygulama üzerinden kripto para satışı yapılmaktadır. Kredi kartı ödemelerini de destekleyen uygulama aynı zamanda bir cüzdan görevi de görüyor. Bu yüzden diğer kripto paralarla da uygulama üzerinden satın alım yapılabiliyor.

Diğer seçenek ise UTK’yı borsalar üzerinden satın almak. Birçok popüler borsada listelenmiş olan UTK’yı kolayca bulabilirsiniz. UTK’nın işlem çiftlerini görmek adına alttaki tabloya göz atabilirsiniz. Hangi borsadan alım yapacağınıza karar verdikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

UTK Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Günümüzde kripto para borsalarında hesap açmak oldukça hızlı ve kullanıcı dostu. Sadece birkaç adımda üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Borsa seçimi yaparken hangi kripto parayla giriş yapacağınız, eğer doğrudan borsaya fiat para yatıracaksanız hangi yöntemi kullanacağınız gibi göz önünde bulundurmanız gereken şeyler var. Eğer hesabınızda para varsa satın alma işlemi için hazırsınız demektir.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsalar satın alma işlemleri bakımından birbirlerine oldukça benzerdir. Türkçe desteği olan bir borsa seçerseniz “Satın Al” seçeneğini kolayca görebilirsiniz. Birçok borsada “Piyasa” seçeneği de bulunur. Bu seçenek ile işleminiz anında gerçekleştirilir. Satın alım yapmadan önce işlem ücretlerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Borsaların arama kısmına UTK yazarak tokeni bulabilirsiniz.

Nereden Alınır?

UTK’nın listelendiği borsaları aşağıda görebilirsiniz. Sıralama likidite ve işlem hacmine göre yapılmıştır.

Borsa İşlem Çiftleri Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance UTK/USDT UTK/BTC %47,11%
OKEx UTK/USDT %17,55
Hoo UTK/USDT %8,89
HitBTC UTK/USD %1,99
KuCoin UTK/BTC %1,17
Huobi Global UTK/USDT %1,16

Genel Bakış

UTK tokeni hakkında genel bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

Coin Sembolü UTK
Toplam Arzı 500,000,000
Dolaşımdaki Miktarı 450,000,000
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 9 Ocak 2019
En yüksek Fiyatı $1.12
Endüstri Ödeme Sistemi
Token kullanım alanı Ödemeler
Bulunduğu Ağ Ethereum

UTK Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fiyat dalgalanmaları nedeniyle herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak hafife alınmamalıdır. Hem platform hem de token üzerindeki durum tespiti her zaman tamamlanmalıdır. Bu yüzden kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Utrust için dikkate alınması gereken bazı noktalar:

  • Fiat işlemleri için verimli kripto. Utrust, kullanıcılara yalnızca verimli ve uygun fiyatlı değil, aynı zamanda – blockchain’in gücü sayesinde – ters ibrazlarla ilgili sorunlardan muzdarip olmuyor. Her işlem usulüne uygun bir şekilde not edildiğinden, kriptodan fiat’a bir ağ geçidi olmayı amaçlamaktadır. Bütün bunları merkezi olmayan sistemiyle yapar.
  • Sigortalı işlemler. Utrust, alıcı koruma sistemi sayesinde kullanıcılarına tüm işlemleri için tam bir parasal sigorta paketi sunabilmektedir. Sadece bu değil, bu platformun işlem ücretleri, geleneksel ödeme yöntemleriyle karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.
  • Sabit token arzı. Toplamda, basılacak yalnızca 500 milyon UTK olacak. Ek olarak, protokol ekosistemin tedarik modelini deflasyonist hale getirmek için rutin olarak bazı UTK tokenlerini yakıyor.
  • Sağlam destek ekibi. Platformun başında, aynı zamanda eBay ve PayPal gibi birçok dev şirketin eski yöneticisi olan bir fintech uzmanı CEO’su Sanja Kon bulunuyor. Benzer şekilde, Utrust’un kurucu ortağı Filipe Castro, aynı zamanda kripto fintech girişimi HOLD’un baş görevlisidir.
  • Daha ucuz alternatif. Utrust, herhangi bir komisyon ve dönüştürme ücretini karşılamak için sabit %1’lik bir işlem ücreti alırken, PayPal ve SWIFT gibi geleneksel ödeme ağ geçitleri, işlem başına %4 ila %10 arasında bir ücret alabilir.