TRIBE Coin Nedir? TRIBE Coin Yorum ve Geleceği

Tribe, FEI algoritmik stabilcoin için yönetim tokenidir


Tribe, FEI algoritmik stabilcoin için yönetim tokenidir. Fei, stablecoin piyasasına yeni bir merkezi olmayan çözüm sağlamayı hedefliyor.

Tokenler, mevcut blok zinciri ağlarının üzerinde geliştirilen değerli birimlerdir. Tokenler, maddi (örneğin sanat, gayrimenkul) veya maddi olmayan (örneğin, veri depolama, işlem gücü) varlıkları temsil edebilir. Tokenler, merkezi olmayan finansta da kullanılabilir, merkezi olmayan blok zinciri kavramını alır ve bunu finans dünyasına uygular.

TRIBE Coin Nedir?

TRIBE coin, Fei protokolünün yönetim tokenidir. Bu protokol, sabit parası FEI’nin ETH/USD fiyatına yakın işlem yapabileceği likit bir piyasayı korumayı amaçlıyor.

  • Yeni tokenler için yeni bağlama eğrileri eklemeye oy verme
  • Mevcut eğrilerin fiyat fonksiyonlarını ayarlama
  • Yeni gelen finansman veya mevcut PCV ücretleri için Protokol Kontrollü Değer (PCV) tahsisini ayarlama

Yönetim Coinleri Nelerdir?

Yönetim coinleri, sahiplerine aşağıdakilerle ilgili kararları etkileme yeteneği sağlayan özel tokenlerdir:

  • Çekirdek protokol (örnek: blok boyutunda veya enflasyon oranında değişiklik yapılması)
  • Ürün veya özellik yol haritası (örnek: bir kripto varlığının özelliklerini ekleme veya kaldırma)
  • Takım işe alma ve personel alımı
  • Blok zinciri ağındaki yönetişim parametrelerindeki değişiklikler
  • Para piyasaları için varlık listeleri ve risk parametreleri
  • Merkezi olmayan borsalar için ticaret ücretleri

Bir yönetişim tokeni kullanmanın amacı, blok zinciri topluluğunu temel karar verme süreçlerine proaktif olarak dahil etmektir. Yönetişim platformunun çoklu imza akıllı sözleşme özelliği ayrıca bir zaman gecikmesi içerir. Bu, alınan kararlara katılmayanların, isterlerse protokol ve tokenlere yollarını ayırmalarına izin verir. Böyle bir gecikme, yöneticilerin veya kötü niyetli aktörlerin, topluluğun rızası olmadan protokol parametrelerinde herhangi bir değişiklik yapmasını engeller. En azından, uygulanan değişikliklerden kaçmak için yeterli arabellek süresi yaratır.

TRIBE’ı kim kurdu?

Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado, Fei merkezi olmayan stablecoin platformunu başlattı. Santoro ve Delgado, Fei’nin protokolünün kurucuları ve kurucu ortaklarıdır. Santoro, Fei Labs’ın CEO’su ve Montgomery iş lideridir. Kripto alanında zengin deneyime sahip üç kurucu ortak, TRIBE ve Fei Labs’ın üç ana direğini oluşturuyor.

TRIBE vs. FEI

Bir yönetişim tokeni olarak TRIBE, 2021’in başlarında başlatılan Fei protokolüyle ilgili kararları etkileyebilir. Amacı, fiat para birimi teminatı ile stabilize edilmiş coinler ile kripto teminatı tarafından desteklenenler arasındaki boşluğu kapatacak güvenilir bir sabit coinler yaratmaktı.

Fei protokolü iki kripto varlığı üzerinde çalışır: FEI stablecoin (sabitliği korumak için) ve TRIBE yönetişim tokeni (volatiliteyi dengelemek için). TRIBE sahipleri, FEI stablecoin’inde yapılacak ayarlamalar için oy kullanma hakkına sahiptir.

Dolaşımda Kaç TRIBE Var?

2022 itibariyle toplam TRIBE arzı 1 milyar coin ve dolaşımdaki toplam sayı 454 milyondan fazla TRIBE.

TRIBE Nasıl Satın Alınır?

Merkezi olmayan bir borsa veya DEX kullanabilirsiniz. Decentralize Exchange (DEX), blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve ihtiyacı ortadan kaldıran bir kripto değişim platformudur. TRIBE satın almak için. DEX platformunun iyi bir örneği PancakeSwap’tır .

TRIBE Nasıl Saklanır?

TRIBE’yi aşağıdakiler gibi hem donanım hem de yazılım cüzdanlarında güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz:

1. Ledger Nano S

Kurulumu kolay ve kullanıcı dostu bir ticaret arayüzüne sahip olan Ledger Nano S, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda kullanılabilir. Cihaz hafif ve taşınabilirdir ve çok çeşitli ERC20 tokenleriyle çoğu blok zinciri platformunu desteklemek için tasarlanmıştır. Birden fazla ticaret dilini desteklemenin yanı sıra, yerleşik çip güvenliği, tokenlerinizin sorunsuz bir şekilde güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

2. Ledger Nano X

Ledger Nano S’nin daha gelişmiş ve güvenli bir versiyonu olan Ledger Nano X, masaüstlerinde, dizüstü bilgisayarlarda ve hatta kararlı bir bluetooth bağlantısına sahip akıllı telefonlarda/tabletlerde kullanılabilir. Ledger Nano X, Nano S’den daha büyük bir ekrana ve daha fazla depolama alanına sahiptir. Nano X aynı zamanda hafif ve taşınabilirdir ve dahili bir şarj edilebilir pil ile birlikte gelir.

3. DeFi Cüzdanı

Bu cüzdanı kullanarak tüm DeFi hizmetlerine tek bir çatı altında erişebilirsiniz. Size 100 farklı tokenin tam kontrolünü sağlar ve 35’ten fazla ayrı token üzerinde faiz kazanmanıza olanak tanır. DeFi Cüzdan, kullanıcılara Secure Enclave ile cihazda (yerel olarak) şifrelenmiş 2 faktörlü kimlik doğrulama (2FA), biyometri ve özel anahtarlar sağlar.

4. TrustWallet

Trust Wallet, yeni başlayanlar, orta ve ileri düzey olmak üzere farklı tüccar kategorilerine hitap eden temiz bir kullanıcı arayüzü ile kullanımı kolaydır. Yerleşik güvenlik özellikleri, varlıklarınızın güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar. Siber suçluların kripto paralarınıza erişmesini engelleyen ve ayrıca cihazınızı kaybetmeniz veya şifrenizi unutmanız durumunda size acil durum erişimi sağlayan yedekleme seçenekleriyle birlikte gelir.

TRIBE Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 TRIBE Coin 3,98 TL’den işlem görüyor. TRIBE Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.50% değişim gösterdi. TRIBE Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 3,966,158 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 113,808,555 dolar seviyesinde.

TRIBE Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 TRIBE Coin $ 0.249479 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Ocak ayı itibariyle TRIBE Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2.49 dolarla kaydetti. Bununla birlikte TRIBE yılın en düşük seviyesini ise 0.6608 dolarla belirledi.

TRIBE Coin Yorum ve Geleceği

Cointobuy.io , güvenlik açısından TRIBE’ye 10 üzerinden 4,4 veriyor (4.244 kripto para birimi arasında 129. sırada yer alıyor). Fiyat 2,34 dolara hareket ederek +%157 beklenen getiri sağlıyor. TRIBE için baskın sıralama faktörünün piyasa değeri olduğu belirtiliyor. En son TRIBE değerini 0.912195 $ olarak alan web sitesi, 2022’de TRIBE’den alınabilecek yatırım getirisini (ROI) belirlemek için kripto paranın son altı aydaki günlük fiyatlarını analiz etti.

Market Realist, her ikisi de dünyanın en büyük kripto borsaları arasında yer alan Binance ve Coinbase’de bir liste elde ettikten sonra kriptonun yükseldiğini belirtiyor. Bu, TRIBE’a daha fazla yatırımcı çekmeye yardımcı olacaktır. Web sitesi, TRIBE’nin 2022’in sonundan önce 2,49 $’lık zirvesine yeniden ulaşabileceği ihtimalinden bahsediyor.

Blockchain endüstrisi geliştikçe, blockchain ağı katılımcılarının sürekli artan ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz dijital varlıkların ve tokenlerin sayısı da artacaktır.

Özetlemek gerekirse, TRIBE tokenlerini satın alma, saklama ve ticaret yapma süreci çok basittir. Ek olarak, piyasa analizi, bu tokenin gelecekteki değerine güvenli bir bahis koyar. Güvenle ticaret yapın, ancak aynı zamanda dikkatli bir şekilde ticaret yapın.