Ünlü Analist Ethereum Rallisi İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

Kripto para sektöründe Bitcoin, bir süredir yatay bir seyir gösterirken, ön plana çıkan projeler DeFi token’ları oldu

Ethereum nedir? ETH rehberi

Kripto para sektöründe Bitcoin, bir süredir yatay bir seyir gösterirken, ön plana çıkan projeler DeFi token’ları oldu. Ethereum ağı üzerinde çalışan bu projelerin kripto paraları, son dönemde devasa artışlar yaşıyor. Özellikle Compound projesinin kripto parası COMP’un büyük bir artış yaşaması ile bu projeler iyice konuşulmaya başlanmıştı.

DeFi platformlarında kilitlenen Ethereum miktarı da rekor üstüne rekor kırarken, bu rakam günlük Ethereum arzının neredeyse dört katına gelmiş durumda. Aynı zamanda bu platforma aktarılan ETH miktarlarında da rekor kırılıyor.

Ancak tüm bunlara karşın, tüm bu sürecin ana sağlayıcısı olan Ethereum ağının kripto parası ETH, yerinde saymaya devam ediyor. Birçok otorite, DeFi’nin ETH fiyatını artıracağını ve hatta ikinci bir ICO süreci gibi ETH’ye rekor kırdıracağını ifade etse de gelinen noktada bunlara dair net bir emare görmek pek de mümkün değil.

Ethereum özelinde son durumu değerlendiren kripto para analisti Michael Van de Poppe ise, yeni bir boğa sezonunun başlaması için 330 dolar seviyesinin aşılması gerektiğini söyledi. Başarılı analist, ETH’nin yeni bir boğa sezonuna başlamasının mümkün olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Ethereum şu anda akümülasyon fazında. Şu anda belirli bir fiyat aralığında gidip gelmeye devam ediyor. Mevcut ortamda, 1300 dolar olan rekorun kırılması pek de mümkün değil. Ancak yaşanacak bazı gelişmeler ve kritik fiyat seviyelerinin aşılması ile birlikte, yeni bir boğa sezonuna tanıklık edebiliriz.”

Van de Poppe, özellikle kurumsal yatırımcıların ETH’ye büyük bir ilgi gösterdiğini belirtti. Grayscale’in son dönemde yaptığı ETH alımlarına dikkat çeken analist, bu durumun da ETH için son derece pozitif bir gelişme olduğuna vurgu yaptı.

Ethereum 2.0 Etkisi

Ayrıca bir başka önemli gelişme de Ethereum 2.0 güncellemesi. Üç ana faza ayrılan güncellemenin ilk kısmının bu yıl sonuna dek çıkması bekleniyor. Bu güncellemenin, Ethereum ağında kronik hale gelen birçok sorunu çözeceği iddia ediliyor. Dolayısıyla sürecin fiyatlara da olumlu etki etmesi bekleniyor.

Michael Van de Poppe, aynı zamanda pandemi süresi boyunca kripto paralara olan ilginin artığını düşünüyor. Hollandalı kripto para analistine göre, bu durumdan en fazla fayda sağlayacak kripto paralardan bir tanesi Ethereum.