Elon Musk’tan “Ethereum Tabanlı Uygulama” İddialarına Yanıt Geldi

Ünlü girişimci 2 Temmuz tarihinde yayınladığı bir gönderisinde ise merak edilen soruyu yanıtladı

Ethereum nedir? ETH rehberi

Ünlü girişimci 2 Temmuz tarihinde yayınladığı bir gönderisinde ise merak edilen soruyu yanıtladı. Star Trek’in ünlü ismi William Shatner bir tweet atarak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Elon Musk’ın uzun bir süredir Ethereum tabanlı nasıl bir uygulama oluşturacakları konusunda karar vermeye çalıştıklarını belirtti. Uzun süre beklemesine rağmen sonunda kendisi bir şey oluşturma kararı aldığını belirten Shatner’ın tweet’ine ise anında Elon Musk’tan yanıt geldi.

Elon Musk, şu an için Ethereum tabanlı bir şey oluşturmadığını ve uygulama geliştirmediğini belirtti. Tesla CEO’su bu ifadesinin devamında böyle bir şey yapılmasına karşı olmadığını ancak buna taraf da olmadığını vurguladı. Musk, sadece Ethereum’u hiçbir şekilde kullanmadığını itiraf etti. Elon Musk geçtiğimiz yıllarda Ethereum hakkında attığı tweet’ler sonrasında bizzat Vitalik Buterin tarafından Ethereum’un DevCon konferansına davet edilmişti. Buna yanıt vermeyen Musk, tahmin edileceği gibi konferansa da katılım sağlamadı.

Musk’ın herhangi bir Ethereum yatırımı olup olmadığı bilinmese de artık kendisinin Ethereum tabanlı bir uygulama geliştirmek için uğraşmadığı kanıtlanmış oldu. Musk, lider kripto para birimi Bitcoin için ise aynı duygulara sahip değil. Musk daha önce açık bir şekilde 0,25 Bitcoin’lik yatırımı olduğunu ifade etmişti. Ünlü isim en beğendiği kripto para biriminin ise başka bir proje olduğunu açıkladı.

Elon Musk’ın Favori Kripto Para Birimi

Jacson Palmer tarafından piyasaya sürülen Dogecoin, aslında o tarihlerde ortaya çıkan “shitcoin”lere yönelik bir eleştiri olarak tanıtılmıştı. İnternetin tanınan simalarından Shiba Inu cinsi köpeği sembol olarak belirleyen Dogecoin, Elon Musk’ın da “favori kripto para birimi” olarak biliniyor. Buna rağmen Musk’ın söz konusu ifadeyi sadece kullanılan sembolden ötürü ifade ettiği tahmin ediliyor. Kendisi 1 Nisan 2019 tarihinde de Twitter’ında “Dogecoin CEO’su” tarzında bir güncelleme yapmış ve bu şakası ile beraber DOGE fiyatlarının rekor kırmasını sağlamıştı.