Venom Ventures Fund, Everscale ile Stratejik Ortaklık Kurdu

Venom ve Everscale, blokzincirin benimsenmesini gerçek iş kullanım durumlarına yaklaştırmak için birlikte çalışacak


Venom ve Everscale, blokzincirin benimsenmesini gerçek iş kullanım durumlarına yaklaştırmak için birlikte çalışacak. Venom Ventures Fund, Everscale blokzinciri için 5 milyon dolarlık stratejik yatırım taahhüdünde bulunarak dikkat çekti.

Abu Dabi merkezli yatırım fonu yöneticisi Iceberg Capital Limited’in yönettiği Web3 ve blokzincir invasyonu fonu Venom Ventures Fund, Web3 dünyasındaki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan Everscale ile statejik ortaklık kurdu. Venom Ventures Fund, geliştirme ekiplerini daha da genişletmesine ve proje sayısını artırmasına yardımcı olmak için Everscale’e 5 milyon dolarlık bir yatırım taahhüt etti. Söz konusu 5 milyon dolarlık yatırım aşamalı olarak uygulanacak. İlerleme ve işbirliği göstergeleri dikkate alınacak.

Venom Ventures Fund ve Everscale İş Birliği

Everscale, son iki yıldır Asya ülkelerindeki erişimini genişletmek ve teknoloji çözümlerini entegre etmek için özenle çalışıyor. Öte yandan proje, güçlü bir topluluk oluşturmak için de çalışıyor. Ağın sahip olduğu dinamik sharding teknolojisi, değişen iş yüklerine verimli bir şekilde uyum sağlanmasına imkan tanıyor. Böyle ağ, büyük ölçekli Web3 ve diğer uygulama türleri oluşturmak için kolay ve pratik bir seçenek haline geliyor.

Venom Ventures Fund hakkında biraz daha detay verecek olursak,

Fon, Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM) içinde faaliyet gösteren ilk resmi lisanslı ve düzenlemeye tabi Katman-1 blokzincir olan Venom Vakfı ile ortaklaşa Iceberg Capital Limited tarafından başlatıldı.

BlackRock eski CIO’su Peter Knez, Venom Ventures Fund‘un başkanlık koltuğunda oturuyor. Knez, söz konusu yatırımın, odaklandıkları ve geliştirdikleri teknolojik etrafında, projelerin ve ekiplerin teknlojik gelişimini amaçlayan stratejik bir yatırım olduğunu söylüyor. Özellikle yakında piyasaya çıkması planlanan Venom blokzincir projesi ve ekosistemi bu yatırım ile güçlenecek projelerin başında yer alıyor. Venom blokzincir projesi, Everscale’in potansiyel bir Katman-2 çözümü olarak açıklanabilir.

Venom ve Everscale ekipleri, blokzincirin benimsenmesini gerçek iş kullanım durumlarına yaklaştıran çekirdeğin ve ekosistemin daha da geliştirilmesi üzerinde birlikte çalışacak. İkili, CBDC’ler ve stablecoin’ler için eksiksiz bir çerçeve ve kriptodan fiat ağ geçitlerine sahip ödeme çözümleri gibi mevcut girişimler ile şimdiden iyi bir ilerleme kaydediyor.

Yatırımla ilgili yorum yapan Everscale Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Moon Young Lee de konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Bu, hem Everscale hem de Venom ağları için bir dönüm noktası. Everscale’in teknolojik yetenekleri çok büyük ancak daha geniş bir kitle tarafından yeterince takdir edilmiyor. Artık Everscale, güncellemelerin ve karmaşık teknik çözümlerin Venom’a getirilmeden önce sunulabileceği deneysel bir ağ olarak çalışabilecek. Bu yatırım, Everscale’in hak ettiği takdiri kazanmasına olanak tanıyacak”

Blokzincirlerden oluşan bir ağ olarak tasarlanan Venom’un, Katman 2 düzeyinde diğer yardımcı ağlarının sayısında bir sınırı yoktur. Ayrıca, Katman 2’de ekonomi türü veya operasyonda da bir sınır yok. Bu özel mimari, artık Venom’da kitlesel benimsemenin elde edilebileceği anlamına geliyor.

Everscale ile ilgili daha fazla bilgi için: Website | Twitter | Whitepaper | Github | Telegram Ann | Telegram | Discord

Iceberg Capital hakkında daha fazla bilgi için: Website | LinkedIn

Venom Ventures hakkında daha fazla bilgi için: Website  |  Twitter

Venom Foundation hakkında daha fazla bilgi için: Website  |  Twitter