Nedir & Nasıl

VITE Coin Nasıl Alınır? VITE Satın Alma Rehberi

Vite Nedir?

Vite, sıfır işlem ücretli işlemleri kolaylaştırmak ve işlem hızını, güvenilirliğini ve güvenliğini optimize etmek için Anlık Görüntü Zinciri yapısına sahip bir Yönlendirilmiş Döngüsel Grafik (DAG) tabanlı akıllı sözleşme platformu oluşturmayı hedefliyor.

Anlık görüntü zinciri ile Vite, ağ konsensüsünü sağlamak için hiyerarşik temsilcili bahis kanıtı “HDPoS” kullanıyor. Ağda bulunan süper node’lar yalnızca stake ödülleri alıyor ve işlem ücreti almıyorlar. Diğer yandan Vite sanal makinesi, EVM ile uyumluluğu koruyor ve asenkron akıllı sözleşme dili olan Solidity++’ı kullanıyor.

VITE tokeni kullanıcıların gas tüketmek yerine işlem kotası için VITE’ı stake edilmesinde ve Vite ağındaki basit token işlemlerinde kullanılıyor. Ayrıca VITE, Anlık Görüntü Blok Üreticilerine (diğer adıyla süper node’lar) oy vermek için de kullanılabilir. Ek olarak, kullanılmayan işlem kotası olan bir VITE staker’ı, tokenleri karşılığında bu kotayı dApp’lere kiralayabilir. Örneğin, kullanıcılar ViteX’in yerel merkezsiz takas tokeni VX karşılığında VITE’ı stake edebilirler. Peki VITE coin nasıl alınır? Birlikte göz atalım.

Vite Nasıl Satın Alınır?

Vite elde etmek için 2 yöntem bulunuyor. İlki node sahibi olarak belirli oranda ağa katkı yaptığınızda blok ödüllerinden pay alabiliyorsunuz. Ya da Vite coin’lerinizi stake ettiğinizde yine belirli oranda VITE coin’i kazanmak mümkün. Fakat bu yollarla VITE kazanmak için önceden VITE tokenlerine sahip olmanız ya da node kurulumu yapmanız gerekiyor.

VITE tokenlerini dilerseniz borsalar üzerinden de satın alabilirsiniz. Birkaç global çapta borsada VITE coin’lerini bulabilirsiniz.

VITE Listeleyen bir borsada hesap açın

VITE tokenini doğrudan fiat para birimleriyle eşleştiren bir borsa henüz bulunmuyor. Bu yüzden VITE’ı listeleyen altcoin borsalarından birinde hesabınız olması gerekiyor. Eğer hali hazırda kripto paranız varsa bu borsalara aktarım yaparak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak çoğu borsadan kripto para çekimi yapabilmeniz için kimliğinizi doğrulamanız gerektiğini belirtelim.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Aşağıda VITE’ın kendine has borsası ViteX’ten bir örnek ile satın alım ekranını örneğini görebilirsiniz. Genellikle borsalarda “limit” ya da “piyasa” seçenekleriyle alım seçenekleri bulunur. Limit seçeneğinde fiyatı siz belirlersiniz ancak o fiyattan satıcıyla eşleşmeniz gerekiyor. Piyasa işlemleri daha hızlı olsa da genellikle daha yüksek işlem ücretleriyle beraber gelir. Hangi yöntem ile güvende hissediyorsanız kullanabilirsiniz.

VITE coin almak için miktarı ve fiyatı yazmanız yeterlidir.

Nereden Alınır?

Likidite ve işlem hacmine göre aşağıdaki tabloda VITE tokeninin işlem gördüğü eşleri görebilirsiniz.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance VITE/USDT %78,53
ViteX VITE/USDT VX/VITE VITE/BTC VITE/ETH BIS/VITE %3,22
OKeX VITE/BTC %6,18

VITE’a Genel Bakış

VITE hakkında detayları bir arada aşağıda görebilirsiniz.

Coin Sembolü VITE
Toplam Arzı 1,017,694,148
Dolaşımdaki VITE Miktarı 485,123,037
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 9 Nisan 2021
En yüksek Fiyatı $0,32
Endüstri Borsa, Cüzdan, Uygulama
Token kullanım alanı Staking, Platform ödülleri
Bulunduğu Ağ Kendi ağı

Vite Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vite’nin mevcut ürünleri arasında merkezsiz bir borsa (ViteX), çok amaçlı bir cüzdan uygulaması (Vite App), ödemeler (VitePay) ve devlet/kurumsal blockchain uygulamaları (VitePlus) bulunuyor.

ViteX, zincir üzerinde sipariş defteri ve eşleştirme ile merkezi olmayan bir borsadır. Şu anda 20’den fazla dijital varlığı desteklemektedir. Vite App ise alım -satıma (ViteX), varlık yönetimine (cüzdan), dapp’lere (örn. Vite tabanlı oyunlar) tek bir yerde toplayan bir mobil uygulamadır. VitePay, şu anda Singapur’un Ce La Vi Sky Bar’ında ve Midwest Global ağı altındaki taksi hizmetlerinde kullanılabilen hızlı ve masrafsız bir ödeme çözümüdür. VitePay ayrıca e-ticaret platformu OpenCart ile entegredir ve VitePay’i resmi Vite mağazasında kullanabiliyor.

VitePlus, hükümetler ve işletmeler için Vite tabanlı bir kurumsal blok zinciri çözümüdür. Vite, Syracuse hükümeti için bir pilot uygulama olan SyraCoin’i geliştirdi ve şehir konut fonu bağışçılarının şehir sınırları içindeki mal ve hizmetler için kullanılabilecek blockchain tabanlı kuponlar almalarına olanak tanıyor.

Vite platformu çok yönlü ve merkezsizliği öne çıkaran bir platform. Vite sisteminde neredeyse yok yok. Bu yüzden aynı anda rekabet ettiği birçok proje bulunuyor. Kendi ürünleri ve gelişimleri büyümeye devam etse de yeterli kullanıcı kitlesine ulaşıp ulaşamayacağı gizemini koruyor.

Yorum Yap