Nedir & Nasıl

WABI Token Nasıl Alınır? WABI Satın Alma Rehberi

WABI Nedir?

Wabi geliştiricileri markalar ve tüketiciler arasındaki değer alışverişinin bozulduğunu düşünüyor. Başlıca sorunlar güven, adalet ve verilerin düşük entegrasyon kalitesi olarak gösteriliyor. WABI bunu markalar ve tüketiciler arasında verimli ve adil bir değer aktarım mekanizması olarak çözüme kavuşturmayı planlıyor.

WABI, günde milyarlarca işlem yapılan bir endüstriyi, yani dünyanın en büyük aktif endüstrilerinden birine hitap ediyor. Eşsiz iş modeliyle WABI ekosisteminde her biri benzersiz amaçlar için optimize edilmiş iki blockchain ortaya çıktı ve geliştirme için yeni fırsatlar ortaya çıktı.

WABI ile kullanıcılar indirimler, ödüller, tavsiye bonusları ve kripto para ile pasif gelir elde etme şansı elde edebiliyorlar. Bu sırada markalar, son derece değerli olabilecek tüketici davranışlarına ilişkin önemli bilgiler edinebiliyor. Bu, markalar ve tüketiciler arasında adil ve eşitlikçi bir ilişki yaratılmasına olanak tanıyor. Markalar, yeni gelir akışlarına ve pazarlama görülerine yol açabilecek faydalı bilgiler alırken, tüketiciler katılımları için ödüllendiriliyor. Böylece her iki taraf için kazan-kazan durumu ortaya çıkmış oluyor.

WABI’nin benimsenmesi adına yapılan ortaklıklar  uzun bir ortak listesi oluşturdu ve şu anda WABI kullanan 50.000’den fazla aktif kullanıcı ile hızla büyüyor. Bununla birlikte WABI işlemlerinin sayısı her geçen gün artıyor.

WABI Nasıl Satın Alınır?

Şimdi WABI coin nasıl alınır adım adım ilerleyelim. Wabi başlangıç olarak Asya pazarını kendine hedef seçti ancak global çapta bilinen borsalarda da işlem görüyor. Wabi tokenlerini satın almak için bu borsalardan birini kullanmak zorundasınız çünkü yerel borsalarda işlem görmüyor. Ya da Wabi Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokeni olduğu için herhangi bir Ethereum tabanlı swap seçeneğini kullanabilirsiniz.

WABI Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Wabi’yi listeleyen bir borsada hesap açtıktan sonra eğer kripto paranız varsa bu borsaya kripto paralarınızı aktarıp Wabi’nin işlem gördüğü eşleri bulmalısınız. Wabi adına şimdilik çok fazla seçenek bulunmasa da popüler bazı kripto paralar karşılığında işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Eğer alacağınız eşi bulduysanız ve kripto para yatırma işlemini tamamladıysanız satın almak için hazırsınız demektir.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Merkezi borsalarda satın alma işlemi için birden fazla seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki “Limit”. Limit emirleri  girdiğinizde borsanın emir defterine emriniz kaydedilir ve almak istediğiniz fiyatta satıcı bulunduğunda emriniz otomatik gerçekleştirilir. Aksi halde satın almak istediğiniz fiyatta emriniz defterde kayıtlı durur. Bir diğer satın alma seçeneği ise “kolay al-sat” ya da “piyasa” seçeneğidir. Bu seçenekte anında işleminiz gerçekleştirilir ancak emir defterindeki bir sonraki en iyi fiyat seçilerek emriniz yerine getirilir.

“Limit” sekmesinden almak istediğiniz miktar ve fiyatı yazabilirsiniz.

WABI Nereden Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Wabi tokenlerini almak için çok fazla seçenek bulunmasa da yeteri kadar seçeneğin bulunduğunu söyleyebiliriz. Genel bir araştırma yaptığınızda WABI tokenlerinin USDT ve BTC karşılığında eşleştirildiğini görebilirsiniz. WABI’nin işlem gördüğü borsalar ve likiditeye göre sıralamasını aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Pionex WABI/BTC %65,60
Binance WABI/BTC WABI/BNB %27,34
Bithumb Global WABI/USDT %5,05

Genel Bakış

WABI tokenleri hakkında genel bilgileri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Coin Sembolü WABI
Toplam Arzı 100,000,000
DolaşımdakiMiktarı 99,699,999
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 10 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $5.10
Endüstri Alışveriş ve Ödemeler
Token kullanım alanı Ödüller
Bulunduğu Ağ Ethereum

WABI Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

WaBi, orijinallik kanıtını dijital bir alandan doğrudan ürün üzerinde görüntülenmesini amaçlıyor. Sistem sosyal ağlar üzerinden eşler arası satışlar yapmak ve yeni perakende biçimleri için nihai teknoloji olmayı umuyor. Bu hedefi WABI’nin daha iyi ürün güvenilirliği nedeniyle potansiyel olarak çift haneli büyüme sağlamasına yardımcı olabilir.

Perakende satış ve alım yapanların sahte ürünleri ortadan kaldırmaya yönelik artan talebi, WABI’ye geniş bir kullanıcı tabanı sağlıyor. WABI’nin zamanla oluşturduğu güven nedeniyle daha fazla bebek mağazası WABI etiketli ürünler satmaya başladı. Bu, WaBi’nin işlem hacmini daha da canlandırabilir ve uzun vadede proje adına pozitif sonuçlar doğurabilir.

Platform, her zaman sahtekarları cezbeden yüksek marjlı ürün kategorilerini hedefliyor. Böyle bir hareket akıllıca görünüyor. Bu durum WABI’nin teknolojisine olan talebi artırabilir ve hızlı büyümeye de yol açabilir. Bu nedenle, WABI tokenleri iyi bir uzun vadeli potansiyele sahip olabilir.

Diğer yandan WaBi 2018 ayı piyasasında oldukça iyi bir darbe aldı ve sarsıldı.  Bazı teknik analizlere göre WABI tokenlerinin değeri kısa veya orta vadede zayıf grafiklere sahip. Ancak marketin performansından etkilenmeye devam ederse yeniden eski fiyatına ulaşabileceği öne sürülüyor.

Yorum Yap