Kripto Para Nedir & Nasıl

WazirX Coin (WRX) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Giriş

2020 yılında CEBR tarafından yayımlanan “Dünya Ekonomik Ligi Tablosunda 6.sırada bulunan Hindistan, kripto para konusunda da en çok işlem yapan ülkeler arasında. Ülkenin kripto paralar konusunda yaptırımlarda bulunacağı konuşulsada insanlar yatırım yapmayı ve kripto varlıklara yönelmelerini sürdürüyor. Bu konuda da Hindistan için kripto parayı kolay ve kullanılabilir hale getirmek isteyen WazirX devreye giriyor. 

WazirX Nedir?

WazirX, Nischal Schetty, Sameer Mhatre ve Siddhart Menon tarafından 2018’de kurulan Hindistan merkezli bir kripto para borsasıdır. Hindistan’daki herkes için kripto parayı erişilebilir kılmak mottosuyla çalışan WazirX, Kasım 2019’da Binance tarafından satın alındı. Bu satın alınma ile birlikte çalışmalarına Binance Holdings Limited çatısı altında devam eden şirket ortalama 4.6 uygulama puanı ve 400.000’den fazla kullanıcısına güvenerek kendisini Hindistan’ın en büyük ve hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor. Ve sloganında da bunu kullanıyor.

WazirX Coin (WRX) Nedir?

WazirX Coin (WRX), şu anda WazirX ve Binance platformlarında işleyen diğer token türlerinden çokta farklı değil. WazirX tarafından oluşturulan bu varlık, Binance Blockchain üzerine inşa edildi ve WazirX’e göre sundukları faydalar ise şu şekilde:

  • Anında INR (fiat) para yatırma ve çekme seçeneği
  • Kripto yatırımcılarının uzman tüccarlar bulmalarına yardımcı olmak ve kripto para birimi portföylerini yönetmelerine izin vermek için Akıllı token platformu
  • Dünyanın yüksek likiditeye sahip otomatik eşlemeli ilk P2P motoru
  • Binance bağlantısı ile giriş yapabilme imkanı

Maksimum token arzını 1 milyar olarak belirleyen WazirX, ICO yapmak yerine bunu borsasına üye olurken ve referans ödül programı çerçevesinde veriyor. Bu bedava token verme durumunu şirket şu şekilde açıklıyor:

Güveninizi kazanmanın ilk adımı, sizi WazirX’i geliştirme sürecine katmaktan geçtiğini biliyoruz. Erken katılmanız ve WazirX başarısının bir parçası olduğunuz için sizi ödüllendirmek istiyoruz. Sağladığınız yardım ile güçlü bir kullanıcı topluluğu oluşturmayı ve kullanıcı topluluğumuzu buna göre ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Bu aynı zamanda zenginliği biriktirmek yerine paylaşmak birlikte kripto ve blok zinciri ahlakına sadık kalmamıza yardımcı oluyor.

WazirX Nasıl Kullanılır?

WazirX bir çok platformdan kullanıcılarına destek sağlıyor. 5 farklı platformda destek sunan WazirX, Web, Android ve iOS mobil, Windows ve Mac uygulama platformlarında sorunsuz ve güçlü bir ticaret deneyimi sunduğunu söylüyor. Seçtiğiniz herhangi bir program ile isterseniz Binance, ister WazirX hesabınız ile giriş yapıp yönlendirmeler sayesinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

WazirX (WRX) Nasıl Satın alınır?

WRX Binance başta olmak üzere bir çok kripto para borsasında işlem görmektedir. Varsa herhangi bir WRX işleyen borsa hesabınız ile WRX alıp satabilirsiniz.

WazirX Madenciliği yapabilir miyim ?

WazirX’in madencilik anlayışı tamamen farklı. Ne kadar çok fiat varlık ile işlem yaparsanız o kadar çok WRX’in kilidini açtığınız bir ekosistem oluşturulmuş, fakat aşamalarda oluşan bu işlemlerin 1. aşaması ise son bulmuş durumda. WazirX’in mining 1. aşama hakkında verdikleri bilgi şu şekilde:

“Madenciliğe nasıl katılırım?: Katılmak için USDT gibi piyasalarındaki herhangi bir madeni parayla işlem yapın. Ne kadar çok ticaret yaparsanız, o kadar çok WRX’in kilidini açar ve kazanırsınız!

İşlemlerinizin her biri, hangi işlem slabını gerçekleştirdiğinizi belirlemek için hesaplanacaktır. Tırmandığınız her ticaret seviyesi size bir destek sağlar ve daha fazla WRX’in kilidini açarsınız!”

WarizX’in Geleceği Hakkında

Hindistan’ın nüfus ve ekonomik açıdan kripto para borsaları açısından önemi gözle görülür bir gerçek. Her ne kadar devletlerin kripto para konusunda çekingen tavırları bulunsada insanlar işlemler yapıyor ve günden güne hacim oranlarının genişlediğine şahit oluyoruz. WazirX’in ortaya koyduğu fikir, çaba ve çalışmalar açısından Binance ile geliştirilen ortaklıklar sayesinde güzel işler başarılacağını düşünebiliriz. Şu an için halihazırda WazirX ve Binance, 50 Milyon Dolarlık ‘Hindistan İçin Blok Zinciri’ fonu başlatmış durumdalar. Bu ve benzeri çalışmaların daha da artması ve kripto paranın insanlar tarafından kabul görmesi açısından bu tip adımlar oldukça önemli ve bir noktada gerekli. WazirX’in bu planları ve projeleri gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceklerini bilemiyoruz, fakat insanların kripto para konusundan günbegün daha da bilinçlendiklerini görmek sevindirici.

Yorum Yap