Yeni Başlayanlar İçin Jaxx Wallet Rehberi: Jaxx Wallet Kripto Para Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ Bugün, kriptolarınızı tutacak bir yer ararken seçebileceğiniz çok sayıda cüzdan var. Ancak bu kadar geniş seçenek yelpazesiyle, uygun olanı seçmek size oldukça zor gelebilir

jaxx-wallet-nedir-temel-rehber

GİRİŞ

Bugün, kriptolarınızı tutacak bir yer ararken seçebileceğiniz çok sayıda cüzdan var. Ancak bu kadar geniş seçenek yelpazesiyle, uygun olanı seçmek size oldukça zor gelebilir.

Her insanın farklı istekleri ve ihtiyaçları vardır ve bu nedenle aynı cüzdan herkese uygun değildir. Her geçen gün daha fazla insanın, kendileri için doğru cüzdanı bulmak amacıyla özellikleri ve incelemelerini aramasının nedeni budur.

Bu yazıda, size Jaxx Cüzdan ve özellikleri, ücretleri, artıları ve eksileri gibi genel yönleri ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılı bir rehber vereceğiz. Şimdi bu Jaxx Cüzdan incelemesine ayrıntılı olarak bakalım.

Genel Bakış

Tam İsim Jaxx Wallet
Yayın Tarihi 2014
Cüzdan türü Çoklu para birimi, Mobil Tabanlı, Web Tabanlı, Sıcak cüzdan
Fiyat Ücretsiz
Desteklenen platformlar Linux, Windows, Mac OS, Chrome Uzantısı, Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve daha fazlasını içeren 90’dan fazla desteklenen para birimi
Mobil Destek Var Mı? Evet

Jaxx Wallet Nedir?

Jaxx, çeşitli platformlar ve arayüzlerle uyumlu olduğu için en esnek kripto para cüzdanlarından biridir. Jaxx cüzdan, Toronto, Kanada’da bulunan lider bir blockchain şirketi olan Dесеntrаl Inc.’in bir ürünüdür.

Jaxx cüzdanı ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürüldü ve yıllar içinde çok para birimli kripto cüzdanı olarak son derece popüler hale geldi. 

Jaxx Cüzdan Özellikleri

 1. Kullanıcı dostu arayüz: Cüzdan, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ve temel özelliklerinden biri, kullanıcıların tüm temel cüzdan özelliklerini ve dijital varlıkları tek bir ekranda görüntülemesini ve bunlarla etkileşimde bulunmasını mümkün kılan birleşik bir kontrol paneli sistemini içerir.
 2.  Açık Kaynak: Jaxx cüzdan kodu herkesin incelemesine açıktır ve web sitesinde mevcuttur. Bu açıklık, cüzdanın güvenli olduğuna dair bir düzeyde şeffaflık ve güven sağlar.
 3. Shapeshift entegrasyonu: Cüzdan, Shapeshift teknolojisini entegre eder. Bu teknoloji, kullanıcılarının dijital varlıklarını cüzdan uygulaması içinde bir kripto paradan diğerine dönüştürmelerine olanak tanıyan yerleşik bir değişim anlamına gelir.
 4. Çoklu platform desteği: Cüzdan, popüler işletim sistemlerinin çoğuyla bütünleşir. Windows, macOS ve Linux masaüstü işletim sistemleri için farklı sürümler vardır. Cüzdan, hem Android hem de iOS mobil uygulama sürümlerinde ve ayrıca Chrome tarayıcı uzantısında da mevcuttur.
 5. Piyasa verisi izleyici: Piyasa verisi izleyici, güncel piyasa trendlerini takip etmenize, fiyat değişikliklerini karşılaştırmanıza ve farklı kripto paralar için piyasa değerini gerçek zamanlı olarak izlemenize olanak tanır.

Jaxx Cüzdan Ücretleri ve Limitleri

Jaxx cüzdan yazılımı, uyumlu 8 platformundan herhangi biri aracılığıyla tamamen ücretsizdir. Kullanıcıların ödemesi gereken tek maliyet, cüzdandan kripto para gönderirken işlem ücretleri ve cüzdandaki tokenları aktarırken işlem ücretleridir. 

Jaxx Wallet Destekli Para Birimleri

Jaxx cüzdanı şu anda 90’dan fazla kripto para birimini desteklemektedir. Başlıca olanlardan bazıları şunlardır:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Dash (DASH)
 • Dogecoin (DOG)
 • Litecoin (LTC)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • EOS (EOS)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Ethereum (ETH)
 • Gnosis (GNO)
 • Iconomi (ICN)
 • Melon (MLN)
 • Augur (REP)
 • Tether (USDT)
 • Monero (XMR)
 • Ripple (XRP)
 • Zcash (ZEC)
 • Cardano (ADA)

Jaxx Cüzdan Güvenli Midir?

Jaxx cüzdanı, kripto para piyasasında bulunan en güvenli yazılım cüzdanlarından biridir. Jaxx cüzdanının en önemli güvenlik özelliği, kullanıcıların cihazlarında oluşturulurken özel anahtarlarına tamamen sahip olmaları ve bunları kontrol etmeleridir.

Bu, merkezi veya üçüncü bir tarafın paranıza erişmesini ve paranızı kontrol etmesini imkansız kılar. Ek olarak, Jaxx cüzdanı 4 haneli bir PIN ile korunmaktadır. Bu PIN, cüzdanı açmak için gereklidir ve işlemleri onaylamak için etkinleştirilebilir.

Jaxx Cüzdanına Nasıl Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi web sitesine gidin ve cihaz türünüz için doğru dosyayı indirin.

Adım 2: İndirilecek dosya yaklaşık 65mb’dir. İndirme işlemi bittiğinde, .exe dosyasına tıklayın.

Adım 3: Şimdi gerekli dosyaları cihazınıza çıkaracaktır.

Adım 4: ‘Yeni Cüzdan oluşturun’ seçeneğini seçin ve cüzdanın şartları/koşulları kabul ediyorum onayını verin.

Adım 5: Şimdi cüzdanınız için güçlü ve çok karakterli bir şifre oluşturun.

Adım 6: Şimdi Jaxx cüzdanınızda kullanacağınız kripto para birimlerini seçin.

Adım 7: Cüzdan arayüzünün üst kısmında, cüzdanınız için bir yedek oluşturmanızı isteyen ‘Yedek cüzdan’ kısmına tıklayın ve verilen 12 temel kelimeyi yazın.

Adım 8: Son olarak sağ üst köşedeki menüye dokunun ve ‘Ayarlar’ ı ve ardından GÜVENLİK PIN’İNİ AYARLA’yı seçin4 haneli bir PIN girin ve onaylayın.

Jaxx Wallet Şifresi Nasıl Kurtarılır?

12 kelimelik Yedekleme İfadeniz varsa, PIN kodunu kurtarmanın en basit yolu, onu cihazınızla yeniden eşleştirmek olacaktır.

Adım 1: Bunu yapmadan önce doğru Yedekleme Sözcüğünü kontrol etmelisiniz

Adım 2: Bunun için önce cüzdanı başka bir cihazda eşleştirin ve cüzdan adreslerinin ve bakiyelerinin eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

Adım 3: Şimdi cüzdanı yeniden eşleştirmek için MENÜ> Ayarlar> Cihazları Eşleştir> Cüzdanı Eşleştir / Geri Yükle> seçeneğine gidin.

Adım 4: Sonra “ANLADIM” a tıklayın ve cüzdanı geri yüklemek için 12 kelimeyi girin.

Jaxx Cüzdan Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 Artıları

 • Çoklu para birimi desteği sağlar.
 • Çok platformlu erişilebilirlik imkanı vardır.
 • Mükemmel kullanıcı arayüzüne sahiptir.
 • Ucuz işlem ücretleri sunar.
 • Saygın ve güvenlidir.

 Eksileri

 • Donanım cüzdanları kadar güvenli değildir
 • Bazı önemli güvenlik özellikleri eksiktir.
 • Henüz donanım cüzdanı entegrasyonu yoktur.

Son Düşünceler

Jaxx cüzdan tamamen uyumludur ve çeşitli platformlarda desteklenir. Jaxx ayrıca çok çeşitli kripto para birimlerini destekler ve sürekli olarak daha fazlasını ekler. Cüzdan ayrıca uygulama içi ticareti destekler ve etkileyici bir kullanıcı deneyimine sahiptir.

Ancak, iki faktörlü kimlik doğrulama ve çoklu imza desteği gibi bazı güvenlik özellikleri cüzdandan yoksundur. Ancak cüzdanın kullanımı kolay ve zengin özelliklere sahip platformu, Jaxx’i hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kripto kullanıcıları için en iyi kripto cüzdanlarından biri haline getiriyor.