Borsalar Nedir & Nasıl

Yeni Başlayanlar İçin Korbit Rehberi: Korbit Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

korbit-borsası-nedir-temel-rehber

Korbit Borsası Nedir?

Korbit, Güney Kore’deki en büyük kripto para borsasıdır. Bu Kore kripto para borsasının anlaştığı ana para birimleri Bitcoin ve Ethereum’dur. Müşteriler ayrıca bu değişim yoluyla Ripple da satın alabilirler. Burada dijital varlıklar Kore Wonu (KRW) ile eşleştirilir.

Kore kripto para borsasının misyonu, Bitcoin ve Blockchain gibi yeni teknolojileri kullanarak serbest değer akışını sağlamaktır. Finansal hizmetlerin yanı sıra, bireylerin güvenlik veya rahatlıktan ödün vermeden birbirleriyle özgürce işlem yapabilecekleri bir dünya yaratmak istiyorlar. Ayrıca Korbit, “Dünyanın İlk Bitcoin Kore Borsası” olarak da adlandırılır.

Korbit Borsası’nın Tarihi

2013 yılında Kangmo Kim, Louis Jinhwa Kim ve Tony Lyu tarafından kurulan Seul merkezli Korbit, büyük bir Kore kripto para borsasıdır. Faaliyetler, çeşitli risk sermayedarlarından büyük finansman sağlandıktan sonra 2014 yılında başladı.
Koreli kripto para borsası yatırımcılardan 3.6 Milyon dolar sağladı.

Neden Korbit Kripto Para Borsası’nı Kullanmalıyım?

Korbit, tamamı KRW (Kore Wonu)’ye karşı kripto olan 30 işlem çiftine sahiptir. Bu nedenle, KRW’yi kripto para birimlerine karşı takas etmek isteyen herkes için mükemmel bir borsadır. Borsa ayrıca otomatik ticaret için bir ticaret API’si sunar.

Kullanıcılar, bu platformu kullanarak paralarını, işlem ücreti uygulanmayan Bitcoin kullanarak Kore bankalarına kolayca gönderebilirler.

Kore Borsası Korbit’in Özellikleri

  • Çok çeşitli kripto para birimleri – Borsa, yaklaşık 30 ticaret çiftini listeler. Ayrıca sürekli olarak yeni çiftler ekliyorlar.
  • Müşteri Fonlarının Güvenli Korunması – Korbit, bilgisayar korsanlığı saldırılarına karşı koruma sağlamak için güvenlik önlemlerine sahiptir.
  • Güvenilir – En iyi güvenlik sistemini ve kararlı bir sunucuyu sağlar
  • Mükemmel Müşteri Hizmeti – Korbit, e-posta ile sorulan sorular için %90’a varan hizmet seviyesi ve hızlı yanıt süresine sahiptir.

Korbit Borsası Nasıl Çalışır?

Farklı borsalar farklı ticari görüşlere sahiptir. Ve aslında “en iyi görüş” diye bir şey yoktur. Hangi borsanın ve görünümün kime uygun olduğu da traderlara kalmıştır. Korbit, aşağıdaki ticaret görünümünü sağlar.

Ticaretten önce anlaşılması gereken 3 şey vardır:

  • Doğrulama – Yatırımcılar Korbit borsasında bir hesap oluşturmalıdır. Bir hesap oluşturmak için; ana sayfanın sağ üst tarafındaki “Kaydol” düğmesine tıklayın ve bu sizi onların kayıt sayfasına yönlendirecektir. Aktif bir e-posta hesabı sağlayın ardından verilen adrese bir onay e-postası alacaksınız. Doğrulama kodunu onaylayın.
  • Para Yatırma / Para Çekme – Korbit borsasında para yatırmak tamamen ücretsizdir. Korbit, BTC’yi çektiğinizde 0,001 BTC çekim ücreti alır.
  • Korbit İşlem Ücretleri – Korbit İşlem ücretleri kademe bazlıdır ve bu 30 günlük bir süreye bağlıdır. Hacim 100 milyon KRW’nin altındaysa alıcı ücreti  %0.20 ise yapıcı ücreti %0.08’dir. Hacim ne kadar yüksek olursa ücretler düşer. Bir yatırımcı aylık 100 milyar KRW’nin üzerinde bir işlem hacmine girerse, üretici ücreti ÜCRETSİZ ve alıcı ücreti %0,01 olur.

Bitcoin almak veya satmak için, “ticaret” e tıklayın ve kripto para birimini seçin. Kullanıcı daha sonra vermek istediği emri, yani limit emri veya stop emri seçebilir. Kullanıcı daha sonra para birimini satın almak istediği tutarı seçebilir. Kullanıcı satış yapıyorsa, sipariş vermeden önce o kripto paranın gerçek zamanlı fiyatını kontrol edebilir.

Korbit Doğrulama Nasıl Gerçekleşir?

Platform, 0’dan 5’e kadar olan 6 doğrulama seviyesi sunar. Tüm yeni hesaplara “Seviye 0” atanır. Her seviye giderek daha büyük günlük para yatırma ve çekme limitleri sağlar ve giderek daha fazla kişisel bilgi gerektirir. BTC, BCH, BTG, ETH, ETC ve XRP dışındaki para birimlerinde işlem yapmak için 3. seviyeye geçmeniz gerekecektir.

Her seviyenin gereksinimlerini ve avantajlarını Korbit borsasında ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Korbit Borsası’na Nasıl Erişilir?

Bu Kore Kripto Para Birimi Borsası, ticaret faaliyetlerini yürütmek için web tabanlı bir arayüz sağlar.

Korbit Web Platformu

Korbit’in web sürümü, gerçek ticaret arayüzünden bir grafik ayrımı gösterir. Bu, kullanıcıların grafikleri bir pencerede analiz etmelerine ve işlemlerini başka bir pencerede gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Kullanıcılar ayrıca emir defterine de erişebilirler. Bu emir defteri, platformdaki traderlar için çeşitli piyasa girişlerini kaydeder. Borsa, kayıtları bir piyasa duyarlılığı göstergesi olarak kullanabilir ve ilgili kripto için bir alım veya satıma işaret edebilir.

Grafikler, temel analiz araçlarıyla birlikte gelir. Ancak derin bir teknik analiz yapmak için yeterince ayrıntılı değillerdir. Bu nedenle, derinlemesine yoğun teknik analiz yapılacaksa yatırımcıların harici grafik yazılımı kullanımına başvurmaları gerekebilir.

Korbit Mobil Platform

Korbit kripto para borsası Android uygulaması sağlar, ancak bu uygulama beta sürümündedir. Bununla birlikte, masaüstü sürümü mobil cihazlarda kullanım için uygun şekilde optimize edilmiştir ve bu, akıllı telefon ve tablet kullanıcıları bu platformda bu şekilde çalışabilir.

Korbit Güvenli Midir?

Korbit exchange sadece temel şifre doğrulaması sağlar. Herhangi bir ek güvenlik özelliği sağlamaz. Hesap yapılandırma sayfasının bir güvenlik bölümü varken, oturum açtıktan sonra nereye gideceğinizi değiştirmek için bir ayar içerir. Kullanıcılar cüzdan sayfasını veya işlem sayfasını seçebilirler.

Son Düşünceler

Korbit, Güney Kore’de fiat para birimi kullanarak kripto ticareti yapan ilk kripto para borsasıydı. 2014 yılından beri kaliteli hizmet sürdürülmektedir.

Bununla birlikte, kripto para piyasası dünya çapında bir fenomen olduğu için platformun küresel kullanıcılara bakması gerektiğini düşünüyoruz. Bu Kore kripto para birimi değişimi, ticaret yapmak için harika bir platform ve önümüzdeki günlerde daha da yükselebilir.

Yorum Yap