Yeni Çıkan Kripto Paralar Nasıl Bulunur? Yeni Coin Bulma

Şu an kripto piyasasında dünyadaki tüm farklı fiat para birimlerinden daha fazla sayıda kripto para birimi var


Şu an kripto piyasasında dünyadaki tüm farklı fiat para birimlerinden daha fazla sayıda kripto para birimi var. Bu, yatırımcılar ve tüccarlar için de birçok fırsat olduğu anlamına gelir. Bununla beraber her geçen gün yeni bir kripto varlık piyasaya giriş yapıyor. Kazanmanın anahtarlarından biri de, yeni piyasaya sürülen kripto paralara mümkün olduğunca erken yatırım yapmaktır. Bu açıdan yeni çıkan kripto paralardan nasıl haberdar olunacağı merak edilen konular arasındadır. Aşağıda piyasaya yeni giren kripto paralar hakkında kaliteli ve güvenilir bilgi kaynakları bulmanın çeşitli yolları anlatılmaktadır.

Kripto Para Borsaları

Yeni çıkan kripto paraları bulmak için ilk adres kripto para borsalarıdır. Örneğin, Coinbase, Binance gibi borsalar genellikle web sitelerinde yeni paraları listelemektedir.

Veri Toplayıcılar

Veri toplayıcılar, kripto paralar hakkında A’dan Z’ye bilgi toplar. Kripto para birimi veri toplayıcıları, yeni çıkan kripto paraları bulmada çok kullanışlıdır. En çok kullanılan veri toplayıcılar Coingecko ve Coinmarketcap’tır. CoinMarketCap’te arama kutusuna “regular presale” yazıp “market” etiketli buton tıklandığında piyasaya yeni sürülen kripto paralara ulaşılmaktadır.

Sosyal Medya

Sosyal medya, grup ve toplulukların haberleştiği ve yeni gelişmeler noktasında bilgi alışverişinin çok hızlı olduğu mecralardır. Twitter ve Telegram yeni para duyurularını izlemek için en uygun sosyal medya platformlarıdır. Yeni çıkan kripto paralar hakkında yapılan paylaşımlar ve atılan tweetler kripto yatırımcılarını haberdar etmektedir.

Web Siteleri

CoinGecko, CoinMarketCap, Decrypt, CoinTelegraph, CoinDesk Top ICO, Smith & Crown ve ICO Bench gibi web siteleri yeni kripto başlığı altında haber ve bilgilendirici makale paylaşan adreslerden bazılarıdır. Coingecko, yakın zamanda listelenen yeni kripto para birimlerini detaylıca sunmaktadır.

DeFi Platformları

MakerDAO, PancakeSwap ve Aave gibi DeFi platformları kripto yatırımlarından haberdar olunacak alanlar arasında gelir. 

ICO’lar

Yeni kripto paraların nasıl bulunacağını bilmenin bir yolu da ICO’lardır. İlk coin teklifleri (ICO’lar), kripto paralar için ilk halka arz anlamını taşır. Bunlar, yeni başlatılan bir projeye yatırım yapılması için halka açık davetlerdir. 

Topicolist, ICOalert ve icodrops gibi sitelerin yardımıyla ICO’ların ne zaman düzenleneceği öğrenilebilir. Yaklaşmakta olan satış öncesi detaylı bilgiler bu sitelerden sağlanmaktadır. Örneğin TopICO, yeni ICO’ları detaylandırmaktadır. CoinMarketCap, “Komple ICO Takvimi” başlığı altında ICO’ları tarih sırasına göre listelemektedir.