Amazon Kripto Para Dünyası İle İlgili Ne Planlıyor?

Amazon, adını bilmeyen, duymayan kaldı mı bilinmez


Amazon, adını bilmeyen, duymayan kaldı mı bilinmez. En azından gelişmiş ve gelişmeye devam eden internetin kullanımda olduğu ülkelerde adını duymayan alışveriş meraklısı kalmamıştır. Bununla birlikte Amazon sadece alışveriş için kurulmuş bir internet sitesi değil. Müşterilerine sunduğu kitap, film ve müzik gibi platformlar sayesinde kendisini sürekli olarak güçlendirmeyi başarmış ve bugün dünyanın en zengin şirketleri konumunda ilk sıralarda kendisini büyük bir başarı ile sergilemiş olan şirketlerin başında geliyor.

Son günlerde ise Amazon tarafından kripto paralar ile ilgili patent alındığının haberlerinin ortaya çıkması gelecekte Amazon’un kripto paralar ile ilgili sektörde madencilik, borsa ve diğer alanlarda bazı iş imkanları sağlayabilecek olduğunu ortaya koyan bir gerçek olarak yorumlanıyor.

Amazon Ne Yapabilir?

Amazon kripto para sektöründe isterse dünyanın en büyük borsasını dahi açabilme yetkisine ve gücüne sahip olan şirketlerden bir tanesi. Bu gücünü üretim, borsa, alım ve satım gibi alanlarda kullanabilecek olan Amazon’un gelecek dönemde kripto para yatırımcılarına yönelik aldığı bu patentleri nasıl ve ne zaman kullanacak olduğu ise en azından şimdilik meçhul.