Binance Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

Binance borsası dünyanın en ünlü kripto para platformlarından biridir


Binance borsası dünyanın en ünlü kripto para platformlarından biridir. En hızlı platform olan Binance, 1 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmine sahiptir. Günlük sıralamalarda, genellikle en yüksek hacimleri kaydeder. 90 milyona yakın kullanıcısı vardır.

Binance, 2017 yılında Hong Kong’da kuruldu. İlk iki hafta içinde birkaç milyon dolar topladı ve hızla popüler oldu.  2019 ve 2020 yıllarında Binance, CoinMarketCap dahil olmak üzere birkaç şirketi satın aldı. 2022 yılında en büyük borsalardan biri haline geldi. Büyük bir platforma yatırım yapmak daha az riskli olduğu için yatırımcıdan güven kazanmaya devam etti.

Binance Borsası Özellikleri

Binance Borsası’nda 150’den fazla işlem çifti sağlanıyor. 500’ün üzerinde, çok çeşitli tokenlerin ticaretine izin veren Binance, Fransızca, Çince ve Rusça dahil otuza yakın dile çevrilmiş uluslararası bir platform sunuyor. Binance arayüzü deneyimli tüccarlar için özel olarak tasarlanmıştır. Platform, yeni başlayanları biraz zorlamaktadır. Birkaç kullanımdan sonra en tecrübesiz kullanıcılar bile ustalaşabilmektedir.

Binance Borsası’nın yerel kripto para birimi BNB’dir. Binance’da bir hesabınız olduğunda BNB çok kullanışlı bir araca dönüşür. Binance, düşük ücretleri ve %0,10’dan başlayan komisyonları ile ünlüdür.

Binance Borsası Güvenilir mi?

Binance, dünya çapında bir ticaret web sitesi işletiyor, 5.000 çalışanı var. Ancak uzun süredir resmi bir merkez olmadan ve birçok ülkede kayıt olmadan faaliyet gösteriyor. Binance merkezi başlangıçta Hong Kong’daydı. Ancak şu an Malta üzerinden faaliyet yürütüyor. Faaliyetine merkezi olmayan bir kuruluş olarak başlaması, lisanslı ve düzenlenmiş bir borsayı tercih edecek olanların takıldığı konulardan biri olmaya devam ediyor. Binance bu güvensizliği ortadan kaldırmak için yerel, bölgesel ve küresel olmak üzere çeşitli düzeylerde genel merkez kurma sürecine girmiştir.

Binance, 2019’da 7 bin Bitcoin kaybıyla sonuçlanan bir güvenlik ihlali yaşadı. O olaydan sonra şirket olası kayıpları garanti etmek amacıyla bir acil durum fonu olan SAFU (Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu) cihazını kurdu. Binance yakın zamanda, Malta Menkul Kıymetler Borsası ile anlaşarak Avrupa’da daha etkili olmak için ana platformdan bağımsız bir platform olan Binance Jersey’i geliştirdi.

Binance hakkında fikir edinmenin en kolay yolu sisteme kaydolmak ve bir hesap açarak platformun özelliklerini doğrudan deneyimlemektir. Piyasadaki en eksiksiz arayüze sahip olan Binance zaman içinde oldukça kullanışlı hizmetler ve yeni özellikler geliştirdi. Yeni ve işlevsel yönleriyle, yatırımcılara ve tüccarlara pazara girmek için sayısız yol sundu. Böylece bu kadar çeşitlendirilmiş araçlara sahip olmayan rakiplerini geride bırakmış oldu. Binance Visa Kartı, fiat para birimlerinde ödeme yapmayı sağlar. Bu kartı sipariş etmek ücretsizdir. Binance Pool, madencilere yeni fırsatlar sunar. Trust Wallet, Binance’in resmi kripto cüzdanıdır. Binance, yeni trende ayak uyduruyor ve şimdi bir NFT alım-satım platformu sunuyor.