Hotbit Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

Hotbit Borsası, çok çeşitli dijital varlıkları destekleyen, oldukça genç bir merkezi kripto para borsasıdır


Hotbit Borsası, çok çeşitli dijital varlıkları destekleyen, oldukça genç bir merkezi kripto para borsasıdır. 2018’de faaliyete başlamıştır. Estonya ve Hong Kong’da kayıtlıdır. Ancak borsanın benimsenmesi ve yüksek likidite kazanması fazla zaman almamıştır. Özellikle son üç yılda dikkat çekici bir büyüme sergilemiştir.

Hotbit Borsası’nda 500’den fazla işlem çifti sağlanır. BTC’ye karşı 250’den fazla para birimiyle işlem yapılabilmektedir. Borsada Ekim 2019’da PCX, ATOM, ETH ve BTC ile sabit vadeli yatırım başlamıştır. Ancak borsanın işlem hacmi, diğer kripto para borsalarına göre geridedir.

Hotbit Borsası Hangi Ülkenin

Borsanın web sitesinde platformun arkasındaki ekip ve kadroyla ilgili detaylı bilgi bulunmuyor. Sadece çalışanların kripto para endüstrisinde ve geleneksel finans endüstrisinde deneyimi olduğunu biliyoruz. Ayrıca ikamet yeri de belirsiz. Tüm bunlar yatırımcılar için güven vermeyen bir görüntü sergiliyor. Öte yandan borsayı işleten şirketin Şanghay Gametree Information Technology Co. Ltd. olduğu bildirilmektedir. Bu bilgi Hotbit Borsasının Çin menşeili bir platform olduğunu ortaya koyuyor.

Hotbit web sitesinde şirketin F2pool, Spark Pool, Mytoken, The Blockchainer, Slow Mist, Wandarin ve HashQuark ile ortaklık kurduğuna dair kısa bilgiler yer almaktadır. Ortaklıkların ne boyutta olduğuna ve nasıl geliştiğine dair ise hiçbir detay paylaşılmamıştır. Ancak iyi bilinen bir şey, Hotbit’in sektördeki en iyi iki siber güvenlik ve denetim ekibi olan SlowMist ve Beosin ile stratejik ortaklık kurduğudur. Ayrıca şu ana kadar Hotbit Borsası bir hack saldırısıyla karşılaşmamış ve kullanıcıları mağdur edecek hatalı bir uygulama içine girmemiştir.

Hotbit Borsası Web Sayfası

Platformun web sitesi İngilizce, Rusça, Çince, Korece, Tayca ve Türkçe olmak üzere altı dilde faaliyet gösteriyor. Müşteri hizmetleri 7/24 çalışıyor. Arayüzde yer alan grafikler oldukça kullanışlıdır. Mum grafiklerine eklenebilen ekstra göstergeler daha detaylı analizlere imkan tanımaktadır. Borsanın web sitesinde gezinmek kolaydır. Bu özellikler kripto para yatırımcıları için önemli kabul edilen unsurlardır.

Birçok platformda olduğu gibi Hotbit’e para yatırmak ücretsizdir. Para çekme ücretleri ise para birimine göre değişmektedir. Kullanıcılara sınırsız para çekme hakkı verir. Ücret kesintisi %0,1’dir. İşlem ücreti diğer borsalardaki ücretlerle karşılaştırıldığında gayet düşüktür. Hotbit yerel tokeni kullanıldığında işlem ücretleri %0,05’e düşer. Bu borsa fiat para birimleri ile çalışmaz. Bu, yeni yatırımcıların bu borsada işlem yapamayacağı anlamına gelir.

HTB, Hotbit platformunun yerel parasıdır. Tokenin güncel fiyatı 0,0298 dolardır ve küresel kripto para birimleri arasında 8.598. sırada yer almaktadır.