Bitcoin

Bitcoin 400 Bin Dolar Olacak Diyen CEO: Bitcoin Her Portföyde Olmalı

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, 22 Mayıs’ta CNBC’ye verdiği röportajda her yatırımcının portföyünde kesinlikle Bitcoin’in (BTC) bulunması olması gerektiğini iddia etti.

Yusko, BTC yatırımlarının önümüzdeki 10 yıl boyunca S&P 500 yatırım fonundan çok daha iyi bir performans göstereceğinden oldukça emin.

    Bitcoin harika bir portföy çeşitlendirici. Çok düşük korelasyona sahip. Herkesin portföyünde olmalı. 

Yusko, Morgan Creek Digital’in Dijital Varlık Endeks Fonunun SPX’ten Ocak 2019’dan Ocak 2029’a kadar daha yüksek bir performans göstereceği konusunda dünyanın en zengin ikinci ismi milyarder Warren Buffet’le girdiği iddiayı hatırlattı. 

Oldukça ateşli bir kripto para boğası olan Mark Yusko Bitcoin fiyatının önümüzdeki dönemlerde 400 bin dolara uzanacağını iddia ediyor. Ayrıca Yusko’ya göre Bitcoin önderliğindeki kripto para piyasasının geleneksel bankacılık ve finans sistemini bozma potansiyeli bulunuyor:

 Bu, bankacılık için arz ve talep dengelerini değiştirecek. O kadar önemli. Bankacıların, finansörlerin ve Suudi Prens’lerin buna karşı çıkmasından hiç şaşırmadım. Bu gerçekten yıkıcı bir teknoloji.

Bitcoin mayıs ayı içerisinde çok önemli bir yükseliş sergileyerek geçtiğimiz yılın Kasım ayından sonra ilk kez 8.300 dolara kadar uzandı. Gün içerisinde 7,500 dolar bandına kadar esneyen Bitcoin’in yeniden 7.900 dolar seviyesine yükselmesi Kripto para yatırımcılarındaki boğa sezonu heyecanını ateşledi.

1 Yorum

Yorum Yap