Bitcoin Cash’in Ortaya Çıkmasındaki Sebepler – Bitcoin’ i Tahtından mı Edecek?

Aşağıdaki görüş Jonald Fyookball tarafından söylenmiştir


Aşağıdaki görüş Jonald Fyookball tarafından söylenmiştir.

BTC ve Ethereum’la birlikte en iyi kripto para birimlerinden biri olan Bitcoin Cash’i duymuşsunuzdur. Peki neden ortaya çıktı? Bitcoin’in ucuz bir kopyası mı? Bitcoin’i tahtından mı edecek? Tahminimce bunun tam tersi. Bitcoin Cash, Bitcoin’in, radikal olarak düşünülmüş “Çekirdek geliştiriciler” adlı bir grup tarafından çıkarılan bir kripto paradır.

Bitcoin Cash Nasıl ve Neden Ortaya Çıktı?

Bitcoin Cash, aldatma veya karaborsa sebebiyle değil, daha ziyade sayısı iyice azalan Bitcoin’in peer-to-peer in devam etmesini isteyen toplumun tutkusundan doğdu.

Sebep 1: Bitcoin’in Düşük Ücreti Olması Gerekiyor

Bitcoin, ilk günlerden itibaren küresel ödemelere düşük ücretli bir çözüm olarak lanse edildi. Bu açıdan üstün olmasaydı, başlamak için herhangi bir çekiş kazanmış olmazdı. Satoshi Nakamoto (Bitcoin’in yaratıcısı) “En azından bazı ücretsiz işlemlere her zaman izin vermeliyiz” demişti bile. Bunu söylediği zamanlarda, BTC işlem ücretleri yaklaşık 10$ ve bitinfocharts.com’a göre 50$ gibi yüksek bir seviyedeydi.

Aralıktan bu yana bitcoin fiyatları düşüş göstermesine rağmen, daha fazla kişi işlem yapmak istiyorsa tekrar yükselecektir. Sabırla bekleyin.

Sebep 2: Bitcoin Güvenilir Bir Ağ Olmalıdır

Bitcoin’in işlem kapasitesinin sınıra dayanması bitcoinin fiyatının yükselmesiyle doğrudan ilgilidir. İşlem kapasitesi sınırlı olduğundan, bekleyen herkesten daha yüksek bir ücret ödemediğiniz sürece işleminizi bir sonraki Bit-Pass bloğuna dahil edemezsiniz

Bu durum, bitcoini güvenilmez yapar ve bazı durumlarda kullanılamaz hale getirir. Oldukça yüksek bir ücret öderseniz bile, gün geçtikçe daha fazla kullanıcı sizin önünüzde her zamankinden daha fazla ücret ödeyerek işleminizin saatlerce veya gün boyunca sürmesine sebep olabilir

Bitcoin Cash, bloklarda geniş bir alana sahiptir. Bu durum güvenilirdir. Hepimizin bildiği ve sevdiği Bitcoin’dir.

 

[fat_coincap id=”5″]