Bitcoin üretimi için ne yapılması gerek?

Bitcoin madenciliği olarak bilinen ve birçok kişinin bugüne kadar kazandığı paralar ve elektrik faturalarından söz ettiği Bitcoin üretimi sandığınız kadar kolay ve hemen yapılabilecek bir iş değildir


Bitcoin madenciliği olarak bilinen ve birçok kişinin bugüne kadar kazandığı paralar ve elektrik faturalarından söz ettiği Bitcoin üretimi sandığınız kadar kolay ve hemen yapılabilecek bir iş değildir. Aksine mevcutta herhangi bir şekilde maddi gücü olmayan bir vatandaşın kripto para madenciliği yapması yasal olarak herhangi bir engel olmasa bile maddi olarak engeller önüne çıkacağından dolayı zorlu olacaktır.

Bitcoin madenciliği olarak tanımlayabileceğimiz kripto para madenciliği öncelikle bir sistem üzerinden enerji bağlılığı ile yapılabiliyor. Hazır olarak bir sistem aylık olarak 5000 TL civarında kazanç sağlayabildiği gibi bir sistem üzerinde 15 ekran kartı veya daha fazlası olabiliyor. Ortalama olarak 20 ila 30 bin arasında hazır bir madencilik cihazının aylık kazancı değişim göstermekle birlikte 6000 TL civarında kazanç sağlayacaktır.

Cihazlar Kendisini Birkaç Ay İçerisinde Amorti Edecektir

BTC madenciliği için hazır bir cihaz tercih etmeniz durumunda ortalama olarak kendisini 1 seneye kalmadan amorti edecek ve size kar sağlamaya başlayacaktır. Ancak CPU mining diye anılan işlemci ve bilgisayar üzerinden yapılan madencilikte ise kazançlar eskisine oranla çok fazla düşük olduğu ve çok fazla güç harcayarak hasarlara sebep olabildiği için kardan ziyade zarar getirmektedir.

BTC madenciliği yapmadan önce enerji tüketimi ve diğer olası hasarlar ve BTC’nin mevcut durumunu göz önüne alarak üretime başlamanızda fayda vardır.

[bitcointicker]