Bitcoin yasal mı?

Bitcoin ile ilgili dünyada yeni trend kendi kendisini sürdürmeye devam ediyor


Bitcoin ile ilgili dünyada yeni trend kendi kendisini sürdürmeye devam ediyor. Bir yandan Amerikan Merkez Bankası (Fed) tarafından kripto paraları ilgi odağına alması, bir yandan ise Washington yönetimi tarafından Bitcoin’in yasal olarak alınmasının engellenecek olduğu gibi asılsız iddialar medyada kendisine çok geniş bir yer buluyor.

Birçok kullanıcının korkusu ise Bitcoin’i almaları durumunda yasal olup olmadığı sorusu oluyor. Bununla ilgili olarak birçok ülkede henüz daha Bitcoin yasal işlemlere girebilmiş veya yasaklanmış bir para birimi olmadığı gibi bazı ülkelerde bununla ilgili kısıtlamaların yakın zamanda yapılabilecek olduğu iddia ediliyor. Elbette bu aşamada diğer ülkelerden daha çok bizi ilgilendiren kısım ise Türkiye oluyor.

Türkiye’de Bitcoin Alabilir ve Satabilirsiniz

Türkiye’de resmi olarak devlet tarafından herhangi bir şekilde Bitcoin yasaklanmış veya engel konulmuş para birimi değil. Zira Bitcoin ile ilgili olarak herhangi bir engelleme çalışması yapılsa dahi bu başarılı olamayacaktır. Bitcoin’e el konulamadığından dolayı son zamanlarda İngiltere’de boşanma davalarının dahi geciktiği göz önüne alındığında Türkiye’de yasal olarak Bitcoin’e yasaklama gelmesinin en azından uzun vadede gerçeğe dönüşmeyecek olduğundan emin olabilirsiniz.

[bitcointicker]