Bitcoin Yükseliş Trendi Sarsılsa da Yatırımcılar Düşüşten Endişe Duymuyor

Bitcoin (BTC), haftalardır belli bir işlem aralığında seyrettikten sonra, bu aralığın altına düştü ve yeniden yükseldi

Bitcoin nedir

Bitcoin (BTC), haftalardır belli bir işlem aralığında seyrettikten sonra, bu aralığın altına düştü ve yeniden yükseldi. Yazım sırasında, önde gelen kripto para 9.500 dolardan işlem görüyor. Yükseliş, analistler tarafından mevcut konsolidasyon aralığında sağlam bir şekilde tutunmayı başaran lider kripto para için boğa hareketi olarak kabul edildi.

Anonim bir kripto para trader’ı, Bitcoin’in 9.500 dolara çıkmasının yükseliş trendinde sarsılmaya neden olduğunu söyledi ve bu durumu gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafikte, en büyük kripto para biriminin mevcut fiyat hareketinin üstünde kırmızı fiyat bandıyla gösterildiği gibi düşüş eğiliminin oluşmaya başladığı görülüyor.

Yatırımcılar Endişe Duymuyor

Bitcoin yatırımcıları, Mart ayından sonra oluşan boğa trendindeki bozulmaya rağmen endişeli gibi görünmüyor. Blockchain analiz firması Glassnode, 0.1’den fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısının son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek 3.054.282 adrese ulaştığını bildirdi. Bu sayı, güçlü bireysel birikimi ve kripto paraların kripto diasporası arasındaki dağılımı gösteriyor.

Bireysel Bitcoin sahiplerindeki büyüme, toplam BTC arzının %61’inden fazlasının geçen yıl boyunca hareket etmediği ve yatırımcılar arasında kripto para biriminin daha çok yükselmeye hazır olduğuna dair güçlü bir inanca işaret ediyor.