bitFlyer Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

bitFlyer, 2014’ün başlarında geliştirilen bir Japon kripto para birimi değişim platformudur


bitFlyer, 2014’ün başlarında geliştirilen bir Japon kripto para birimi değişim platformudur. Goldman Sachs’ta çalışırken türev ve tahvil ticareti yapan bir Japon vatandaşı olan Yuzo Kano tarafından kurulmuştur. Yuzo’nun hisse senedi ticareti ve yatırımı deneyimi bitFlyer’a ilham kaynağı olmuştur.

Japonya’da hizmet vermek isteyen borsalar çok katı düzenlemelere uymak zorundadır. Bu yüzden bitFlyer’ın yatırımcı algısı olumludur. Ciddiyeti ve profesyonel hizmetleriyle tanınan bitFlyer Borsası şeffaf bir finansal altyapıya sahiptir.

bitFlyer borsası, hizmet verdiği tüm bölgelerdeki faaliyetleri lisanslıdır ve aynı anda Japonya, AB ve ABD’nin mali düzenlemelerine uyan ilk şirkettir. Japonya’da Japonya Finansal Hizmetler Ajansı, Avrupa’da Lüksemburg Maliye Bakanlığı ve ABD’de New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenmektedir.

Japonya’daki en büyük Bitcoin (BTC) borsası olan bitFlyer, 2017’de önce ABD’ye sonrasında Avrupa’ya açılmıştır. bitFlyer’ın Tokyo’daki ofislerine ek olarak, Avrupa ​​ve Amerika’da da ofisleri bulunmaktadır. 

bitFlyer, işlem hacmine göre ilk sıralarda yer alan bir borsadır. Başlangıçta yalnızca Bitcoin ticaretine odaklanmıştır. Borsanın temel felsefesinde kullanıcıları kripto paraların aşırı oynaklığından korumak ön plandadır. Bu yüzden bugün bu borsada sadece 7 dijital varlık desteklenir.

bitFlyer Borsası Güvenilir mi?

bitFlyer Borsası, 2014’ten beri var olmasına rağmen hiçbir zaman saldırıya uğramamıştır. Bulunduğu ülkelerde en yetkili idari birimlerle seviyeli ve üst düzey ilişkiler kurmuş ve ulusal düzenlemelerin tamamına eksiksiz uymuştur. 

bitFlyer, başlangıçta Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’ndan onay aldı. ABD’ye doğru genişledikçe eyalet ve federal yasalarına uyum sağladı. New York’un Bitlicense ve MSB lisansları başta gelmek üzere 50 eyaletin tamamında uyması gereken tüm yasa ve yönetmelikleri benimsedi. AB’ye girişiyle birlikte Lüksemburg’da tescil edildi ve CSSF onaylı bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı oldu. 

bitFlyer Borsasının finansal tüm varlıkları Ernst & Young tarafından gerçekleştirilen denetimlere tabidir. DigiCert’in tüm dünyada öne çıkan EVSSL teknolojisini kullanır. Bu uygulama kullanıcı işlemlerine dışarıdan müdahaleyi imkansız kılar. bitFlyer, müşterilerin kişisel bilgilerinin şifrelenmesini sağlamak için gelişmiş bir SSL iletişim sürümünden yararlanır. Bu teknoloji uygun yetkilendirme olmadan dışarıdan erişimi önleme işlevi görmektedir. Bir ihlal meydana gelse bile, varlıklarının büyük bir kısmı güvenli ve çevrimdışı cüzdanlarda saklanmaktadır.