Coinsource ABD’de 20 ATM BTC ATM’si Kuracak

Bitcoin ATM sağlayıcısı olarak tanınan Coinsource, yeni açıklamaları ile birlikte bugünden itibaren Washington başta olacak şekilde ABD içerisinde 20 Bitcoin ATM’si kuracak olduğunu açıkladı


Bitcoin ATM sağlayıcısı olarak tanınan Coinsource, yeni açıklamaları ile birlikte bugünden itibaren Washington başta olacak şekilde ABD içerisinde 20 Bitcoin ATM’si kuracak olduğunu açıkladı. Sürekli olarak yeni ATM’ler kurması ile tanınan ve bu sayede yatırımcıların BTC işlemlerini daha kolay, daha hızlı işlem yapabilecek oldukları bilinmekte.

Coinsource’den yapılan açıklamaya göre Washington’da birkaç tane, Columbia ve Maryland Bölgesi’nde 20 civarında BTC ATM’si kuracak olduğunu açıkladı.

Türkiye’de BTC ATM’si Kurulacak Mı?

TÜRKİYE’de şuan için Bitcoin ATM‘si kurulmasına yönelik yerli bir şirket maalesef ki bulunmuyor. Yabancı bir şirket tarafından eğer ki Türkiye’de Bitcoin ATM’si kurulacak olursa ise bu ATM’nin yine Türkiye’de hizmet veriyor olması ve güvenilir bir yerde olması gerekiyor. Zira BTC ATM’lerinin güvenliği normal ATM’lere oranla çok daha fazla önem taşıyor ve olası bir hırsızlık durumunda binlerce dolarlık kayıpların geri dönülemez şekilde söz konusu olabilecek olduğu belirtiliyor. Belki gelecek yıllarda kripto paraların daha fazla popüler hale gelmesi ile birlikte Türkiye’de de BTC ATM’lerini görmeye başlayabiliriz.