Crypto.com Exchange Nedir, Ne İşe Yarar?

Kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelmektedir


Kripto para birimleri giderek daha popüler hale gelmektedir. Yatırımcıların güvenli ve çeşitli seçenekler içeren platformlardan yararlanabilmesi için bugüne kadar sayısız kripto para borsası ortaya çıktı. Crypto.com bu platformlardan biridir ve kullanıcıların kripto para birimini günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini amaçlamaktadır. Crypto.com’u diğer kripto para borsalarından ayıran özelliği ise, ücretlerin düşük olması ve kullanıcılar için oldukça cömert ödül programları sunmasıdır.

Crypto.com, The Staple’s Center’ın isim haklarını satın aldıktan sonra, kripto para ekosisteminde oldukça tanınan bir marka haline geldi. Crypto.com platformu, kullanıcıların kripto para alım satımını yapabilecekleri ve dijital varlıklarını güvenli bir şekilde saklayabilecekleri şekilde dizayn edildi. Aynı zamanda Crypto.com, tam hizmetli bir borsa olarak tanımlanıyor, çünkü yatırımcılar günlük satın alımlar yapabiliyor. Borsa, güvenlik konusuna oldukça önem veriyor ve düşük ücretler ile yatırımcılara birçok fırsat sunuyor.

Crypto.com, 2016’da kurulmuştur ve 200’den fazla kripto para birimini listelemektedir. Ayrıca 150’den fazla işlem çiftine sahip. Mobil uygulamalarda, banka ve kredi kartı kullanarak 20’den fazla ulusal para ile kripto para satın almaya olanak sağlar. Ek olarak gelişmiş doğrulama gereksinimlerini tamamlayan kullanıcılar için de kaldıraçlar sunmaktadır. Kaldıraç, kullanıcıların bir ticaretin veya yatırımın oynaklığını büyütmek için borç para almasına izin verir.

Nasıl Çalışır?

Crypto.com, kripto para birimine geçişi hızlandırmak amacıyla kurulmuştur. Şirket, faaliyetlerine bir kripto ödeme ürünü olarak başladı ve o zamandan beri popüler bir kripto para merkezi haline geldi. Crypto.com masaüstü ve mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışır. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulamasının ardından kullanıcılar bir borsa, uygulama veya bir DeFi cüzdanı aracılığıyla alım satım yapabilir. Uygulama ile borsa arasındaki fark kafa karıştırıcı olabilir. Uygulamada ve tarayıcıda aynı hesaba erişmenin farklı yolları olan diğer kripto para borsalarının aksine, Crypto.com iki ayrı sisteme sahiptir. Aralarında para taşımak kolaydır. DeFi cüzdanı tamamen farklı bir üründür. Kullanıcıların diğer kullanıcılarla kripto para ticareti yapmasına izin veren merkezi olmayan bir borsadır.

Crypto.com, piyasaya sürmüş olduğu GEN 3.0 Borsası platformu ile borsa alım satım ve türev işlemlerini bir araya getiriyor. Bu platformun getirdiği faydalar arasında; çoklu teminat desteği, marj gereksinimlerini azaltacak ve sermaye verimliliğini artıracak Akıllı Çapraz Marj Politikası yer almaktadır. Crypto.com kullanıcıları için bu platformdaki en büyük avantaj, platform tarafından sunulan her şeyi bir arada alıp satabilecek olmalarıdır. Uygunluk şartlarını karşılayan yatırımcılar, VIP programına başvurarak ek teşvikler ve avantajlar elde edebilmektedir.