Dogecoin (DOGE) Nedir? Yorum, Geleceği, Kaç TL, Fiyatı

Memecoin denilince ilk akla gelen kripto paralardan biri olan ve Elon Musk’ın da etkisiyle yıldızı parlayan Dogecoin (DOGE)’yi duymayan kalmamıştır


Memecoin denilince ilk akla gelen kripto paralardan biri olan ve Elon Musk’ın da etkisiyle yıldızı parlayan Dogecoin (DOGE)’yi duymayan kalmamıştır. Peki tam anlamıyla Dogecoin (DOGE) nedir, projesinde neler var, geleceği var mı hiç araştırma ihtiyacı hissettiniz mi? Eğer hissetmeye başladıysanız okumaya devam edebilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE), orijinal adı memecoin olan ve Türkçe’ye şaka coin olarak çevrilen bir coin kategorisinde yer alan projedir.

Geleneksel finans sistemlerine bir tepki olarak ortaya çıkarılan ve piyasalarda tam anlamıyla şaka amaçlı yer alan Dogecoin (DOGE) özellikle Reddit’teki GameStop olaylarından sonra bir anda yükselişe geçmiş, sonrasında ise Elon Musk’ın verdiği destekle bir anda zirveye ulaşmıştır.

Dogecoin (DOGE) Geleceği

İlk ortaya çıktığı zamanlar herhangi bir hedefi ya da gelecek projesi olmayan DOGE, yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen şaka amaçlı ortaya çıkmıştır.

Ancak GameStop olayları ve Elon Musk faktöründen sonra Dogecoin kurucuları ve geliştiricileri, Dogecoin’i yeniden şekillendirmeye başladılar.

Özellikle Elon Musk’ın desteği ve Tesla gibi dünya devi bir otomotiv firmasının Dogecoin ödemelerini kabul ettiği bir ortamda Dogecoin geleceği hakkında olumsuz konuşmak ve değerlendirmek büyük bir hata olacaktır.

Dogecoin (DOGE) Yorum

Dogecoin (DOGE) uzun zamandır kripto piyasalarındaydı ve hemen herkes kendisine karşı bir sempati besliyordu.

Yaşanan olaylar ve Elon Musk’tan sonra Dogecoin’i destekleyen ve yatırım yapan yatırımcı sayısı neredeyse 100 katı arttı ve hepsi de Dogecoin (DOGE)’i uzun vadeli bir yatırım aracı görerek desteklemeye ve pozitif yorumlar yapmaya başladılar.

Dogecoin (DOGE) Kaç TL? Dogecoin Fiyatı

Dogecoin, bu yazının yazıldığı tarih baz alınarak 1,76 TL’den işlem görmektedir.

Maksimum arzı olmayan ve her yıl 45 milyon adet üretilen Dogecoin’in dolaşımdaki arzı ise 132.670.764.300 DOGE olarak görünmektedir.

ATH’si 8 Mayıs 2021 tarihindeki 10,94 TL seviyesi olan Dogecoin (DOGE)’in ATL seviyesi ise 7 Mayıs 2015 tarihli 0.001268 TL’dir.


Dogecoin (DOGE) Grafik

Dogecoin’i grafiklerle incelemek için Dogecoin (DOGE)’yi birçok zaman aralığında inceleyebileceğiniz CoinMarketCap sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Eğer hemen şimdi incelemek istiyorsanız buraya tıklayın.